نگاهی دقیق به لباس جدید کلینت بارتون در کلیپ سریال هاکای

این لباس در کمیک بوک‌ها ریشه دارد

کلیپ جدید سریال هاکای که ساعاتی قبل در شبکه اجتماعی توییتر به اشتراک گذاشته شد، لباس جدید کلینت بارتون را نشان می‌دهد.

برخی از ابرقهرمانان Marvel Cinematic Universe در میانه راه به انتقامجویان پیوسته اما کلینت بارتون به محض راه‌اندازی به عضویتش درآمد تا بتواند در کنار دیگران برای برقراری صلح در سراسر سیاره زمین بجنگد. اگرچه در فیلم‌های متعددی حضور داشته، همیشه در نقش یک کاراکتر مکمل ظاهر شد. به همین دلیل، هرگز آنطور که باید و شاید مورد کندوکاو قرار نگرفت. حال به و لطف سریال اختصاصی او که قرار است از طریق دیزنی پلاس عرضه شود، مخاطبان می‌توانند بیشتر از قبل با هاکای آشنا شوند.

همان‌طور که گفته شد، کلینت بارتون یکی از قدیمی‌ترین کاراکترهای دنیای سینمایی مارول به شمار می‌رود. او طی این سال‌ها لباس‌های مختلفی به تن کرده است. در ابتدا کلینت را با لباس متعلق به نیروهای شیلد می‌بینیم. سپس نوبت به The Aengers می‌‎رسد که در آن شاهد لباسی جلیقه مانند هستیم. در Avengers: Age of Ultron لباسی را به تن می‌کند که دارای آستین بوده و در Captain America: Civil War هم لباسی رونمایی می‌شود که ترکیب رنگ‌های مشکی و بنفش است. به این موارد باید لباس رونین را اضافه کرد که در Avengers: Endgame شاهد هستیم. حالا هم نوبت به سریال Hawkeye رسیده تا لباس جدیدی را برای نخستین بار به نمایش بگذارد.

کلیپ جدید سریال هاکای ساعاتی قبل به شبکه اجتماعی توییتر آمد. این ویدیو تنها ۱۴ ثانیه زمان داشته و صحنه‌های مختلفی را نشان می‌دهد؛ صحنه‌هایی که اکثرا تکراری بوده و در گذشته دیده بودیم. مهم‌ترین نکته کلیپ، به ثانیه‌های ابتدایی مربوط می‌شود که لباس جدید کلینت بارتون در آن‌ها قابل‌مشاهده است. مشکی، رنگ اصلی لباس بوده و برای تزئین نیمه بالایی و آستین‌ها از رنگ بنفش استفاده شده است. به این موارد باید شلوار مشکی، دستکش مخصوص تیراندازی و یک تیردان را اضافه کرد.

لباسی که کلیپ جدید سریال هاکای به نمایش می‌گذارد، ترکیبی از لباسی است که نخستین بار در بازنشر کمیک بوک‌های Marvel Now دیده بودیم؛ کمیک بوک‌هایی که بین اکتبر ۲۰۱۲ الی مه ۲۰۱۵ میلادی در دسترس علاقه‌مندان قرار گرفتند. برای طراحی از کمیک بوک‌های Hawkeye اثر مت فرکشن (Matt Fraction) هم الهام گرفته شده است. در ضمن، تاثیرپذیری دست‌اندرکاران سریال از کمیک بوک فرکشن تنها به لباس خلاصه نشده و فیلمنامه‌ها را هم با اقتباس از آن آماده شده‌اند. در ضمن، تغییراتی در لباس نسبت به نسخه کمیک بوکی به وجود آمده است. به هر حال، داستان سریال در زمستان روایت می‌شود.

داستان سریال Hawkeye مدتی پس از Avengers: Endgame روایت می‌شود. کلینت بارتون تصمیم گرفته پس از سال‌ها کریسمس را کنار اعضای خانواده خود بگذراند اما دشمنان قدیمی از راه رسیده و برایش مزاحمت ایجاد می‌کنند؛ دشمنانی که نتیجه اقداماتش با هویت رونین هستند. او که نمی‌تواند جان مهم‌ترین افراد زندگی‌اش را به خطر بیاندازد، تصمیم می‌گیرد نخست کار خلافکاران را یکسره کرده و سپس پیش خانواده‌اش برود. هاکای حین تلاش برای رسیدن به خواسته خود با شخصیت‌های جدیدی مواجه می‌شود که مهم‌ترین‌هایش کیت بیشاپ و مایا لوپز هستند. کیت عاشق هاکای بوده و می‌خواهد مانند او یک ابرقهرمان باشد. لوپز هم می‌تواند از حرکات دیگران تقلید کرده و علیه خودشان بهره ببرد.

پخش سریال Hawkeye با انتشار دو قسمت در تاریخ ۳ آذر سال ۱۴۰۰ (مصادف با ۲۴ نوامبر) آغاز خواهد شد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا