#مهسا_امینی

بزرگان دنیای گیم درباره انیمیشن Arcane چه می‌گویند؟

انیمیشن Arcane، آینده هنر CG

نظر کوجیما درباره انیمیشن Arcane

زمان زیادی از اکران انیمیشن Arcane نمی‌گذرد، با این حال این انیمیشن تبدیل به یکی از پرطرفدارترین برنامه‌های نتفلیکس شده و نظر مثبت بزرگان دنیای گیم را به خود جلب کرده است.

انیمیشن جدید شبکه اینترنتی نتفلیکس با نام Arcane که داستان آن برگرفته از بازی محبوب League of Legends است، در کمتر از چند هفته تبدیل به یکی از پرطرفدارترین انیمیشن‌ها نه تنها در میان گیمرها، بلکه هر کسی شده و توانسته نظرات مثبت کاربران فضای مجازی را به خود جلب کند و در عین حال امتیاز ۹.۵ را از دید منتقدین در وبسایت متاکریتیک برای خود به دست آورد.

این تمام ماجرا نبوده و زمانی که ما فکر کردیم همه چیز را درباره این انیمیشن می‌دانیم، مشخص شد Arcane نظر بزرگان بسیاری را نیز به خود جلب کرده و ما تابدین لحظه بی‌خبر بوده‌ایم. هیدئو کوجیما (Hideo Kojima) از بزرگ‌ترین کارگردانان و توسعه دهندگان بازی‌های ویدیویی طی توییت اخیر خود نگاهی به انیمیشن Arcane داشته است. کوجیما در این باره نوشت:

من ۴ قسمت از انیمیشن Arcane را تماشا کردم. فوق‌العاده است! عالی‌ست! من برای پیش نمایش این انیمیشن پیش از اکران دعوت شدم و متاسفم که آن را نپذیرفتم. یک دست آورد دیجیتالی میان واقعیت و هنر که پا جای پای انیمیشن‌های Spider-Verse، Love، Death & Robots و Witness می‌گذارد. آینده انیمیشن و هنر CG!

هیچ بخش مبهمی در سخنان او نبوده و به طور مستقیم از عبارات فوق‌العاده و عالی استفاده کرده است. در حال حاضر، کوجیما به عنوان یکی از بهترین داستان سرایان دنیای بازی‌های ویدیویی شناخته شده، پس چنین نظری یک تحسین و تقدیر خارق‌العاده برای انیمیشن Arcane است. شکی نیست که اعضای تیم Riot سر از پا نمی‌شناسند.

موضوع زمانی جالب‌تر می‌شود که کوجیما تنها نظر خود را ارائه نکرده و از دعوتنامه فرستاده شده برای خود نیز سخن گفته است. همانطور که در توییت منتشر شده خواندید، تیم سازنده انیمیشن Arcane او را برای پیش نمایش دعوت کرده‌اند که کوجیما دست رد به سینه آن‌ها زده است و حال از پاسخ رد خود پشیمان است. البته پوشیده نیست که او یک شخص پر مشغله بوده و احتمالا به همین دلیل پاسخ رد داده است. با این حال نظر مثبت او درباره این انیمیشن، می‌تواند اشخاص بیشتری را برای تماشای Arcane ترغیب کند.

کوجیما در ادامه این انیمیشن را با انیمیشن‌های مهمی چون Spider-Man: Into the Spider-Verse، Love، Death & Robots و Witness مقایسه کرده و آن را دست آوردی بسیار بزرگ دانسته که این انیمیشن را بیش از پیش در میان بزرگان دنیای انیمیشن و CG جای می‌دهد.

بدون شک افراد بسیاری با نظرات کوجیما موافق بوده و از آنجایی که انیمیشن Arcane بسیار قوی و با دقت طراحی شده، توانسته به شدت چشم نواز ظاهر شود و افراد مختلف را جذب کند. ممکن است بسیاری این انیمیشن را به دلیل ارتباط مستقیم با بازی League of Legends تماشا نکنند، با این حال داستان سرایی خوب این انیمیشن باعث می‌شود تا حد زیادی با این بازی آشنا شده و به درکی نسبتا کامل از Arcane برسید. نظر شما درباره دیدگاه کوجیما و همچنین انیمیشن Arcane چیست؟ آیا از این انیمیشن لذت بردید؟ منتظر نظرات شما هستیم.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا