برگزیده
📣 پخش زنده مسابقات زولا هر روز ساعت 17 از آپارات
1%
  • 0/10

پروتاگونیست GTA 6 احتمالا یک شخصیت مونث خواهد بود

برای نخستین بار در تاریخ

پروتاگونیست GTA 6 احتمالا یک شخصیت مونث خواهد بود ۱ ۲۴ دی ۱۳۹۹ اخبار بازی کپی لینک
پروتاگونیست GTA 6

مدیر یکی از آژانس‌های تبلیغاتی به نام Viral Junkie مدعی شد پروتاگونیست GTA 6 یک شخصیت مونث خواهد بود.

از زمان انتشار Grand Theft Auto در سال ۱۹۹۷ میلادی تاکنون، راکستار گیمز مجموعا هفت بازی مختلف بر اساس این مجموعه تولید و عرضه کرده است. کاربران در جریان این عناوین به میامی دهه‌ی ۸۰، لوس آنجلس دهه‌ی ۹۰ و دنیای مدرن سفر کرده و با شخصیت‌های متفاوتی همراه می‌شوند؛ شخصیت‌هایی که هر یک اهداف و آرزوهای مختلفی را دنبال می‌کنند. با وجود چنین تفاوت‌هایی، یک شباهت عمده میانشان وجود دارد: داستان تمامی این بازی‌ها حول محور یک پروتاگونیست مرد می‌چرخند.

راکستار گیمز برای خلق پروتاگونیست‌های Grand Theft Auto به سراغ نژادها و طبقات اجتماعی مختلف رفته و سعی کرده تنوع را در این یک مورد رعایت کند. با این حال، پروتاگونیست زن جایگاهی در این مجموعه نداشته است. عدم حضور پروتاگونیست زن در کنار نحوه‌ی پرداخت به شخصیت‌های زن مکمل و فرعی انتقادهای فراوانی را به سمت توسعه‌دهندگان و ناشر روانه کرده است. تا جایی که برخی از فعالان اجتماعی اعتقاد دارند راکستار یک مجموعه‌ی زن‌ستیز است. اینطور که به نظر می‌رسد، انتقادها سرانجام نتیجه داد.

تام هندرسون (Tom Henderson) رئیس یک آژانس تبلیغاتی به نام Viral Junkie است. او با انتشار یک توییت از طریق حساب کاربری خود در توییتر مدعی شد پروتاگونیست بازی GTA 6 یک شخصیت مونث خواهد بود. به بیان دقیق‌تر، بازی مورد انتظار یک پروتاگونیست مونث و یک پروتاگونیست مذکر خواهد داشت. وقتی از هندرسون پرسیده شد چنین ادعایی را بر اساس شایعه‌های قدیمی مطرح کرده، پاسخ منفی داد. مدیرعامل Viral Junkie جزئیات بیشتری را به اشتراک نگذاشت تا ابهامات زیادی باقی بماند؛ برای مثال، مشخص نیست گیم‌پلی مانند نسخه‌ی پیشین دو پروتاگونیست داشته و قصه را به صورت همزمان با محوریت آن‌ها پیش می‌برد یا گیم‎‌پلی‌ای شبیه به Cyberpunk 2077 شاهد خواهیم بود؛ جایی که کاربر باید یک جنسیت را برای پروتاگونیست خود انتخاب کند. هر کدام از گمانه‌زنی‌های پیرامون گیم‌پلی حقیقت داشته باشد، حضور پروتاگونیست زن یک اتفاق تاریخی برای راکستار گیمز و مجموعه‌ی پرطرفدارش به شمار می‌رود.

در حال حاضر نمی‌توان به ادعای تام هندرسون چندان اعتماد کرد؛ زیرا طی ماه‌های گذشته شایعه‌ها و گزارش‌های غیررسمی بسیاری با محوریت GTA 6 منتشر شده‌اند. مشکل اینجا است که این شایعه‌ها مهر تاییدی بر یکدیگر نبوده و برعکس، در بیشتر موارد یکدیگر را نقض می‌کنند؛ برای مثال، عده‌ای از اینسایدرها مدعی شده بودند جدیدترین GTA مراحل ابتدایی توسعه را پشت سر می‌گذارد. در نتیجه، زمان زیادی تا انتشارش باقی مانده است. تعدادی دیگر از اینسایدرها مطمئن هستند بازی مزبور فاصله‌ی چندانی با اتمام ساخت نداشته و در آینده‌ای نزدیک به بازار می‌آید.

از آن‌جایی که راکستار گیمز و استودیوهای زیرمجموعه‌اش سکوت اختیار کرده و صحبتی از GTA بعدی به میان نمی‌آورند، طرفداران چاره‌ای جز انتظار ندارند.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments