یک شرکت بیولوژیکی درصدد ساخت جنین مصنوعی انسان است

جلوگیری از ناباروری و بیماری‌های ژنتیکی و کند کردن روند پیری

جنین مصنوعی

یک شرکت بیوتکنولوژی رژیم صهیونیستی درصدد ساخت جنین مصنوعی انسان با استفاده از سلول‌های بنیادی است.

شرکت Renewal Bio پیشتر اقدام به تولید جنین موش مصنوعی از سلول‌های بنیادی کرد و این‌بار قصد دارد این آزمایش را روی سلول‌های انسانی تکرار کند.

بر اساس مقاله‌ای که در مجله Cell اول ماه جاری منتشر شده، دانشمندان دپارتمان ژنتیک مولکولی Weizmann “جنین‌های مصنوعی موش” را در یک شیشه بدون استفاده از اسپرم، تخمک یا رحم رشد دادند که برای اولین بار این فرآیند با موفقیت انجام شد.

جاکوب هانا، سرپرست این آزمایش، به گاردین گفت، جنین‌های مصنوعی نمی‌توانند به موش‌های کاملا شکل‌گرفته تبدیل شوند و بنابراین واقعی نیستند. با این حال، دانشمندان می‌گویند جنین های مصنوعی دارای ضربان قلب، سیستم گردش خون، مغز، سلول‌های عصبی و مجرای روده هستند.

هانا پس از موفقیت آزمایش موش اعلام کرد که در تلاش است نتایج را با سلول‌های انسانی، از جمله سلول‌های خودش، تکرار کند.

هانا در بیانیه‌ای اعلام کرده که جنین بهترین دستگاه اندام ساز و بهترین چاپگر زیستی سه بعدی است و این تیم تلاش می‌کند تا کاری انجام دهد که از ایت روش تقلید کند.

کارشناسان دیگر می‌گویند قبل از اینکه جنین های مصنوعی انسان در دسترس باشند، به تحقیقات بیشتری نیاز است.

Renewal Bio شرکت مستقر در رژیم صهیونیستی که توسط Hanna تأسیس شده است، می‌خواهد از این علم برای پیوند بافت اعضا استفاده کند که می‌تواند ناباروری، بیماری‌های ژنتیکی و مسائل مربوط به پیری را حل کند.

گزارش‌ها حاکی است که سلول‌های خونی از جنین می‌توانند به طور بالقوه برای کمک به تقویت سیستم‌های نقص ایمنی مورد استفاده قرار گیرند.

Renewal Bio معتقد است برخی از مهم‌ترین مشکلات جهان کاهش نرخ زاد و ولد و پیری سریع جمعیت است.

برای حل این مسائل پیچیده، Renewal Bio قصد دارد با استفاده از قدرت فناوری جدید سلول‌های بنیادی، بشریت را جوان‌تر و سالم‌تر کند.

البته مدیران این شرکت اعلام کرده‌اند که قصد ندارند مردم را خیلی امیدوار کنند چراکه ممکن است این موضوع با شکست مواجه شود.

بر اساس مقاله‌ای که در سال ۲۰۱۷ در مجله eLife منتشر شده است، استفاده از سلول‌های بنیادین برای تولد جنین انسان اغلب نگرانی‌های اخلاقی را در جامعه علمی ایجاد کرده؛ از جمله احتمال اینکه جنین های مصنوعی ممکن است درد یا احساس را تجربه کنند.

هانا به MIT Technology Review گفت که به طور بالقوه می‌تواند با تولد جنین‌های مصنوعی انسان بدون ریه، بدون قلب یا بدون مغز، این نگرانی‌های اخلاقی را برطرف کند.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا