رده سنی Nightmare Alley جدیدترین اثر گیلرمو دل تورو مشخص شد

این فیلم چهره‌های شاخصی را در تیم بازیگری خود دارد

رده سنی Nightmare Alley

رده سنی Nightmare Alley از سوی انجمن تصاویر متحرک آمریکا اعلام شد و همان چیزی است که طرفداران انتظار داشتند.

گیلرمو دل تورو (Guillermo del Toro) کارگردان برنده جایزه اسکار در دسامبر ۲۰۱۷ میلادی اعلام کرد جدیدترین اقتباس سینمایی رمان Nightmare Alley را نویسندگی و کارگردانی می‌کند. کوچه کابوس اولین اثر دل تورو پس از Crimson Peak و The Shape of Water محسوب می‌شود که هیچ گونه المان فراطبیعی‌ای را در خود جای نداده است. در یک برهه زمانی، لئوناردو دیکاپریو (Leonardo DiCaprio) با سازندگان وارد مذاکره شد تا نقش اصلی را بر عهده بگیرد اما گفتگوها نتیجه‌بخش نبود. بدین ترتیب، دست‌اندرکاران به اجبار به سراغ گزینه‌های جایگزین بروند. در انتها، بردلی کوپر (Bradley Cooper) انتخاب شد.

بردلی کوپر تنها چهره شاخصی نیست که در Nightmare Alley نقش‌آفرینی می‌کند. کیت بلانشت (Cate Blanchett) نقش اصلی زن را ایفا می‌کند که لیلیث ریتر نامگذاری شده است. بلانشت اخیرا در اقتباس سینمایی مجموعه بازی‌های Borderlands حضور یافت. به این موارد باید ویلیام دفو (Willem Dafoe)، تونی کولت (Toni Collette) و رونی مارا (Rooney Mara) را اضافه کرد. دفو، Spider-Man محصول سال ۲۰۰۲ میلادی را در پرونده هنری خود دارد و کولت هم چندی پیش یکی از نقش‌های Knives Out را ایفا کرد. مارا هم با نقش‌هایش در The Social Network و The Girl with the Dragon Tattoo شناخته می‌شود.

انجمن تصاویر متحرک آمریکا پس از انجام بررسی‌ رده سنی Nightmare Alley را انتخاب کرد. بر این اساس، محصول جدید سرچ‌لایت پیکچرز (زیرمجموعه والت دیزنی) برای افراد زیر ۱۷ سال مناسب نیست. به بیان دیگر، فیلم رده سنی R را دریافت کرد. دلیل این اتفاق را باید در خشونت زیاد، محتوای جنسی، برهنگی و استفاده از کلمات نامناسب در دیالوگ‌ها جستجو کرد.

داستان Nightmare Alley درباره استن کارلایل است که فرد جاهطلبی بوده، در یک مجموعه تفریحی کار کرده و قادر است با به کار بردن تنها چند کلمه خاص، شخص مورد نظر را تحت کنترل خود گرفته و او را وادار به انجام کار مشخصی بکند. او طی اتفاقاتی با یک زن روانپزشک به نام لیلیث ریتر آشنا می‌شود. آن دو سپس تصمیم می‌گیرند یک تیم تشکیل شده و به کلاهبرداری بپردازند. شخصیت اصلی داستان طی اتفاقاتی متوجه می‌شود لیلیث خطرناک‌تر از چیزی است که گمان می‌کرد.

رمان کوچه کابوس در سال ۱۹۴۶ میلادی به بازار آمد و یک سال بعد، اولین اقتباس سینمایی‌اش ساخته شد. گیلرمو دل تورو در صحبت‌های قدیمی خود تاکید داشت اثری که ساخته یک ریبوت برای فیلم سینمایی نبوده و با الهام از رمان ساخته شده است. او همچنین فاش کرد Nightmare Alley را باید یک اقتباس آزاد در نظر گرفت؛ زیرا امکان ندارد فردی بتواند تمامی اتفاقات رمان را داخل یک فیلم سینمایی به تصویر بکشد.

دومین فیلم کوچه کابوس برای اکران از تاریخ ۱۲ آذر سال ۱۴۰۰ (مصادف با ۳ دسامبر) برنامه‌ریزی شده است. با در نظر گرفتن این موضوع، پیش‌بینی می‌شود نخستین تریلر در آینده‌ای نزدیک از راه برسد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا