1%
  • 0/10

هواوی با تحریم‌های آمریکا و گوگل از پا درنمی‌آید

هواوی موانع آمریکا را از سر راه برمی‌دارد

هواوی با تحریم‌های آمریکا و گوگل از پا درنمی‌آید ۰ ۰۳ دی ۱۳۹۸ اخبار فناوری کپی لینک
هواوی آنر

اعمال تحریم‌های آمریکا بر فعالیت‌های هواوی در طول سالی که گذشت تاثیر زیادی گذاشت و باعث شد تا برخی از بازارها را از دست بدهد، اما هواوی هرگز ضعف نشان نداد.

بر اساس گزارش اکونومیک تایمز، اعمال محدودیت‌های ایالات متحده آمریکا از یک سو باعث بروز مشکلاتی برای هواوی شد و از سوی دیگر گوگل اعلام کرد که با هواوی همکاری نمی‌کند، از این رو کمپانی چینی تصمیم گرفت مواضع خود را به گونه‌ای تغییر دهد تا بتواند همچنان پرقدرت در بازار فعالیت کند و از وابستگی خود به کمپانی‌های آمریکایی بکاهد. بر این اساس این غول چینی تصمیم گرفته تا با کمپانی‌های هندی همکاری کند و برنامه‌هایی برای جایگزینی محصولات و سرویس‌های گوگل بسازد.

فشارهای آمریکا و گوگل هر روز بیشتر شد و حتی در سری جدید گوشی‌های پرچمدار هواوی مثل میت، سرویس‌های گوگل ارایه نشد و خبرها حاکی از آن است که مدل‌های بعدی گوشی‌های این برند از سری آنر هم از سرویس‌های پیش‌فرض گوگل شامل نقشه، گوگل درایو و جی‌میل بی‌بهره خواهند بود.

بر این اساس مدیرعامل هواوی و مدیر هندی آنر اعلام کردند که ما HMS خودمان را داریم و تلاش می‌کنیم اکوسیستم خودمان را بسازیم که به این ترتیب بسیاری از برنامه‌های کلیدی مانند ناوبری، پرداخت، بازی و پیام رسانی مبتنی بر این اکوسیستم تا پایان ماه جاری آماده خواهند شد.

اکوسیستم برنامه گوگل بسیار گسترده است و هواوی قصد دارد جایگزین‌هایی برای برنامه‌هایی همچونGoogle Play Games ،Google Maps ،Gmail ، Google Pay ، YouTube و Google Play Store بسازد.

به همین دلیل هواوی برای پاسخگویی به نیازهای مشتریانش مجبور است یک اکوسیستم جایگزین ایجاد کند. هواوی با پشتیبانی از آنر در حال حاضر با برنامه نویسان هندی در حال مذاکره است تا 150 برنامه کاربردی مهم برای فروشگاه هواوی (جایگزین فروشگاه Google Play) بسازند. البته مدیرعامل هواوی تاکید کرده که گوشی هوشمند بعدی آنر با سرویس‌های گوگل ارایه خواهد شد.

آنر نیز قرار است به زودی محصولاتی همچون تلویزیون، دستگاه‌های صوتی هوشمند و دستگاه‌های مبتنی بر اینترنت اشیا تولید و روانه بازار کند.

پیش ‌بینی می‌شود که برند آنر بتواند در طول سال ۲۰۲۰ حدود ۱۰ درصد از سهم بازار هند را در اختیار بگیرد.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments