#مهسا_امینی

شخصیت اکو در سریال Hawkeye معرفی خواهد شد

بازیگر این نقش مشخص شده است

شخصیت اکو

استودیوی مارول قصد دارد در جریان نخستین اقتباس سریالی از کمیک بوک‌های هاکای، شخصیت اکو را به دنیای لایو اکشن بیاورد.

با گذشت یک دهه از اضافه شدن کلینت بارتون به دنیای سینمایی مارول، این شخصیت سرانجام قرار است در نقش پروتاگونیست ظاهر شود. اثری که با محوریت او در دست ساخت قرار دارد، یک سریال تلویزیونی به نام Hawkeye بوده و در آینده از طریق سرویس استریم دیزنی پلاس پخش خواهد شد. در حال حاضر اطلاعات رسمی چندانی از فیلمنامه‌ها موجود نبوده اما گمانه‌زنی‌ها حاکی از این است که قصه روی گذشته‌ی این ابرقهرمان، دورانی که تحت عنوان رونین فعالیت می‌کرد و همچنین تلاش‌هایش برای آموزش کیت بیشاپ تمرکز دارد. کیت، دختری نوجوان است که طی اتفاقاتی تصمیم می‌گیرد در قالب یک ابرقهرمان به دیگران کمک کند.

نام‌های زیادی طی هفته‌های گذشته به جمع بازیگران Hawkeye اضافه شده‌اند. یکی از آن‌ها، فلورنس پیو (Florence Pugh) است که نقش یلنا بلووا را ایفا می‌کند. نخستین حضور این شخصیت در دنیای سینمایی مارول به واسطه‌ی Black Widow رقم خواهد خورد. اینطور که به نظر می‌رسد، او جای خالی ناتاشا رومانوف را در آینده‌ی فرنچایز پر می‌کند. علاوه بر او، تونی دالتون (Tony Dalton) و فرا فی (Fra Fee) هم با مارول به توافق رسیده‌اند تا به عنوان سوردمن و کلاون جلوی دوربین ظاهر شوند. نام ورا فارمیگا (Vera Farmiga) بازیگر فیلم‌های کانجورینگ هم در میان اسامی تازه‌وارد دیده می‌شود. نقش مادر کیت بیشاپ به او سپرده شده است. اینطور که به نظر می‌رسد، وقت آن فرا رسیده تا نام‌های جدید دیگری را اضافه کنیم.

طبق گزارشی که وب سایت Variety کار کرده، مارول می‌خواهد شخصیت اکو را در سریال Hawkeye معرفی کند. نقش آن هم به علاکوا کاکس (Alaqua Cox) سپرده شده که چهره‌ی شناخته‌شده‌ای نیست. اگر با اکو آشنایی ندارید، باید بگوییم نخستین بار در شماره‌ی ۹ کمیک بوک Daredevil (محصول سال ۱۹۹۹) حضور یافت. پدرش قبل از اینکه بمیرد، از کینگ‌پین درخواست کرد دخترش را بزرگ کند. ابرشرور کمیک بوک‌های مارول هم به خواسته‌ی او احترام گذاشت و سرپرستی مایا لوپز را بر عهده گرفت. اگرچه دخترک دوران تحصیلش را در مدارس گران‌‌قیمت گذراند اما در نهایت به یک قاتل حرفه‌ای تبدیل شد. در نتیحه‌ی اتفاقاتی که رخ می‌دهد، مسیر زندگی‌اش تغییر کرده و تصمیم می‌گیرد تحت عنوان رونین به فعالیت‌های ابرقهرمانانه بپردازد.

Alaqua Cox
تنها تصویر موجود از عکولا کاکس

تاکنون دو اقتباس لایو اکشن بر اساس کیمک بوک‌های دردویل ساخته شده‌اند: مورد اول، یک فیلم سینمایی است که سال ۲۰۰۳ میلادی اکران شد؛ مورد دوم و پایانی، یک سریال تلویزیونی است که بین سال‌های ۲۰۱۵ الی ۲۰۱۸ در دسترس مشترکان نتفلیکس قرار گرفت. شخصیت اکو بنا به دلایلی در هیچ کدام از آن‌ها حاضر نبود. از همین رو، سریال Hawkeye را می‌توان اولین حضور او در آثار لایو اکشن در نظر گرفت. در ضمن، بازیگر نقش پدر مایا لوپز مشخص شده است. بر این اساس، زان مک‌کلارنون (Zahn McClarnon) قرار است ویلیام لینکلن را جلوی دوربین به تصویر بکشد. از آثار شاخص مک‌کلارنون می‌توان به Fargo و فصل دوم Westworld اشاره کرد.

اگرچه شخصیت اکو در کمیک بوک‌ها تعاملاتی با کلینت بارتون داشته اما بخش عمده‌ی ماجراجویی‌هایش با دردویل مرتبط است. با در نظر گرفتن این موضوع، انتظار می‌رود مارول تغییراتی را در ریشه‌های داستانی‌اش به وجود بیاورد؛ برای مثال، احتمالا کینگ‌پین جای خود را به شخصیتی می‌دهد که دشمن بارتون باشد.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا