هاکای در انتقام‌جویان بعدی جهان را نجات می‌دهد؟

غم نبود هاکای در اونجرز

سریال هاکای

دیزنی پلاس از مینی سریال هاکای می‌گوید و اشاره می‌کند کلینت بارتون بعد از فیلم انتقام‌جویان: پایان بازی، تنها عضو سابق از تیم انتقام‌جویان به حساب خواهد آمد و برای ادامه زندگی در کنار خانواده‌اش خودش را بازنشسته می‌کند.

اولین حضور کلینت بارتون یا هاکای (جرمی رنر) را به عنوان مامور سابق SHIELD و یک قهرمان در فیلم ثور ۲۰۱۱ دیدیم که از همان ابتدا مهارت تیراندازی‌اش را به خوبی به ما نشان داد. از همین‌جاست که به عنوان تیراندازی بدون خطا به همراه بیوه سیاه در کنار ابرقهرمانانی چون مردآهنی، هالک، کاپیتان آمریکا و ثور در فیلم انتقام‌جویان ۲۰۱۲، فیلم انتقام‌جویان: عصر آلترون ۲۰۱۵، فیلم کاپیتان آمریکا: جنگ داخلی ۲۰۱۶ و انتقام‌جویان: پایان بازی ۲۰۱۹ حضور پیدا می‌کند.

اما اگر می‌خواهید بگویید هاکای نسبت به دیگر انتقام‌جویان دوران سختی نداشته، اشتباه می‌کنید. چون زمانی که تمام اعضای انتقام‌جویان در فیلم Captain America: Civil War با مسائل و اختلافاتی روبه‌رو می‌شوند، کلینت بارتون موضع خودش را روشن می‌کند و همین باعث می‌شود در کنار چند نفر از قهرمانان دستگیر شود. یا زمانی که در مزرعه به دخترش تیراندازی آموزش می‌دهد، فاجعه تانوس اتفاق می‌افتد. شاید همین اتفاقات باعث می‌شود Hawkeye از مسیر قهرمانی فاصله بگیرد و بعدها به شروری تبدیل شود که تنها راه بازگشتش را در پیدا کردن تانوس می‌بینید. بعد از سریال هاکای تنها هدفش برای اینکه دوباره عضوی از انتقام‌جویان باشد این است تا انتقام کسی که زندگی‌اش را نابود کرده بگیرد. یکی دیگر از عذاب‌های کلینت را همین‌جا می‌بینیم که برای نجات مردم دنیا و خانواده‌اش باید غم از دست دادن دوست قدیمی‌اش را به خاطر پیدا کردن سنگ روح در سیاره‌ای بنفش ببیند.

وضعیت هاکای بعد از وقایع Endgame چیست؟

بعد از ماجراهای آخرین فیلم اونجرز خبری از هاکای نبود. دیزنی پلاس هم برای پرداختن به این ابرقهرمان در پخش مینی سریال Hawkeye به این اشاره خواهد می‌کند که او دیگر به تیم قهرمانان و ابرقهرمان اونجرز نمی‌آید و می‌خواهد تمام وقتش را صرف خانه و خانواده‌اش کند. اولین ماموریت کلینت در سریال هاکای هم از همین‌جا آغاز می‌شود که کریسمس را در کنار خانواده‌اش سپری کند که سرانجام سروکله کیت پیدا می‌شود.

در خلاصه داستان مینی سریال هاکای آمده که کیت بیشاپ (هیلی استاینفلد) 22 ساله که به عشق ابرقهرمانی، تیرانداز شده، با کلینت تیمی شکل می‌دهند تا با دشمنان مبارزه کنند. حتی در تریلری که از مینی سریال Hawkeye منتشر شده، کلینت بارتون و کیت بیشاپ را می‌بینیم که سعی می‌کنند حتی برای محافظت از دخترش هم که شده با دشمنان‌شان مبارزه کنند.

در آخر اگر به کمیک بوک‌ها علاقه‌مند باشید و داستان هاکای را در این دنیا دنبال کرده باشید، می‌بینید که کیت بیشاپ راه هاکای را ادامه خواهد داد. با وجود این، هنوز چیزی از سرنوشت کیت بارتون در سریال هاکای مشخص نشده و حتی شاید مسیر جدایی‌اش از تیم انتقام‌جویان زندگی او را برای همیشه عوض کند. هرچند شمایی که طرفدار این ابرقهرمان هستید می‌توانید دوباره او را ببینند. تاریخ انتشار سریال Hawkeye در ۲۴ نوامبر ۲۰۲۱ (۳ آذر ۱۴۰۰) مشخص شده است.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا