#مهسا_امینی

فروش Halo: The Master Chief Collection در استیم از مرز 1 میلیون گذشت

آماری فوق‌العاده تنها دو روز پس از عرضه

فروش Halo: The Master Chief Collection

طبق آمار منتشر شده، فروش عنوان Halo: The Master Chief Collection در فروشگاه استیم تنها در دو روز اول انتشار از مرز یک میلیون نسخه عبور کرده است.

سایت Steam Database یک مرجع آماری است که اطلاعات مختلفی از بازی‌های موجود در این فروشگاه همچون میزان تقریبی فروش، تعداد بازیکنان همزمان، میانگین زمان اختصاص داده شده در هر روز و قیمت بازی در مناطق مختلف دنیا را در اختیار عموم قرار می‌دهد. طبق آماری که در صفحه‌ی مخصوص عنوان Halo: The Master Chief Collection در این سایت ثبت شده، فروش بازی از مرز یک میلیون نسخه گذشته است. در حال حاضر نزدیک به پنج روز از انتشار این اثر در استیم می‌گذرد، اما این کالکشن برای ثبت چنین رکوردی تنها به دو روز نیاز داشت. فروشی عالی که نشان می‌دهد افراد بسیاری، سال‌ها منتظر انتشار سری هیلو برای رایانه‌های شخصی بوده‌اند.

این آمار کم‌نظیر در حالی به دست آمده که از کل کالکشن، تنها نسخه‌ی Reach در دسترس است و با اضافه شدن عناوین بعدی قطعا شاهد آمارهای جالب دیگری هم خواهیم بود. هم‌اکنون رکورد بیشترین تعداد بازیکن همزمان در این عنوان نزدیک به ۱۶۱ هزار نفر است که برای چنین اثری با قدمت ده سال رقمی بسیار خوب به شمار می‌آید. آمار ۹۲ درصد نقد مثبت از بین ۲۸۶۰۰ نقد هم نشان می‌دهد که با یک پورت خوب طرفیم، البته مشکلاتی در صداگذاری وجود دارد که احتمالا به‌زودی و با انتشار یک پچ حل خواهد شد.

عنوان Halo: Reach که جدیدترین مهمان کالکشن مسترچیف به شمار می‌آید، در تاریخ سوم دسامبر (دوازدهم آذر) برای ایکس‌باکس وان و رایانه‌های شخصی در دسترس قرار گرفت. دیگر عناوین این کالکشن شامل قسمت‌های اول تا چهارم و نسخه‌ی Halo 3: ODST می‌شود، قرار است به مرور و تا پایان سال ۲۰۲۰ میلادی برای PC منتشر شود. هنوز مشخص نیست که قسمت پنجم چه زمانی برای رایانه‌های عرضه خواهد شد.

جدیدترین قسمت از سری هیلو با نام Halo: Infinite برای پلتفرم‌های ایکس‌باکس وان، رایانه‌های شخصی و نسل بعدی کنسول ایکس‌باکس با اسم رمز Project Scarlett در حال ساخت است و در تعطیلات انتهای سال ۲۰۲۰ میلادی منتشر خواهد شد.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا