صداپیشه شخصیت جوئل در فصل دوم سریال The Last of Us حاضر می‌شود؟

آیا صدای جادویی بازمی‌گردد؟

صداپیشه شخصیت جوئل

آیا تروی بیکر (Troy Baker)، صداپیشه شخصیت جوئل در بازی The Last of Us و بازیگر نقش جیمز (James) در سریال، می‌تواند دوباره در فصل دوم حاضر شود؟

از همان ابتدا که برنامه‌ی تولید یک سریال اقتباسی از بازی The Last of Us توسط شبکه‌ی HBO تایید شد، متوجه شدیم که بازیگران بازی هم دوباره در سریال حضور خواهند داشت. حضور دوباره‌ی بازیگرهای قدیمی بازی در سریال، برای نیل دراکمن (Neil Druckmann) خالق بازی و سریال The Last of Us، بسیار اهمیت داشت. بارها در چنین آثاری شاهد این هستیم که بازیگرهای قدیمی صرفا برای چند ثانیه، جلوی دوربین ظاهر می‌شوند و دیگر خبری از آن‌ها نیست. برای مثال نولان نورث (Nolan North) بازیگر نقش نیتن دریک (Nathan Drake) در بازی‌های Uncharted، صرفا برای چند ثانیه کوتاه در فیلم Uncharted حضور دارد. چنین صحنه‌هایی اگر چه باعث خوشحال شدن طرفداران قدیمی می‌شود، اما برای نیل دراکمن بسیار مهم بود که بازیگرهای قدیمی بازی، حتما نقش شخصیت‌های مهمی را در سریال اجرا کنند.

به همین ترتیب تروی بیکر، صداپیشه‌ شخصیت جوئل در بازی‌های The Last of Us، در قسمت هشتم سریال نقش شخصیت جیمز را بر عهده گرفت. جیمز یکی از اعضای مهم و دست راست دیوید (David) در The Last of Us است. اجرای فوق‌العاده‌ی تروی بیکر در این نقش باعث شد تا به حضور دوباره‌ی او در فصل دوم فکر کنیم. اگر چه شخصیت جیمز در پایان قسمت هشتم سریال The Last of Us به دست الی (Ellie) کشته می‌شود، اما طرفداران مشتاق هستند تا دوباره تروی بیکر را با نقش دیگری در فصل دوم ملاقات کنند.

صدای جادویی

از تروی بیکر می‌توان به عنوان صدای جادویی در بازی‌های ویدیویی یاد کرد. تقریبا اثری در دنیای بازی‌های ویدیویی پیدا نمی‌شود که تروی بیکر در آن حضور نداشته باشد. او نه تنها صداپیشه جوئل در بازی The Last of Us، بلکه صداپیشه‌ی صدها شخصیت دیگر هم هست. تروی بیکر علاوه بر خلق شخصیت به‌یادماندنی جوئل، در بازی دیگری از استودیوی ناتی داگ (Naughty Dog) یعنی بازی Uncharted 4 و Uncharted Lost Legacy هم حضور دارد. او در بازی‌های Uncharted، در نقش سم (Sam) برادر نیتن ایفای نقش می‌کند. تروی بیکر در عنوان محبوب Bioshock Infinite، نقش شخصیت بوکر دویت (Booker DeWitt) را بر عهده دارد. همچنین در بازی Death Stranding در نقش هیگز (Higgs) حاضر می‌شود.

صداپیشه شخصیت جوئل، تروی بیکر، بارها در نقش‌های مثبت و منفی، قهرمان و ضد قهرمان در بازی‌های ویدیویی مختلف حضور داشته است. او نه تنها توانایی ایفای نقش در طیف وسیعی از شخصیت‌های مختلف را دارد، بلکه در زمینه‌ی تغییر صدا هم بسیار توانمند است. همین مسئله باعث می‌شود تا دوباره مشتاق حضور او در فصل دوم سریال The Last of Us باشیم. تروی بیکر هر هفته در پادکست‌های سوتی سریال The Last of Us هم حضور دارد. او در این پادکست‌ها با نیل دراکمن و کریگ مازن (Craig Mazin) خالقان سریال، درباره‌ی هر یک از قسمت‌های سریال، گفتگو می‌کند.

کمی پس از انتشار قسمت هشتم سریال The Last of Us، صداپیشه شخصیت جوئل طی مصاحبه‌ای با رسانه‌ی Inverse از اشتیاق خود برای بازگشت در فصل دوم سریال The Last of Us صحبت کرد. تروی بیکر، حضور گرت دیلاهانت (Garret Dillahunt) در دو شخصیت متفاوت را در سریال Deadwood مثال زد. تروی بیکر حتی حاضر است در صورت نیاز، ظاهر خود را برای حضور دوباره در سریال The Last of Us تغییر دهد. در ادامه بخشی از صحبت‌های تروی بیکر را می‌خوانیم:

یکی از نمونه‌های مورد علاقه‌ی من در این زمینه، گرت دیلاهانت در سریال Deadwood است. او در این سریال در دو نقش کاملا متفاوت، ایفای نقش می‌کند. اگر چنین فرصتی برای من هم فراهم شود، قطعا این کار را انجام می‌دهم. اگر به من بگویند که باید موهایت را بتراشی و تا فردا باید ۲۰ پوند از وزنت کم کنی، قطعا این کارها می‌کنم. اگرچه این کار برای سلامتی ضرر دارد، اما مانع من نخواهد شد. چه کسی می‌داند، شاید این فرصت برای من فراهم شود. اگر شد که چه عالی. اگر نشد باز هم خوشحالم که بیننده‌ی یکی از بهترین داستان‌ها خواهم بود.

صداپیشه شخصیت جوئل می‌تواند در چه نقشی در فصل دوم سریال حاضر شود؟

بلافاصله پس از پخش قسمت‌های اولیه‌ی سریال The Last of Us و کسب موفقیت‌های متعدد، شبکه‌ی HBO این سریال را برای فصل دوم هم تمدید کرد. فصل دوم سریال، اقتباسی از بازی The Last of Us Part II خواهد بود. شخصیت‌های متعددی در قسمت دوم بازی The Last of Us به بازیکنان معرفی شدند که بدون شک در فصل دوم سریال هم حضور خواهند داشت. شخصیت‌هایی از جمله ابی (Abby) و دینا (Dina) که او را در قسمت ششم سریال The Last of Us هم دیدیم، نقش مهمی را در داستان ایفا می‌کنند. از طرفی شخصیت‌های مرد از جمله جسی (Jesse)، یا دوستان ابی از جمله اوئن (Owen) یا منی (Manny) هم در داستان معرفی می‌شوند. با این حال صداپیشه شخصیت جوئل نمی‌تواند نقش هیچکدام از این شخصیت‌ها را برعهده بگیرد چرا که آن‌ها همگی بسیار جوان هستند.

علاوه بر صداپیشه شخصیت جوئل، بسیاری دیگر از بازیگران بازی هم در سریال The Last of Us حضور پیدا کردند. برای مثال مرل داندریج (Merle Dandrige) بازیگر نقش مارلین (Marlene) در بازی، دوباره با همین نقش در سریال هم ظاهر شد. از طرفی جفری پیرس (Jeffery Pierce) بازیگر نقش تامی (Tommy) در بازی، نقش شخصیت پری (Perry) در سریال را بر عهده داشت. نکته اینجاست که پری یک شخصیت کاملا جدید است و قبلا شاهد حضور آن در بازی The Last of Us نبودیم. علاوه بر پری، شخصیت‌های جدید دیگری هم از جمله کثلین (Cathleen) در سریال به مخاطبان معرفی شدند. یک سری از شخصیت‌ها مثل فرنک (Frank) یا آنا (Anna) که در بازی اصلی فقط نام آن‌ها را شنیدیم و چیزی از آن‌ها ندیدیم، در سریال به طور فیزیکی حضور داشتند. اشلی جانسون (Ashley Johnson) بازیگر نقش الی (Ellie) در بازی، وظیفه‌ی ایفای نقش آنا را در قسمت نهایی سریال The Last of Us برعهده دارد.

با این اوصاف، شاید در حال حاضر شخصیت خاصی از بازی The Last of Us Part II به ذهنمان نرسد که صداپیشه شخصیت جوئل بتواند آن را اجرا کند، اما به این معنا نیست که نمیتوان شخصیت جدیدی را خلق کرد. کریگ مازن و نیل دراکمن اگر خواهان حضور دوباره‌ی تروی بیکر در فصل دوم سریال The Last of Us باشند، می‌توانند شخصیت‌ جدیدی را برای او در نظر بگیرند. بازی The Last of Us Part II شامل گروه‌ها و فرقه‌های جدیدی است که همگی می‌توانند فرصت‌های خوبی را برای خلق شخصیت‌های جدید داشته باشند. 

چندی پیش کریگ مازن در مصاحبه‌ای اعلام کرد که ممکن است اقتباس بازی The Last of Us Part II به دو فصل نیاز داشته باشد. با این اوصاف فرصت بسیار خوبی برای گسترش داستان شکل می‌گیرد و می‌توان شخصیت‌های جدیدی را در سریال جا داد. شاید تروی بیکر بتواند به عنوان یکی از اعضای جکسون، یا اعضای گروه WLF در فصل دوم سریال حاضر شود. در هر صورت انتظار داریم که او نقش مهمی را ایفا کند و صرفا برای چند ثانیه از جلوی دوربین رد نشود.

تروی بیکر، صداپیشه شخصیت جوئل، به بخش جدایی ناپدیری از دنیای The Last of Us تبدیل شده است. حتی اگر شاهد بازگشت او در فصل دوم سریال The Last of Us نباشیم، حداقل انتظار داریم که پادکست‌های او با حضور سازندگان سریال، ادامه دار باشد. تروی بیکر همچنین چندی پیش در مصاحبه‌ای اعلام کرد که او برای بازگشت در نقش جوئل در بازی The Last of Us Part III مشتاق است. با این حال به گفته‌ی نیل دراکمن، فعلا خبری از بازی سوم نیست و در حال حاضر فقط باید منتظر بخش چند نفره‌ی بازی The Last of Us باشیم.

فصل اول سریال The Last of Us رو به پایان است. هفته‌ی آینده روز دوشنبه ساعت 5:30 صبح، قسمت نهایی این سریال از شبکه‌ی HBO پخش خواهد شد. موفقیت‌های این اثر هنوز ادامه دارد و قسمت هشتم سریال The Last of Us با رقم 8.1 میلیون ببینده در زمان پخش، رشد 74 درصدی را نسبت به قسمت اول تجربه کرد. ماجراجویی جوئل و الی در قسمت نهم به اتمام می‌رسد و سپس باید منتظر انتشار فصل دوم باشیم. فراموش نکنید که حتما نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

4 1 رأی
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا