سریال هری پاتر به کتاب‌ها وفادار خواهد بود

داستانی جدید اما آشنا!

سریال هری پاتر به کتاب‌ها وفادار خواهد بود پارسا خلیلی ۰ ۲۹ شهریور ۱۴۰۲ تلویزیون
ریبوت سریالی هری پاتر

دیوید هیمن (David Heyman)، تهیه‌کننده ریبوت سریالی هری پاتر تایید کرده که این اقتباس تلویزیونی برخلاف تصور طرفداران بیشتر به کتاب‌ها وفادار خواهد بود.

در ماه آپریل سال جاری، شبکه مکس از برنامه‌های خود برای ساخت ریبوت سریالی هری پاتر که بر اساس مجموعه کتاب‌های فانتزی محبوب جی کی رولینگ (J.K. Rowling) است، خبر داد. درحالیکه روایت داستان‌های جدید از یکی از بزرگترین فرانچایزهای تاریخ خبری هیجان انگیز بود اما متاسفانه عوض شدن تمامی بازیگران و همچنین تغییر نژاد برخی شخصیت‌ها پیرو سیاست‌های جدید صنعت سینما خشم طرفداران هری پاتر را به‌همراه داشته است.

در زمان اعلام این خبر، کیسی بلویز (Casey Blows)، رئیس هیئت مدیره و مدیر عامل شبکه مکس اظهار داشت که هری پاتر یک پدیده فرهنگی است و واضح است که چنین عشق و عطش پایداری برای دنیای جادوگران وجود دارد. با همکاری برادران وارنر و جی کی رولینگ، هر فصل این ریبوت جدید مکس اورجینال قراره اقتباسی از یکی از هفت رمان منتشر شده بین سال‌های ۱۹۹۷ و ۲۹۹۷ باشد و داستان‌های آشنا اما منحصر به‌فردی را برای طرفداران فرانچایز به تصویر بکشد.

به‌تازگی دیوید هیمن که تهیه‌کنندگی تمام فیلم‌های هری پاتر را نیز برعهده داشته، در مصاحبه اخیر خود با مجله توتال فیلم کمی بیشتر وفادار بودن به منابع اصلی صحبت کرده تا یک بار برای همیشه به نگرانی طرفداران و حواشی موجود در فضای مجازی پایان بدهد.

مراحل تولید تازه آغاز شده و ما حتی نویسنده‌ای را برای نوشتن فیلمنامه استخدام نکرده‌ایم. می‌دانم فعلا کمی زود است اما با دیدن نگرانی طرفداران و حواشی اخیر تصمیم گرفتم موضوعی را برای همگان روشن کنم. بله سریال هری پاتر یک ریبوت است اما این بدان معنا نیست که به کتاب‌ها وفادار نیستیم. اتفاقا برعکس، ما با این سریال تصمیم داریم بیشتر و عمیق‌تر داستان کتاب‌ها را بررسی کنیم. بنابراین جای هیچگونه نگرانی نیست.

با توجه به ادامه داشتن اعتصابات انجمن نویسندگان (WGA) و اتحادیه بازیگران‌ (SAG-AFTRA)، شبکه مکس تنها می‌تواند یک شورانر یا کارگردان استخدام کند، مگر اینکه قصد داشته باشند بازیگران جدید را منحصرا با استعدادهای Equity که معادل بریتانیایی انجمن صنفی آمریکایی است انتخاب کنند.

ریبوت سریالی هری پاتر هنوز تاریخ پخش مشخصی ندارد چراکه مراحل تولیدش در حال حاضر پیرو اعتصابات در جریان متوقف شده است.

5 1 رأی
امتیاز مطلب


اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا