در تئوری جدید هری‌ پاتر در مورد هاگرید، آراگوگ زیر ذره‌بین می‌رود

هدیه جادوگر اعظم!

تئوری جدید هری‌ پاتر در مورد هاگرید

در تئوری جدید هری‌ پاتر در مورد هاگرید ترسناک‌ترین موجود این کاراکتر ممکن است هدیه‌ایی از یک چهره آشنا در دنیای جادوگران باشد. موجودات جادویی دنیای سری هری پاتر همیشه دو اسم را در کنار خود دارند: نیوت اسکمندر (Newt Scamander) و روبیوس هاگرید (Rubeus Hagrid). نیوت به عنوان یک جادوگر که با یافتن و مستندسازی بسیاری از موجودات جادویی در جهان شغلی را برای خود ایجاد کرد، نام خود را به دست آورد. 

از سوی دیگر، هاگرید به عنوان یک نگهبان در املاک هاگوارتز زندگی می‌کرد و در آنجا احترام و علاقه خود را به موجودات جادویی را به خوبی نشان داد. با این حال، تفاوت بزرگ بین این دو این بود که هاگرید اغلب گازی بزرگ‌تر از دهان خود می‌گرفت، به‌ویژه وقتی نوبت به مراقبت از این موجودات می‌رسید. این باعث شده بود که او نگهداری از اژدهای نوربرت (Dragon Norbert)، موجودی که قرار نبود داشته باشد همچنین آراگوگ (Aragog) را که توسط غریبه‌ای به او داده شده بود را به جان بخرد. با این حال، یکی از تئوری های طرفداران اعتقاد دارد که آراگوگ توسط مشهورترین جادو شناس دنیای جادوگری به هاگرید هدیه داده شده است.

تئوری جدید هری‌ پاتر در مورد هاگرید
نیوت اسکمندر

بر اساس این تئوری، آراگوگ هدیه نیوت اسکامندر به هاگرید بود. در هری پاتر و تالار اسرار، هاگرید به طرز عجیبی در مورد چگونگی به دست آوردن این موجود رازدار بود و تنها چیزی که مشخص کرد این بود که آراگوگ را از جیب یک مسافر به دست آورده بود. متاسفانه، آراگوگ زندگی سختی را پشت سر گذاشت، زیرا با وجود اینکه هاگرید با او خوب بود، تام ریدل (Tom Riddle) از این موجود به عنوان قربانی برای کشتن یک دانش آموز استفاده کرد و این منجر به اخراج هاگرید و شکستن چوب دستی او شد. 

از قضا، نیوت به دلیل مشابهی و بخاطر مراقبت از یک موجود جادویی در محوطه مدرسه اخراج شد. با این حال، نیوت به جای یک عنکبوت بزرگ، از موجودی خزدار مراقبت می‌کرد که Jarvey شناخته می‌شد. همچنین، هر دو جادوگر به لطف دامبلدور از سرنوشت بدتری در امان ماندند. نیوت چوب دستی خود را نگه داشت و هاگرید اجازه یافت در هاگوارتز بماند و به عنوان یک محرم نزدیک به مدیر مدرسه کار کند. با در نظر گرفتن علایق مشترک این دو، نیوت به هاگرید آراگوگ را هدیه داد چون شخصیتی شبیه به هم داشتند. 

در حالی که کاملا منطقی است که نیوت بتواند به هاگرید یک عنکبوت بزرگ هدیه بدهد، عوامل دیگری هم وجود دارد که باید در نظر گرفته شود. احتمالاً مهم‌ترین نکته، این است که آیا نیوت در زمان حضور هاگرید از مدرسه دیدن کرده است یا نه. آخرین قسمت‌های سری Fantastic Beasts قبل از جنگ جهانی دوم اتفاق افتاد و هاگرید در اوایل دهه ۱۹۴۰ به مدرسه رفت. در نتیجه، اگرچه به احتمال زیاد نیوت با دوست قدیمی خود آلبوس دامبلدور ملاقات کرده است، اما مشخص نیست که آیا واقعاً این اتفاق افتاده است یا خیر. 

3.4 9 آراء
امتیاز مطلب


اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا