فرنچایز Horizon Zero Dawn به یک سه‌گانه تبدیل خواهد شد

قسمت دوم احتمالا از یک بخش کوآپ برخوردار خواهد شد

فرنچایز Horizon Zero Dawn به یک سه‌گانه تبدیل خواهد شد سید مجتبی محمودی ۰ ۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ اخبار بازی
سه‌گانه Horizon Zero Dawn

به گزارش سایت VGC شرکت سونی و استودیوی Guerrilla Games قصد خلق یک سه‌گانه برای فرنچایز Horizon Zero Dawn را دارند.

عنوان Horizon Zero Dawn که در سال ۲۰۱۷ میلادی به طور انحصاری برای پلی‌استیشن 4 منتشر شد، علاوه بر تبدیل شدن به یکی از بهترین بازی‌های آن سال، موفق به فروش بیش از ۱۰ میلیون نسخه شده است تا بدین ترتیب یکی از پرفروش‌ترین آثار انحصاری پلی‌استیشن در نسل هشتم لقب بگیرد. مدت‌هاست که می‌دانیم که گوریلا گیمز روی نسخه‌ی دوم این بازی کار می‌کند، اما گزارش جدید سایت VGC ادعا دارد که سونی و گوریلا گیمز از همین حالا به فکر یک قسمت سوم هم هستند.

سایت VGC گزارش کرده که منابع معتبرش به آن‌ها گفته‌اند سونی به استودیوی گوریلا گیمز چراغ سبز نشان داده است تا روی ایده‌های جدید خود برای قسمت بعدی Horizon Zero Dawn کار و آن را به یک سه‌گانه تبدیل کند. عنوان Horizon Zero Dawn 2 در ابتدا قرار بود برای PS4 ساخته شود، اما حالا سازندگان آن را برای کنسول نسل بعدی سونی تدارک می‌بینند.

طبق این گزارش، نسخه‌ی بعدی از لحاظ وسعت دنیا، جهشی بزرگ خواهد داشت و آزادی بیشتری به مخاطب برای گشت و گذار خواهد داد. همچنین به نظر می‌رسد که سازندگان قصد قرار دادن یک بخش کوآپ را در این بازی دارند. البته معلوم نیست که این حالت در بخش داستانی قرار خواهد داشت یا به صورت یک حالت جدا به آن اختصاص داده می‌شود.

ظاهرا گوریلا گیمز قصد داشت در ابتدا یک بازی کوآپ جداگانه عرضه کند که حکم یک نمونه آزمایشی داشته باشد. سایت VGC عنوان کرد که نمی‌داند آیا گوریلا گیمز هنوز هم این برنامه را مدنظر دارد یا خیر. تیم سازنده در واقع می‌خواست بخش کوآپ را در بازی اول قرار دهد، ولی ترجیح داد انرژی آن را روی بخش‌های دیگر صرف کند.

تابستان امسال فرنچایز Horizon Zero Dawn مخاطبان بیشتری را به خود جذب خواهد کرد؛ ابتدا با انتشار نسخه‌ی رایانه‌های شخصی و سپس با عرضه‌ی یک کمیک در ماه جولای که اتفاقات پس از پایان بازی را روایت می‌کند.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا