1%
  • 0/10

هواوی امسال ۲۳۰ میلیون دستگاه گوشی فروخت

هواوی امسال ۲۳۰ میلیون دستگاه گوشی فروخت ۰ ۰۲ دی ۱۳۹۸ اخبار فناوری کپی لینک
گوشی هواوی

هواوی توانست امسال رکورد تازه‌ای بزند و فروش ۲۳۰ میلیون دستگاه را به نام خود ثبت کند.

مدیرعامل هواوی، ریچارد یو گزارش داده که تا پایان امسال ۲۳۰ میلیون دستگاه گوشی در سراسر دنیا به فروش رسیده است.

اواخر تابستان امسال هواوی گزارش کرد که ۲۰۰ میلیون دستگاه گوشی به فرور رسانده و این رقم نسبت به سال ۲۰۱۸ در زمان کمتری به ثبت رسیده است.

بر اساس گزارش استراتژی آنالیتیکس، هواوی به لحاظ فروش حالا فاصله چندانی تا سامسونگ ندارد؛ سامسونگ تا پایان سالجاری ۲۵۱ میلیون دستگاه گوشی به فروش رسانده است.

هواوی سال گذشته رقم فروش ۲۰۰ میلیون دستگاه گوشی را به ثبت رساند که امسال نسبت به پارسال ۳۰ میلیون بیشتر فروش داشته و این موضوع در حالی اتفاق افتاده که هواوی تحت تحریم‌های آمریکا قرار گرفته و گوگل هم همکاری خود را با این کمپانی قطع کرده است.

هواوی همچنان در لیست سیاه گوگل قرار دارد و نمی‌تواند از سرویس‌های این غول آمریکایی در محصولاتش استفاده کند و این موضوع برای هواوی بسیار گران تمام می‌شود.

البته هواوی اعلام کرده که برنامه‌هایی برای خارج شدن از زیر یوغ آمریکا و سرویس‌های گوگل دارد و سیستم عامل هارمونی را طراحی کرده تا بتواند بدون وابستگی به این کمپانی آمریکایی بتواند اهدافش را پیش ببرد. اما به نظر می‌رسد راه سختی در پیش دارد چرا که تقریبا همه کاربران در سراسر دنیا به سرویس‌های گوگل وابستگی و نیاز دارند و تا تبدیل شدن هارمونی به یک سرویس مشابه گوگل زمان زیادی لازم است.

با این حال هواوی گوشی‌های تازه‌اش را از سری میت بدون سرویس‌های گوگل راهی بازار کرده و میزان فروشی که تاکنون رقم زده مربوط به گوشی‌هایی بوده که این غول چینی تا کنون مبتنی بر سرویس‌های گوگل طراحی و تولید و روانه بازار کرده است. بر این اساس باید منتظر بمانیم و ببینیم که هواوی با مشکلات پیش رو چطور کنار می‌آید و آیا راه‌حلی برای افزایش فروش خواهد یافت یا خیر.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments