برگزیده
📣 پخش زنده مسابقات زولا هر روز ساعت 17 از آپارات
1%
  • 0/10

سیستم عامل هواوی چند سال طول می‌کشد تا رقیب اندروید و iOS شود؟!

بنیانگذار هواوی: هارمونی یک راه حل است نه یک رقیب برای اندروید

سیستم عامل هواوی چند سال طول می‌کشد تا رقیب اندروید و iOS شود؟! ۰ ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۹ موبایل کپی لینک
سیستم عامل هواوی هارمونی

سیستم عامل هواوی پس از اعمال تحریم‌های آمریکا علیه این کمپانی چینی توسعه داده شد؛ هواوی تلاش کرد با ساخت این پلتفرم از وابستگی خود به ایالات متحده بکاهد.

اعمال محدودیت‌ از سوی آمریکا علیه هواوی، این کمپانی را مجبور کرد تا آستین بالا بزند و راه حلی برای گوشی‌های هوشمندش که دیگر قادر به استفاده از خدمات گوگل نیستند، پیدا کند.

ساخت سیستم عامل هارمونی یکی از تلاش‌های هواوی با یک برنامه‌ریزی درازمدت بود و طبق گزارش‌های قبلی پیش‌بینی می‌شد در آینده بتواند آن را جایگزین اندروید کند. با این وجود، بنیانگذار این شرکت با بیان این باور که ممکن است مدتی طول بکشد تا سیستم عامل هارمونی بر پلتفرم‌های گوگل و اپل غلبه کند، حالا اظهارات دیگری ارایه کرده است.

بنیانگذار هواوی می‌گوید هارمونی یک راه حل برای ممنوعیت‌های تجاری اعمال شده از سوی آمریکا است نه اینکه یک رقیب برای اندروید.

به گفته‌ی رن ژنگفی، گوشی‌های هوشمند مجهز به سیستم‌عامل‌های iOS و اندروید از فروش گسترده‌ای برخوردار بوده‌اند، زیرا مردم به آنها عادت کرده‌اند.

او در ادامه می‌گوید که هارمونی به جای اینکه یک رقیب مستقیم برای اندروید باشد، تنها راه حلی بود که این شرکت برای کاهش اثرات مضر ممنوعیت تجارت ارایه داد. وی همچنین اظهار داشت از آنجایی كه هواوی برای توسعه سیستم عامل خاص خود به زمان نیاز دارد، ممكن است مدتی طول بكشد تا از اندروید و iOS فراتر رود. پیشی گرفتن از سیستم عامل‌های اندرویدی و اپل بسیار دشوار خواهد بود و ممکن است یک دوره طولانی طول بکشد، اما بیش از ۳۰۰ سال طول نمی‌کشد.

رن ژنگفی معتقد است که سیستم عامل هارمونی پیش از اینکه بتواند رقیبی برای اندروید باشد، پیش‌نیازهای زیادی لازم دارد. علاوه بر این، هواوی فقط به خدمات گوگل وابسته نیست بلکه به بسیاری از شرکت‌های آمریکایی دیگر و اجزای آنها نیاز دارد. این امر نشان می‌دهد که چرا خرید قطعات در ایالات متحده بسیار زیاد بوده است.

به گفته‌ی وی، در سال گذشته هواوی ۱۸.۷ میلیارد دلار قطعه از ایالات متحده خریداری کرده که نسبت به گذشته ۱۱ میلیارد دلار افزایش داشته است. رن ژنگفی می‌گوید: ما به فکر تعویض اجزای ایالات متحده نیستیم.

با توجه به گفته‌های رن ژنگفی، فکر می‌کنید طی چند سال هارمونی به عنوان رقیب اندروید شناخته خواهد شد.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments