برگزیده
📣 پخش زنده مسابقات زولا هر روز ساعت 17 از آپارات
1%
  • 0/10

یک بدافزار برای بازی Call of Duty: Warzone سیستم کاربران را بهم ریخته است!

تقلب در ازای هک شدن

یک بدافزار برای بازی Call of Duty: Warzone سیستم کاربران را بهم ریخته است! ۰ ۱۳ فروردین ۱۴۰۰ اخبار بازی کپی لینک
بازی Call of Duty: Warzone

شرکت اکتیویژن (Activision) پس از مسدود کردن اکانت بیش از ۳۰,۰۰۰ حساب کاربری در ماه گذشته، حال در بازی Call of Duty: Warzone گزارش تازه‌ای از یک بدافزار را منتشر کرده که ظاهرا سیستم بسیاری از کاربران را هک کرده است.

بازی‌های رقابتی و آنلاین معمولا به خوراک بسیار خوبی برای هکرها تبدیل می‌شوند که قصد دارند تا راه تقلب را هموار کنند! به هر حال در دنیای عناوین بتل رویال، که هرکسی سعی می‌کند تا با حذف دیگر بازیکنان خود را به اول شدن نزدیک‌تر کند، تقلب کردن چندان هم دور از انتظار نیست. این درحالی است که عنوان Warzone طی سال گذشته و با افزایش تعداد کاربران آن همواره مورد حمله هکرهایی قرار گرفته که همیشه راهی را برای خراب کردن بازی عادلانه پیدا می‌کنند.

با این وجود اخیرا اطلاعاتی درباره یک بدافزار (Malware) منتشر شده برای تقلب در عنوان Warzone گزارش شده که علاوه به جای تقلب، سیستم کاربران را با خاک یکسان می‌کند!

بدافزار برای هک بازی Call of Duty: Warzone

بازی Call of Duty: Warzone

این بدافزار CoD Dropper نام دارد؛ برنامه‌ای که از قابلیت‌های آن درباره تیر بی‌نهایت، جان بی‌نهایت، هدف‌گیری خودکار (Aimbot) و سرعت دویدن بیشتر در کنار سایر موارد مشابه ذکر شده است. با این حال ما کاربرانی که این برنامه را دانلود کرده‌اند، متوجه شده‌اند که فایل‌ها و اطلاعات آن‌ها به صورت یکجا برداشته شده و ظاهرا هک بازی Call of Duty: Warzone به هک کامپیوتر افراد تبدیل شده است!شرکت اکتیویژن درباره این موضوع اعلام کرده است که اگر یک برنامه به همین راحتی اجازه استفاده از تیر بی‌نهایت و جان بی‌نهایت در یک بازی آنلاین و صد در صد رقابتی را می‌دهد، قطعا یک جای کار مشکل دارد. هنگامی که کاربران آنتی‌ویروس سیستم خود را برای نصب و اجرای این برنامه‌ها غیرفعال می‌کنند، اولین قدم در مسیر هک شدن را برداشته‌اند و راه را برای گروه‌های هکر بسیار ساده‌تر می‌کنند. با این حساب تنها کمی زمان برای سازندگان چنین بدافزارهایی لازم است تا در نهایت چندصد سیستم رایانه شخصی را به واسطه بازی Call of Duty: Warzone هک کرده و از اطلاعات آن‌ها دزدی کنند.درحالی که این روش یک تکنیک ساده و مهندسی به نظر می‌رسد، اما می‌تواند دید کاربران را در جهت حفظ امنیت سیستم خود کور کند تا هشدارهای امنیتی درباره اجازه ندادن به دسترسی‌های این بدافزار را نادیده گرفته و برای گرفتن تقلب در بازی هرکاری را انجام دهند.به هر حال بازی Call of Duty: Warzone و داستان هک شدن‌های خود یا کاربران آن ظاهرا تمامی ندارد؛ اما آیا تقلب برای اول شدن ارزش هک شدن توسط گروهی ناشناس و ربوده شدن اطلاعات شخصی را دارد؟
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments