میزان بازدید GTA V در توییچ نسبت به سال گذشته سه برابر شده است

League of Legends، پربازدیدترین بازی سال

استریم‌ GTA V

در حالی که انتظار می‌رفت میزان بازدید استریم‌ GTA V در توییچ نسبت به سال گذشته کاهش یابد، این رقم به‌طرز عجیب و غیرمنتظره‌ای افزایش پیدا کرد.

وب سایت Arsenal و شرکت StreamElements با همکاری یکدیگر به بررسی آمارهای پلتفرم‌های استریم در سال ۲۰۱۹ میلادی پرداختند که نتیجه‌ی آن معرفی پربازدیدترین بازی‌های پلتفرم توییچ بود. بر این اساس، میزان بازدید استریم‌‌های League of Legends هفت درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشته است و این بازی توانست با پشت سر گذاشتن Fortnite در رتبه‌ی نخست قرار گیرد. میزان بازدید استریم‌‌های Fortnite در مقایسه با سال گذشته ۲۸ درصد کاهش داشته و از رقم یک میلیارد و ۲۲۱ میلیون ساعت به ۸۸۴ میلیون ساعت رسیده است.

PlayerUnknown’s Battlegrounds، دیگر بازی بتل رویالی بود که میزان بازدید استریم‌های آن نسبت به سال گذشته افت شدیدی را تجربه کرده است، به‌طوری که حتی در میان ۱۰ بازی پربازدیدترین‌های سال ۲۰۱۹ هم دیده نمی‌شود. این عنوان در سال گذشته توانسته بود رقم ۴۱۶ میلیون ساعت بازدید را به ثبت برساند اما از آن‌جایی که در لیست قرار ندارد، نمی‌دانیم عملکردش در سال جاری چگونه بوده است. با توجه به رتبه‌ی آخر که به Hearthstone تعلق گرفته است، می‌توان گفت میزان بازدید استریم‌های PUBG کمتر از ۲۱۷ میلیون ساعت بوده است.

بیشترین رشد را GTA V داشته است. میزان بازدید استریم‌های این بازی در سال ۲۰۱۸ رقم ۱۳۸ میلیون ساعت بود اما به‌واسطه‌ی رشد ۲۷۷ درصدی‌ در سال جاری میلادی، به رقم ۵۲۳ میلیون ساعت رسیده است. چنین رشدی را بدون شک باید به پای سرورهای Roleplaying نوشت. این سرورها که برای نخستین بار در سال ۲۰۱۷ در دسترس قرار گرفتند، به کاربران خود اجازه می‌دهند تا به جای اینکه کنترل شخصیت‌های خلافکار را بر عهده بگیرند، در نقش افراد معمولی ظاهر شوند. معرفی این سرورها باعث شد تا طی دو سال اخیر بسیاری از استریمرهای شناخته شده جذب نسخه‌ی پنجم سری GTA شوند.

در میان بازی‌های تازه منتشر شده، Apex Legends با ۲۹۴ میلیون ساعت بهترین عملکرد را داشته است. رتبه‌ی دوم لیست به Teamfight Tactics، جدیدترین ساخته‌ی استودیوی رایت گیمز تعلق گرفته است. این بازی رقم ۱۵۸ میلیون ساعت را به ثبت رسانده که تقریبا نصف Apex Legends بوده است. بازی‌های Death Stranding ،Sekiro: Shadows Die Twice و Anthem هم به‌ترتیب در رتبه‌های سوم، چهارم و پنجم قرار گرفته‌اند. میزان بازدید استریم‌های تازه‌ترین ساخته‌ی هیدئو کوجیما (Hideo Kojima) بیست میلیون ساعت بوده که رقم قابل‌توجهی محسوب می‌شود؛ زیرا زمان زیادی از انتشار این بازی نمی‌گذرد و از همه مهم‌تر فعلا در انحصار پلی‌استیشن ۴ قرار دارد.

وب سایت Arsenal و شرکت StreamElements در بخش دیگری از گزارش خود پلتفرم‌های استریم را از لحاظ میزان بازدید رتبه‌بندی کردند که توییچ و یوتیوب گیمینگ در رتبه‌های اول دوم قرار گرفته‌اند. میزان بازدید در پلتفرم استریم آمازون بیش از ۹ میلیارد و ۳۰۰ میلیون ساعت بوده است، در حالی که این رقم برای پلتفرم استریم گوگل تنها به ۲ میلیارد ۶۰۰ میلیون ساعت می‌رسد. رتبه‌های سوم و چهارم این لیست هم به‌ترتیب به فیسبوک گیمینگ و میکسر تعلق گرفته است.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا