بازیگر Catwoman 2004 از ریبوت این فیلم می‌گوید

این اثر یک شکست تمام عیار بود

بازیگر فیلم Catwoman 2004

هلی بری بازیگر فیلم Catwoman 2004 در بخشی از مصاحبه اخیر خود با برنامه ویدیویی Jake’s Takes به ساخت ریبوت ابراز تمایل کرده است.

استودیوهای فیلمسازی اوایل قرن بیست و یک میلادی هنوز نمی‌دانستند از چه فرمولی برای ساخت اقتباس سینمایی کمیک‌ها استفاده کنند. همین موضوع باعث شده بود برخی تلاش‌ها به شکست تجاری منجر شود. یکی از شکست‌ها Catwoman است که توسط وارنر در جولای ۲۰۰۴ میلادی روی پرده نقره‌ای آمد. فیلم مزبور نه تنها بازخوردهای منفی‌ای را از سوی کارشناسان دریافت کرد، بلکه در ۷ رشته مراسم تمشک طلایی نامزد شد و نهایتا چهار مورد یعنی بدترین فیلم سال، بدترین بازیگر نقش اصلی زن، بدترین کارگردانی و بدترین فیلمنامه را تصاحب کرد. اقتباس سینمایی کتوومن همچنین در مقابل بودجه ۱۰۰ میلیون دلاری خود تنها ۸۰ میلیون دلار فروخت تا چند ده میلیون دلار ضرر را به سازندگان خود تحمیل کرده باشد.

Catwoman چهره‌های شاخصی جلوی دوربین داشته که برای مثال می‌توان به هلی بری (Halle Berry)، شارون استون (Sharon Stone) و لمبرت ویلسون (Lambert Wilson) اشاره کرد. بری که نقش اصلی را بر عهده داشته، در آگوست سال جاری میلادی یک مصاحبه انجام داد و در آن صریحا گفت هیچ حس پشیمانی‌ای نسبت به فیلم مزبور ندارد؛ زیرا دستمزد بسیار خوبی برای حضور در آن دریافت کرد. بازیگر سری فیلم‌های جیمز باند و مردان ایکس در ادامه صحبت‌های خود تاکید کرد قرار نیست همیشه در آثاری حضور داشته که از شانس بردن جایزه برخوردار هستند.

بازیگر فیلم Catwoman 2004 اخیرا در برنامه ویدیویی Jake’s Takes حاضر شد تا درباره Bruised صحبت کند که اولین تجربه کارگردانی‌اش به شمار می‌رود؛ فیلمی که طی روزهای آتی به سینماها می‌آید. در بخشی از مصاحبه از هلی بری پرسیده شد دوست داشته کارگردانی کدام یک از فیلم‌های قدیمی‌اش را بر عهده داشت. او هم در پاسخ به اقتباس سینمایی کتوومن اشاره کرد که اوایل قرن بیست و یک میلادی تولید و اکران شد. در ادامه می‌توانید صحبت‌های بری را مطالعه کنید:

دوست دارم فیلم سینمایی کتوومن را کارگردانی کنم. اگر الان چنین وظیفه‌ای روی دوش من قرار بگیرد، با دانستن اطلاعات کنونی‌ام و داشتن تجربه اقتباس قبلی، همان تغییراتی را در داستان به وجود می‌آوردم که در Bruised به وجود آوردم. Bruised با محوریت دختری ۲۵ ساله، سفید پوست و کاتولیک نوشته شده بود. کاش می‌توانستم به گذشته بروم و اقتباس سینمایی کتوومن را دوباره بسازم.

هلی بری در ادامه گفت:

فیلمنامه کتوومن را به گونه‌ای تغییر می‌دادم که به جای نجات دادن زن‌ها، مانند اکثر فیلم‌های ابرقهرمانی مرد محور جهان را نجات دهد. همینطور کاری می‌کردم شخصیت‌هایی از هر دو جنس مرد و زن در آن نقش داشته باشند.

Catwoman 2004 در مقایسه با منبع اقتباس خود، یعنی کمیک‌ها تغییرات قابل‌توجهی داشت. کتوومن در کمیک‌ها فردی به نام سلینا کایل است اما در فیلم سینمایی پیشنس فیلیپس نام دارد. او در کمیک‌ها یک سارق گربه بوده اما روی پرده نقره‌ای یک طراح است که در شرکتی با اهداف شیطانی کار می‌کند. در ضمن، پروتاگونیست پس از کشته شدن توسط یک گربه جادویی به زندگی بازگشته و قابلیت‌هایی شبیه به این موجودات بدست می‌آورد؛ مانند اتفاقی که برای مرد عنکبوتی رخ می‌دهد.

اگرچه پروژه‌های ابرقهرمانی زیادی در دست ساخت قرار دارند، هیچ کدامشان اقتباس سینمایی یا سریالی کتوومن نیستند. البته طی سال‌های گذشته نسخه‌های لایو اکشنش در فیلم The Dark Knight Rises و سریال Gotham حاضر بود. جدیدترین نسخه‌اش هم در The Batman رونمایی خواهد شد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا