1%
  • 0/10

بازی جی تی ای آنلاین سال آینده از دسترس میلیون‌ها کاربر خارج می‌شود

مگر اینکه دست به اقدام مورد نظر بزنند

بازی جی تی ای آنلاین سال آینده از دسترس میلیون‌ها کاربر خارج می‌شود ۰ ۱۰ آبان ۱۴۰۲ اخبار بازی کپی لینک
بازی جی تی ای آنلاین

طبق اطلاعاتی که در وب سایت رسمی راکستار گیمز قرار گرفته، بازی جی تی ای آنلاین طی ماه‌های آتی از دسترس میلیون‌ها کاربر خارج خواهد شد.

بیش از یک دهه از عرضه Grand Theft Auto Online برای پلتفرم‌های هدف می‌گذرد. اگرچه این عنوان آنلاین از همان ابتدا مورد توجه قرار گرفته بود، گمان می‌شد بخش آنلاین Red Dead Redemption 2، یعنی Red Dead Online بتواند تمام توجه‌ها را به خود جلب کرده و جی تی آنلاین را کنار بزند. با این حال، چنین اتفاقی رخ نداد و روند رو به رشد GTA Online همچنان ادامه دارد. این موضوع باعث شده راکستار نورث (Rockstar North) هم به پشتیبانی از آن ادامه دهد.

طبق پرسش و پاسخی که در وب سایت رسمی راکستار قرار گرفته، میلیون‌ها کاربر در سراسر جهان از انتهای ژانویه ۲۰۲۴ میلادی نمی‌توانند پای تجربه جی تی ای آنلاین بنشینند. به بیان دقیقتر، مایکروسافت قصد دارد از تاریخ ۱۰ بهمن (مصادف با ۳۰ ژانویه) به پشتیبانی از سیستم عامل‌های ویندوز ۷ و ۸ خاتمه دهد. همزمان با این اتفاق، نه تنها جی تی ای آنلاین بلکه دیگر بازی‌های ویدیویی راکستار و همچنین سرویس‌های این شرکت دیگر روی سیستم‌های مزبور قابل اجرا نیستند.

اطلاعاتی از کاربران ویندوز ۷ در سال ۲۰۲۳ میلادی در دسترس نبوده و آخرین آمار به ۲۰۲۱ مربوط می‌شود. در آن سال بیش از ۱۰۰ کاربر از ویندوز ۷ روی رایانه شخصی خود استفاده می‌کردند. بدون شک تعداد این افراد طی دو سال گذشته کاهش یافته اما نباید فراموش کرد افراد زیادی دست به چنین تغییری نزده‌اند. در ضمن، آمار دقیقی از کاربران ویندوز ۸ موجود نبوده و نمی‌دانیم آن‌ها چه تعداد هستند.

اگرچه اتمام پشتیبانی از سیستم عامل‌های قدیمی می‌تواند برای دارندگان ایکس باکس وان و پلی استیشن 4 نگران کننده باشد، نباید فراموش کرد این کنسول‌ها همچنان کاربران زیادی دارد. از همه مهمتر، مایکروسافت یا سونی فعلاً هیچ صحبتی از کنار گذاشتنشان به میان نیاورده‌اند. به همین دلیل، بعید بنظر می‌رسد چنین اتفاقی را در آینده نزدیک شاهد باشیم.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments