1%
  • 0/10

پایان گیم اف ترونز بد بود و با داستان سریال خاندان اژدها حتی بدتر می‌شود!

۳۰۰ سال ترس و آخر هیچ!

پایان گیم اف ترونز بد بود و با داستان سریال خاندان اژدها حتی بدتر می‌شود! ۵ ۰۴ شهریور ۱۴۰۱ اخبار جهان (تلویزیون) کپی لینک
داستان سریال خاندان اژدها - گیم اف ترونز

نحوه پایان گیم اف ترونز خود یکی از نقاط ضعف این سریال بود، اما این تمام ماجرا نیست و حال با داستان سریال خاندان اژدها این مورد حتی بدتر می‌کند.

در واقع Game of Thrones یکی از محبوب‌ترین و بهترین سریال‌هایی بود که برگرفته از سری کتاب‌های معروف و محبوب جورج آر.آر. مارتین (George R.R. Martin) به نام A Song of Fire And Ice بود و روایتی در قلمرو خیالی وستروس (Westeros) را به نمایش می‌گذاشت. این سریال که از سال ۲۰۱۱ از شبکه استریم HBO Max ساخته و پخش می‌شد، طی ۸ فصل در اختیار کاربران قرار گرفت و تا سال ۲۰۱۹ هم ادامه داشت.

با این وجود، اگر یک چیز به جز محبوبیت این سریال وجود داشته باشد که همه طرفداران درباره آن هم‌نظر باشند، خراب کردن نحوه پایانبندی داستان خواهد بود! در واقع این سریال با بنا و ساختار بسیار خوبی جلو رفت که حتی می‌توانست تا بیشتر از ۱۰ فصل هم داستان آن ادامه پیدا کند تا سیر شخصیت‌پردازی کاراکترهای آن به تکامل برسد، اما متاسفانه از فصل ۶ تا ۸، سازندگان به نحوی بیشتر سعی کردند تا فقط آن را زودتر به سرانجام برسانند و خیلی برای تمام کردن همه چیز عجله داشتند. این در حالی است که باز هم این سریال و همین داستان عجولانه همچنان بسیار مورد استقبال بسیاری از بینندگان گرفته و از آن به عنوان یکی از بهترین سریال‌های تاریخ یاد می‌شود.

این در حالی است که در هر صورت نحوه پایان دادن به اتفاقات بازی تاج و تخت اصلا مناسب فصل‌های پیشین نبود و از طرفی می‌توان گفت که شاید بهتر بود سازندگان بیشتر روی آن وقت می‌گذاشتند؛ وقتی که حال روی سریال اسپین اف جدید داستان بازی تاج و تخت یعنی خاندان اژدها می‌شود.

سریال خاندان اژدها که با عنوان انگلیسی House of The Dragon منتشر شده، در واقع داستان جهان و قلمرو وستروس را به ۲۰۰ سال پیش از شروع وقایع بازی تاج و تخت می‌برد؛ جایی که تارگرین‌ها (Targaryens) هنوز هم بر هفت قلمرو حکمرانی می‌کنند و از طرفی، قدرت آن‌ها با چند اژدها جوان تضمین شده است. با این وجود همانطور که پیش از پخش سریال هم درباره آن گفته شده بود،‌ ما در این سریال قرار است تا نحوه نابودی این حکومت را مشاهده کنیم؛ همانطور که در سریال گیم اف ترونز هم شاهد جزئیاتی درباره آن بودیم.

این در حالی است که با پخش این سریال جدید، خراب شدن داستان در فصل‌های پایانی گیم اف ترونز حتی بیشتر دیده می‌شود!

چطور داستان سریال خاندان اژدها باعث بیشتر دیده شدن اشتباهات پایانی گیم اف ترونز می‌شود؟

در واقع همان قسمت اول سریال Game of Thrones به بیننده نشان می‌دهد که تهدید بزرگ و اصلی این داستان، درباره موجوداتی به نام وایت واکر (White Walker) ‌هچنین نایت کینگ (Night King) است که قصد دارد تا همه انسان‌ها را به نابودی بکشاند. با این وجود وقتی که یک سریال با تهدیدی شروع می‌شود که بسیار بزرگ بوده و به علاوه قهرمان‌های داستان، حتی خود بیننده را هم می‌ترساند، قطعا انتظارات از روایت و ماجراجویی پیش رو بالاتر می‌رود.

این در حالی است که پس از نزدیک به ۱ دهه تماشای داستان بازی تاج و تخت و همچنین دقت به جزئیات جهان بزرگ و گسترده‌ای که مارتین خلق کرده بود، به وضوح می‌توان دید و متوجه شد که فصل هشتم سریال اصلا درخور داستان کلی نیست. شما فصل‌ها سریال را تماشا می‌کنید و در نهایت، وقتی که آن تهدید بزرگ فرا می‌رسد، چیزی به جز ۳ قسمت صرف قدرت‌نمایی آن‌ها نمی‌شود و خیلی خیلی زود ترس از آن‌ها برای همیشه کنار می‌رود.

این داستان وقتی به اوج بد بودن خود می‌رسد که ما در قسمت اول سریال خاندان اژدها می‌بینیم که شاه ویسریس (Viserys) به دختر و ولیعهد خود رنیرا (Rhaenyra) می‌گوید که ایگان کبیر، در خواب خود دیده است که روزی زمستان سخت فرا می‌رسد و جان همه انسان‌ها به خطر خواهد افتاد. این یعنی حتی از ۳۰۰ سال پیش هم داستان‌هایی درباره خواب ایگان وجود داشته و مردم وستروس از آن می ترسیدند؛ در حالی که این همه زمینه‌چینی برای یک داستان حماسی و فوق جذاب، نهایتا با یک پایان‌بندی فوق‌العاده عجیب به پایان می‌رسد و می‌بینیم که فصل هشتم و نهایی سریال بازی تاج و تخت به همین راحتی تمام می‌شود.

در واقع یکی از دلایلی که فصل‌های نهایی سریال بازی تاج و تخت چندان هم جالب نبودند و به پای سیزن‌های اول نمی‌رسیدند، این بود که تقریبا همه چیز درباره فصل‌های قبل برگرفته از کتاب‌ها و ایده‌پردازی‌های خالق این جهان، یعنی جورج آر.آر. مارتین بود. اما متاسفانه این مورد هرگز برای فصل ششم به بعد اعمال نشد، چراکه مارتین هنوز نگارش ادامه داستانش را تمام نکرده است.

این در حالی است که داستان سریال خاندان اژدها خوشبختانه باز هم از روی کتاب‌های مارتین ساخته می‌شود و از همین جهت نیز می‌توان انتظار داشت که اشتباه قبلی سازندگان تکرار نشود.

در حال حاضر قسمت اول سریال House of The Dragon از شبکه HBO Max قابل تماشا است و قسمت دوم آن نیز در روز ۶ شهریور پخش خواهد شد. همچنین برای مطالعه جزئیات بیشتر درباره این سریال و موشکافی قسمت اول آن نیز می‌توانید با رسانه سرگرمی همراه باشید.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

5 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments