دنباله بازی Hogwarts Legacy

نگاهی به داستان‌های احتمالی دنباله بازی Hogwarts Legacy

جهان جادوگری دست توسعه دهندگان آوالانچ را باز نگه می‌دارد!

در حال حاضر خبر رسمی از دنباله بازی Hogwarts Legacy نیست و این موضوع به ما اجازه داده تا به بررسی داستان احتمالی این بازی بپردازیم. در این مطلب قصد داریم متوجه شویم جهان جادوگری چه چیزهایی برای ما طی سال‌های آتی با دنباله بازی Hogwarts Legacy به ارمغان می‌آورد.

بازی Hogwarts Legacy یکی از بزرگ‌ترین بازی‌های سال ۲۰۲۳ بود که توانست با کیفیت خیره کننده نه تنها نظر منتقدین را جلب کرده و نمراتی خیره کننده را کسب کند، بلکه نظر مخاطبین مجموعه زیبای هری پاتر را نیز به خود جلب کند. علاوه بر آن، افراد بسیاری اعلام کردند در حالی که اطلاعات اندکی درباره مجموعه هری پاتر داشتند، به دلیل کیفیت عالی این بازی جذب آن شده و سپس به دنبال اطلاعات بیشتر درباره جهان جادوگری رفته‌اند!

در زمان انتشار این مطلب، هیچگونه خبر رسمی درباره دنباله بازی Hogwarts Legacy به انتشار نرسیده، با این حال موفقیت خارق العاده این بازی ما را به این باور رسانده که باید در انتظار دنباله این بازی باشیم! اما در حال حاضر به دلیل فقدان اطلاعات، هیچ چیز درباره داستان این بازی نمی‌دانیم.

داستان بازی Hogwarts Legacy داستانی بی نظیر بود، اما ما باور داریم که رازهای نهفته بیشتری در این بازی وجود دارد. این بازی توانست ما را با شخصیت‌های دوست داشتنی زیادی از دنیای جادوگری آشنا کند. از سوی دیگر، در حالی که این بازی پایانی کامل داشت، بخش‌های زیادی در آن وجود داشته که می‌توانند بیشتر برای کاربران شرح داده شوند.

به عبارت دیگر، عناصر زیادی در دنیای Hogwarts Legacy دیده شده که می‌توانند یک بازی کامل را به خود اختصاص داده و برخی از شخصیت‌های اصلی در داستان نسخه اول را نیز بار دیگر با خود درگیر کنند. حتی این بازی پتانسیل داستانی کاملا جدید در دنیای جادوگری را نیز دارد!

تمرکز بر ارتباط میان جادوگران و گابلین‌ها

یکی از بخش‌هایی که در بازی Hogwarts Legacy ما را به تعجب وا داشت، نحوه برخورد آن‌ها با یورش معروف گابلین‌ها بود. در این بازی ما می‌بینیم که گابلین‌ها نه هیولاهایی کم هوش، بلکه موجوداتی بسیار باهوش و مهم هستند؛ اما در نهایت تمرکز چندانی بر آن‌ها قرار نگرفت. در حقیقت هر گابلینی که با رنراک (Ranrok) در ارتباط بوده به دست ما کشته می‌شود. علاوه بر آن هیچ اجازه‌ای به آن‌ها در دنیای این بازی داده نمی‌شود. آن‌ها اجازه استفاده از چوب دستی، ثبت نام در هاگوارتز یا هر کار دیگری را ندارند. به عبارتی بازی از ما می‌خواهد هیچ فکری درباره آن‌ها نداشته باشیم!

در نتیجه این اتفاقات، داستان نسخه بعدی هاگوراتز لگاسی می‌تواند به حل مشکل میان جادوگران و گابلین‌ها یا جنگ میان آن‌ها پرداخته و داستانی جذاب را برای ما تعریف کند. برای مثال، شخصیت اصلی بازی ما می‌تواند با دو راهی‌های خیر و شر روبرو شده و حتی به کمک گابلین‌ها برود. چنین داستانی به خوبی با دنیای نقش آفرینی هاگوارتز لگاسی همسو است.

داستانی بر پایه شخصیت سباستین سالو

بسیاری از کاربری بهترین خط داستانی در Hogwarts Legacy را خط داستانی سباستین سالو (Sebastian Sallow) می‌دانند. روی آوردن او به جادوی تاریک به منظور نجات خواهر خود داستانی جذاب و ناراحت کننده بوده که به باور عموم نباید در قالب داستانی فرعی در بازی عرضه می‌شد.

حال برخی باور دارند که سالو می‌تواند مرکز داستان نسخه دوم باشد. برای مثال، سباستین در نسخه دوم به عنوان شخصیتی قابل بازی ظاهر شده و در مسیر تلاش برای رستگاری یا حتی غرق شدن در جادوی تاریک قرار بگیرد! در داستانی دیگر، سالو می‌تواند تبدیل به شخصیت منفی شده و با افزودن عمق به بخش‌های تاریک زندگی او، سباستین را تبدیل به شخصیت منفی بی بدیل کند.

سفر به مدرسه جادوگری دیگر

این احتمال وجود داشته که استودیو آوالانچ (Avalanche Software) قصد داشته باشد که تمام اتفاقات نسخه ابتدایی را پشت سر بگذارد. آن‌ها برای این کار می‌توانند به طور کلی به بخشی دیگر از دنیای جادوگری سفر کنند! در دنیای جادوگری مدارس زیادی وجود داشته، با این حال معروف‌ترین آن‌ها هاگوارتز است. حال ما باور داریم که دیگر مدارس جادوگری نیز مانند هاگوارتز پتانسیل شرح داستانی جذاب را برای ما دارند. ما یک عنوان کامل در این مدرسه داشتیم و بد نیست اگر نگاهی به مدارسی چون دورسترانگ (Durmstrang)، اوگادو (Uagadou) یا ایلورمورنی (Ilvermorny) داشته باشیم.

علاوه بر آن بازی‌های ویدیویی همیشه رسانه‌ای عالی برای کاوش در بخش‌های ناشناخته داستان‌ها بوده و چنین بازی می‌تواند خود را از بند کتاب‌ها و فیلم‌ها رها کند. در کنار آن، وجود بازی در مدرسه‌ای دیگر برنامه ریزی برای نسخه‌های بعدی را نیز آسان کرده و باعث می‌شود کاربران همیشه انتظار سفر به مدرسه‌ای تازه یا داستانی تازه در نسخه‌های بعدی را داشته باشند.

سفر به آینده

دیگر روشی که استودیو توسعه دهنده بازی Hogwarts Legacy می‌تواند ارتباط خود با نسخه ابتدایی را قطع کند، سفر در زمان در عوض سفر در مکان است. ما برای این کار دلایل بسیاری داریم که بدون شک سبب جذابیت نسخه دوم این بازی نیز می‌شوند. اولین خصوصیت سفر به آینده در این بازی آزادی از بند داستان کانونی دنیای هری پاتر است.

بازی Hogwarts Legacy در حقیقت پیش درآمدی بر داستان اصلی هری پاتر بود و این موضوع باعث محدودیت در شرح داستان بازی شده بود. برای مثال، این احتمال وجود نداشت که گابلین‌ها با جادوگران برابر شوند و در صورت رخ دادن چنین اتفاقی، داستان این بازی با داستان اصلی تداخل پیدا می‌کرد! چنین موضوعی داستان بازی را تا حد قابل توجهی قابل پیشبینی کرده بود و نسخه بعدی برای رهایی از این بند می‌تواند در زمانی پس از داستان اصلی هری پاتر رخ دهد.

ادامه داستان نسخه ابتدایی

هدف اصلی بازی Hogwarts Legacy این بوده که به ما حس زندگی در قالب هری پاتر را القا کند. در نتیجه توسعه دهندگان می‌توانند داستان نسخه بعدی را دقیقا در قالب دنباله نسخه ابتدایی بازی عرضه کرده و در آن تنها سن شخصیت‌های بازی بالاتر رفته باشد و آن‌ها به دوره بزرگ سالی رسیده باشند. طبق اطلاعات افشا شده نسخه دوم این بازی در دست توسعه بوده و این فرضیه ما محتمل‌ترین برای داستان این بازی در نظر گرفته می‌شود. اما به باور ما نپذیرفتن ریسک توسط توسعه دهندگان برای نسخه دوم می‌تواند به ضرر آن‌ها پایان یابد.

به طور کلی، راه‌های بسیاری برای ارائه داستانی عالی در دنباله بازی Hogwarts Legacy دیده می‌شود. مفاهیم زیادی در جهان جادوگری وجود داشته که می‌توانند در دنیای بازی‌های ویدیویی به بهترین نحوه پیاده سازی شده و میلیون‌ها کاربر را به خود جذب کنند.

بازی Hogwarts Legacy در حال حاضر برای کنسول‌های نسل هشتمی ایکس باکس وان و پلی استیشن ۴، کنسول‌های نسل نهمی ایکس باکس سری ایکس/سری اس و پلی استیشن ۵ و البته رایانه شخصی در دسترس است. نسخه نینتندو سوییچ این بازی در روز ۱۴ نوامبر سال ۲۰۲۳، برابر با ۲۳ آبان سال ۱۴۰۲ به انتشار می‌رسد. نظر شما درباره داستان دنباله بازی Hogwarts Legacy چیست؟ شما فکر می‌کنید چه اتفاقی در این بازی رخ خواهد داد؟ در انتظار نظرات شما هستیم.

5 2 آراء
امتیاز مطلب


نظرات

اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا