تاریخ پخش فصل دوم House of the Dragon چه زمانی خواهد بود؟

اسپین‌آف سریال Game of Thrones چه زمانی بازخواهد گشت؟

تاریخ پخش فصل دوم House of the Dragon

طبق اطلاعات جدیدی که منتشر شده، اکنون می‌دانیم که تاریخ پخش فصل دوم House of the Dragon، اسپین‌آف سریال Game of Thrones محصول شبکه اچ‌بی‌او (HBO) چه زمانی خواهد بود.

پس از به پایان رسیدن سریال Game of Thrones با فصل هشتم، شبکه اچ‌بی‌او به تولید و پخش یک مجموعه تلویزیونی جدید به عنوان اسپین‌آف آن چراغ سبز نشان داد. سریالی با اقتباس از کتاب Fire & Blood نوشته جرج آر. آر. مارتین (George R. R. Martin) که روی خانواده تارگرین (Targaryen)، سلسله‌ای که شخصیت دنریس تارگرین (Daenerys Targaryen) با بازی امیلیا کلارک (Emilia Clarke) به آن تعلق داشت.

فصل اول این سریال با نام House of the Dragon موفقیت‌های بزرگ و چشمگیری را برای شبکه اچ‌بی‌او به همراه داشت و خیلی زود به یکی پربیننده‌ترین مجموعه‌های تلویزیونی تبدیل شد و همان طور که انتظار می‌رفت، تقریبا بلافاصله اچ‌بی‌او آن را برای فصل دوم نیز تمدید کرد.

با شروع فصل بهار قرار است تا رسما شاهد شروع تولید فصل جدید این سریال باشیم، اما اکنون سوال مهمی که برای بسیاری از طرفداران و مخاطبان مطرح می‌شود این است که تاریخ پخش فصل دوم House of the Dragon چه زمانی خواهد بود؟

رسانه ددلاین (Deadline) که به تازگی صحبتی با یکی از سخنگویان شبکه اچ‌بی‌او داشته، در گزارشی اعلام کرده که تاریخ پخش فصل دوم House of the Dragon در تابستان ۲۰۲۴ خواهد بود که البته هنوز تاریخ دقیقی برای نمایش فصل جدید مشخص نشده است. همچنین فیلمبرداری این فصل نیز به طور رسمی از ماه آینده آغاز می‌شود.

علاوه بر این در گزارش آمده که در ابتدا قرار بود تا فصل دوم در ۱۰ قسمت ساخته و پخش شود، اما طبق گفته منابع ددلاین، اکنون برای کاهش هزینه‌ها فیلمنامه این قسمت بازنویسی شده و تعداد قسمت‌های آن نیز به ۸ قسمت کاهش یافته است. البته سخنگوی شبکه اچ‌بی‌او به ددلاین که کاهش تعداد قسمت‌ها برای کم کردن هزینه‌ها نبوده، بلکه نویسندگان سریال این تصمیم را به دلایل داستانی گرفته‌اند.

کم شدن تعداد قسمت‌ها ممکن است برای عده‌ای نااامید کننده باشد، اما عوامل تولید سریال این تصمیم را گرفته‌اند تا بتوانند بهتر و منسجم‌تر داستان این مجموعه تلویزیونی را روایت کنند. آن‌ها همچنین در حال برنامه‌ریزی و آماده شدن برای آغاز تولید فصل سوم سریال House of the Dragon نیز هستند. بنابراین از همین حالا می‌توان ساخته شدن فصل سوم این مجموعه تلویزیونی را حتمی دانست.

پیش از این گفته شده بود که سریال House of the Dragon احتمالا در فصل چهارم خود به پایان خواهد رسید. طبق گزارش ددلاین، سازندگان سریال هم‌اکنون در حال کار روی نحوه به پایان رساندن سریال هستند و اچ‌بی‌او نیز این مجموعه تلویزیونی را یک سریال چهار فصله در نظر گرفته است. با این تفاسیر به احتمال زیاد House of the Dragon در همان چهار فصل به پایان برسد.

اگر فاصله پخش هر فصل از این سریال مانند فصل اول و دوم آن باشد، می‌توان انتظار داشت که فصل سوم House of the Dragon در سال ۲۰۲۶ و فصل چهارم آن در سال ۲۰۲۸ به نمایش دربیاید.

سریال House of the Dragon توسط رایان کندال (Ryan Condal) نویسنده فیلمنامه دو فیلم Hercules و Rampage و خالق سریال Colony و همچنین جرج آر. آر. مارتین، نویسنده و خالق مجموعه رمان‌های A Song of Ice and Fire که سریال Game of Thrones اقتباسی از آن است، ساخته شده است. پیش از این یک سریال پیش‌درآمد دیگر با نام Bloodmoon و با بازی نائومی واتس (Naomi Watts) نیز به عنوان اسپین‌آف Game of Thrones در حال تولید بود که البته نهایتا ساخت آن لغو شد. علاوه بر این ساخت چند اسپین‌آف دیگر مانند ادامه سریال Game of Thrones با محوریت شخصیت جان اسنو (Jon Snow)، یک سریال با محوریت لرد کورلیس ولاریون (Lord Corlys Velaryon) با نام The Sea Snake، سریال 10,000 Ships، سریال Tales of Dunk and Egg و چند مجموعه تلویزیونی انیمیشنی نیز توسط شبکه اچ‌بی‌او تائید شده است.

0 0 آراء
امتیاز مطلب


اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا