هواوی با نوا ۱۶ اولترا تحریم‌های آمریکا را دور می‌زند

گوشی بعدی هواوی اینترنت 5G دارد

هواوی نوا ۱۶ اولترا

اینطور که به نظر می‌رسد هواوی می‌خواهد گوشی مورد انتظار نوا ۱۶ اولترا را با پشتیبانی از اینترنت ۵G راهی بازار کند.

هواوی ظاهرا توانسته راهی پیدا کند تا تحریم‌های سفت و سخت آمریکا را دور بزند. سنگین‌ترین تحریمی که هواوی می‌توانست متحمل شود، تحریم از دریافت نسخه‌ی رسمی اندروید و بعد از آن، محرومیت از دریافت تراشه‌ی ۵G بود. این یعنی هر شرکتی که در ساخت تراشه‌های خود از فناوری‌های آمریکا استفاده می‌کند نباید به هواوی تراشه‌ی ۵G بفروشد که تاکنون بسیاری از شرکت‌ها اینطور بودند. جز SMIC که یک شرکت مستقل چینی است و هواوی هم برای برطرف کردن نیازهای خود دست به دامن این شرکت شده تا بتواند گوشی بعدی خود یعنی هواوی نوا ۱۶ اولترا را با پشتیبانی از فناوری ۵G راهی بازار کند.

هواوی علاوه بر نوا ۱۶ پرو یک سری گوشی دیگر نظیر پرچم‌داران سری P۷۰ و میت ۶۰ را هم در برنامه‌های خود دارد اما خبری که به تازگی منتشر شده به گوشی‌های سری نوا اشاره دارد. اینطور که از شایعات پیداست، ظاهرا گوشی‌های سری نوا ۱۳ تا ۱۶ قرار است هم مدل پرو و هم اولترا داشته باشند و هر یک از آن‌ها هم در دو نسخه‌ی ۴G و ۵G راهی بازار می‌شوند. این خبری بوده که رویترز منتشر کرده و به موثق هم هست. حال آیا برنامه‌های شیائومی تغییر کند یا خیر مشخص نیست.

همانطور که در ابتدا هم گفته شده، هواوی می‌خواهد با همکاری شرکت SMIC، تجهیز پرچم‌دارانش به تراشه‌ی ۵G را ممکن کند. این تراشه‌ها اگرچه پیشرفته‌ترین نمونه‌های موجود در بازار نیستند اما با این حال آنقدر خوب هستند که بتوان آن‌ها را همرده با تراشه‌های ۷ نانومتری بازار دانست. هواوی نوا ۱۶ پرو همچنین قرار است از بلوتوث ۵.۲ هم بهره ببرد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب


اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا