آيا فصل سوم سریال The Haunting of Hill House ساخته خواهد شد؟

سریالی که به روایت متفاوت خود از ترس معروف است

فصل سوم The Haunting of Hill House

مایک فلنگن اخیرا از احتمال ساخت  فصل سوم The Haunting of Hill House، محصول ترسناک و رازآلود نتفلیکس صحبت کرد.

زمانی که سریال The Haunting of Hill House در سال ۲۰۱۸ توسط شبکه‌ی نتفلیکس منتشر شد،‌ با چنان بازخوردهای مثبتی روبه‌رو شد که ساخت فصل دوم آن نیز در دستور کار قرار گرفت. The Haunting of Bly Manor سال گذشته به نمایش درآمد و هر چند که دنباله‌ای برای فصل قبل نبود، اما از فضای مشابه برخوردار بوده و داستان یک خانه‌ی تسخیرشده و ماجراهای رازآلود پشت پرده‌ی آن را روایت می‌کرد.

حال فلنگن،‌ در جدیدترین صحبت‌های خود بیان داشت که ساخت فصل سوم به عوامل متعددی بستگی دارد. در واقع توسعه‌ی فصل سوم نیازمند یک داستان مناسب است که ارزش روایت کردن را داشته باشد.

هر دو فصل مجموعه‌ی Haunting از ادبیات کلاسیک بهره گرفته اما یک داستان به‌روزرسانی شده و جدید را روایت می‌کنند. اگر زمانی تصمیم بگیریم که به این مجموعه برگردیم، باید یک داستان ترسناک مناسب برای گفتن داشته باشیم که با فضای Hill House و Bly Manor هماهنگی لازم را داشته باشد.

با توجه به صحبت‌های این کارگردان احتمال ساخت فصل سوم مجموعه Haunting دور از انتظار نیست و با در اختیار داشتن منبع مناسب می‌توان برای سومین بار قدم در این دنیای ترسناک و مرموز گذاشت.

سریال The Haunting of Hill House برگرفته از کتابی به همین نام اثر شرلی جکسون است. با این حال فصل دوم اقتباس مستقیم از اثر خاصی نیست و از کارهای متعدد هنری جیمز برای روایت داستان خود الهام گرفته است. این دو سریال هر چند به عنوان آثار ترسناک شناخته می‌شوند اما چیزی که آن‌ها را از سایر ساخته‌های این سبک متمایز کرده است نشان دادن غم و رنجی است که منشا ایجاد این وحشت و قربانی شدن آدم‌های بی‌گناه در مسیر آن بوده است.

لازم به ذکر است که جدیدترین ساخته‌ی مایک فلنگن، یک سریال ترسناک به نام Midnight Mass است که هر چند روایت مختص به خودش را دارد اما مطمئنا فضای آن‌ برای طرفداران سبک ترسناک و مخصوصا مجموعه‌ی Haunting آشنا خواهد بود. داستان این سریال در مورد معجزات و اتفاقاتی است که همزمان با حضور یک کشیش در شهری منزوی رخ می‌دهد.

سریال Midnight Mass با حضور تعدادی از بازیگران سریال‌های Hill House و Bly Manor در تاریخ ۲۴ سپتامبر مصادف با دوم مهر ماه منتشر خواهد شد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا