سیر زمانی سریال The Last of Us با بازی متفاوت خواهد بود!

تصمیمی عجیب و شاید جالب از طرف HBO برای سریال مورد انتظار The Last of Us

سیر زمانی سریال The Last of Us

سریال The Last of Us بدون شک یکی از مورد انتظارترین سریال‌های تاریخ بوده که امسال منتشر می‌شود، اما تفاوتی در این میان وجود دارد! شبکه HBO سیر زمانی این سریال را نسبت به دو نسخه بازی تغییر داده که تصمیمی عجیب به نظر می‌رسد.

امسال مانند سال ۲۰۲۰ سالی‌ست که طرفداران سری بازی The Last of Us و در سوی دیگر بسیاری عاشقان سریال منتظرش بودند. سال ۲۰۲۲ همان سالی‌ست که ما به لطف شبک HBO و استودیو ناتی داگ شاهد ورود رسمی نام The Last of Us به دنیای سریال خواهیم بود. ما تابدین لحظه هیچ تریلر رسمی از سریال The Last of Us دریافت نکرده‌ایم، با این حال عکس‌ها و ویدیوهای بسیاری از پشت صحنه این سریال منتشر شده که تنها باعث تشنه‌تر شدن طرفداران شده‌اند.

مراحل فیلم برداری این سریال پس از تعطیلات کریسمس از نو آغاز شده و می‌توان گفت فاصله چندانی با آغاز این سریال نداریم، ولی این میان اخباری عجیب و شاید بتوان گفت جالب منتشر شده و آن تغییر خط زمانی داستان سریال The Last of Us است! اگر به تجربه بازی‌های The Last of Us ننشسته‌اید یا به سادگی داستان این بازی را فراموش کرده‌اید، اجازه دهید شما را از سیر زمانی دنیای جوئل و الی آگاه سازیم. قارچ‌های کوردیسپس (Cordyceps) در نیمه شب ۲۶ سپتامبر سال ۲۰۱۳، شهر آستین ایالت تگزاس را به خاک و خون کشیده و مردم را بیمار می‌کند که این روز در دنیای The Last of Us با نام Outbreak Day یا روز شیوع شناخته می‌شود.

این بیماری ناشناخته روزها در حال شیوع در میان مردم بوده، با این حال روز ۲۶ سپتامبر سال ۲۰۱۳ است که نه تنها شهر آستین، بلکه تمام کشور آمریکا را با هرج و مرج غیر قابل کنترل آشنا می‌کند. بیماری پس از این روز به سرعت میان مردم پخش شده و حال هزاران یا شاهد میلیون‌ها بیمار در خیابان‌ها رها شده و تلاش می‌کنند مردم عادی را درگیر این بیماری ناشناخته کنند.

این نکته را نیز در نظر داشته باشید که روز شیوع در سال ۲۰۱۳ بوده و روزی که داستان بازی ما آغاز می‌شود سال‌ها پس از شیوع اولیه بیماری و به طور دقیق‌تر سال ۲۰۳۳ است! در همین راستا کاربران شبکه ردیت پستی از صفحه توییتری NaughtyDogInfo منتشر کرده‌اند که طبق آن ما شاهد تغییر در سیر زمانی داستان و به عقب کشیده شدن روز Outbreak به مدت ۱۰ سال تمام هستیم!

به عبارت دیگر روز شیوع در سریال The Last of Us طی سال ۲۰۰۳ رخ خواهد داد و این موضوع باعث می‌شود داستان ما در عوض سال ۲۰۳۳، از سال ۲۰۲۳ آغاز شود. صفحه توییتری NaughtyDogInfo نوشت:

سریال The Last of Us زمان روز Outbreak را از سال ۲۰۱۳ به سال ۲۰۰۳ تغییر داده و ما شاهد شروع رویداهای The Last of Us در سال ۲۰۲۳ در عوض سال ۲۰۳۳ خواهیم بود! کنجکاویم دلیل این تغییر در تاریخ را بدانیم.

عکسی که بالاتر مشاهده می‌کنید نیز عکسی بوده که به همراه این توییت منتشر شده و می‌توان تغییر تاریخ روز شیوع توسط شبکه HBO را تایید شده دانست. در ادامه نیز یکی از طرفداران با انتشار عکس زیر این خبر را تایید کرد. اگر توجه داشته باشید، بنر موجود در عکس که از مکان فیلم برداری سریال گرفته شده به تاریخ اکتبر سال ۲۰۰۳ اشاره داشته که فاصله چندانی با روز Outbreak ندارد.

بدون شک دلیلی خاص پشت این تصمیم بوده که ما در حال حاضر از آن مطلع نیستیم و از همین رو قصد داریم نگاهی به نظر یکی از کاربران شبکه اجتماعی ردیت داشته باشیم. کاربری با نام Dev-F باور دارد که تنها دلایل پشت این تغییر سیر زمانی دستیابی ساده‌تر به ماشین‌ها و اشیا بیست سال پیش، در عوض ده سال پیش بوده و همچنین وسایل بیست سال پیش همخوانی بهتری با دنیای پساآخرالزمانی دارند!

همانطور که اشاره شد ما اطلاعاتی از دلیل اصلی تغییر سیر زمانی سریال The Last of Us توسط شبکه HBO نداریم، با این حال امیدواریم که این تغییر به نفع سریال و طرفداران بوده و باعث دوری آن‌ها از این فرنچایز دوست داشتنی نشود. در همین راستا بهتر است آرزوی دیدن دستگاه‌های پلی استیشن ۳ در جای جای این سریال را فراموش کنید، با این حال ما می‌توانیم به خواندن و نواختن موسیقی Future Days توسط جوئل امید بیشتری داشته باشیم! نظر شما چیست؟ آیا با تغییر سیر زمانی سریال The Last of Us نسبت به بازی موافق هستید؟ به نظر شما شاهد چه تغییراتی در این سریال نسبت به بازی The Last of Us خواهیم بود؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا