#مهسا_امینی

شبکه‌ی HBO اقتباس تلویزیونی Hellraiser را می‌سازد

این سریال داستانی تازه را روایت خواهد کرد

اقتباس تلویزیونی Hellraiser

شبکه‌ی HBO قصد دارد با همکاری گوردون دیوید گرین کارگردان فیلم Halloween، اقتباس تلویزیونی Hellraiser را تولید کند.

سال ۱۹۸۷ میلادی فیلمی تحت عنوان Hellraiser از دل سینمای انگلستان بیرون آمد و موفق شد توجه‌های بسیاری را به سمت خود جلب کند. اگرچه بازخوردهای منتقدان متناقض بود اما به‌طور کلی نقدهای مثبتی را دریافت کرد و از سوی تعدادی از کارشناسان هم «بهترین فیلم ترسناک سینمای انگلستان» نامیده شد. این اثر بر اساس رمانی به نام The Hellbound Heart ساخته شده بود و داستانش حول محور یک گروه تحت عنوان سنوبایت‌ها می‌چرخد. در صورت احضار، اعضای این گروه به سراغ فرد رفته و اگر تمایل داشته باشند، او را به جهنم می‌برند. فرد آنقدر شکنجه می‌بیند تا یاد بگیرد چطور از درد و زجر لذت ببرد.

در پی موفقیت‌های Hellraiser، ساخت دنباله در دستور کار قرار گرفت. کلایو بارکر (Clive Barker) که به عنوان کارگردان و نویسنده روی قسمت اول کار کرده بود، ترجیح داد وظیفه‌ی کارگردانی قسمت دوم را به تونی رندل (Tony Randel) بسپارد. خودش هم به عنوان فیلمنامه‌نویس و تهیه‌کننده‌ی اجرایی در جریان ساخت حضور داشت. پس از اکران دومین فیلم تحت عنوان Hellbound: Hellraiser II در سال ۱۹۸۸ میلادی، روند ساخت آثار سینمایی بر اساس دنیای هل‌ریزر ادامه یافت و تا به این لحظه مجموعا ۹ فیلم ساخته شده‌اند. آخرینشان Hellraiser: Judgment بوده است.

با توجه به گزارشی که از سوی وب سایت Variety منتشر شده، شبکه‌ی HBO مشغول ساخت اولین اقتباس تلویزیونی Hellraiser است. وظیفه‌ی کارگردانی قسمت آزمایشی و همچنین چند قسمت دیگر بر عهده‌ی دیوید گوردون گرین (David Gordon) قرار گرفته است. در پرونده‌ی کاری این فیلمساز  آمریکایی آثار مختلفی دیده می‌شود که جدیدترین‌شان Halloween محصول سال ۲۰۱۸ میلادی است. این اثر ترسناک با بودجه‌ی ۱۰ میلیون دلاری ساخته شد و توانست در سراسر جهان ۲۵۵ میلیون دلار فروخته و به یک موفقیت تجاری تبدیل شود. مارک ورهایدن (Mark Verheiden) و مایکل دورتی (Michael Dougherty) هم روی فیلمنامه‌ کار می‌کنند. در بخش دیگری از گزارش گفته شد این سریال قرار نیست بازسازی یکی از فیلم‌های قدیمی باشد و قصه‌ای کاملا جدید را روایت خواهد کرد.

آخرین باری که خبری مرتبط با فرنچایز Hellraiser در فضای مجازی منتشر شده بود، به آوریل سال جاری میلادی مربوط می‌شود. این‌طور که به نظر می‌رسد، کلایو بارکر قصد دارد با همکاری دیوید گویر (David Goyer) و شرکت اسپای‌گلس مدیا گروپ نسخه‌ی بازسازی فیلم‌ها را تولید کند. بن کالینز (Ben Collins) و لوک پیوتروسکی (Luke Piotrowski) وظیفه‌ی نوشتن فیلمنامه را برعهده گرفته‌اند. دیوید بروکنر (David Bruckner) هم به عنوان کارگردان در تیم تولید حضور دارد. او در گذشته روی آثار مختلفی از جمله The Signal و V/H/S کار کرد. در ضمن، اسپای‌گلس مدیا به طرفداران اطمینان داد این فیلم در عین حال که به ریشه‌ها پایبند می‌ماند، اثری تکامل یافته خواهد بود.

در پایان، لازم به ذکر است که جزئیاتی از زمان حدودی پخش یا بازیگران اقتباس تلویزیونی Hellraiser در دسترس نیست.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا