تغییرات بازی GTA 6 می‌توانند سبب سقوط این فرنچایز شوند!

تغییرات بازی GTA 6 اساسی‌تر از آن چیزی است که فکرش را می‌کردیم

تغییرات بازی GTA 6

این روزها که همه درباره بازی نسخه بعدی سری بازی GTA صحبت می‌کنند، بد نیست نگاهی متفاوت به این بازی داشته باشیم. تغییرات بازی GTA 6 بسیار اساسی بوده و می‌توانند به ضرر استودیو راکستار و فرنچایز محبوب آن‌ها تمام شوند.

در حدود چهار سال پیش بود که بحث‌های بسیاری در رابطه با شوخی‌ها و میزان خشونت بازی‌های فرنچایز جی تی ای و به خصوص بازی GTA V پا گرفت و پس از آن، استودیو راکستار (Rockstar Games) تصمیم گرفت تا حد ممکن مهربان‌تر عمل کرده و شوخی‌های خود را سنجیده‌تر کند. از همین رو، برخی از توسعه دهندگان استودیو باور دارند که رویه جدید راکستار نمی‌تواند سبب توسعه بازی‌هایی بزرگ مانند نسخه‌های پیشین شود.

همانطور که همه ما آگا‌ه هستیم، روند توسعه بازی GTA 6 بسیار کند‌تر از نسخه‌های پیشین بوده و سال‌های سال است که نه تنها کاربران، بلکه منتقدین منتظر انتشار این بازی هستند، با این حال توسعه دهندگان در راکستار از روند توسعه بازی خود بسیار راضی بوده و به گفته برخی توسعه دهندگان، آن‌ها روحیه بسیار بالایی دارند. پس از اتفاقاتی که به آن‌ها اشاره شد و خروج دن هاوسر (Dan Houser) از راکستار که یکی از ارکان اصلی دنیای جی تی ای بود، این باور به وجود آمده که بازی GTA 6 تفاوت‌هایی بسیار عمده با نسخه‌های پیشین خواهد داشت.

حضور شخصیت اصلی زن در بازی GTA 6

به گفته بسیاری از افراد آگاه، ما شاهد حضور شخصیت اصلی زن در بازی GTA 6 خواهیم بود. ما پیش‌تر شاهد چنین چیزی نبوده‌ایم و همین موضوع سبب اعتراض گسترده فعالان حقوق زنان شده است. از آن جالب‌تر، به گفته افراد آگاه این شخصیت زن لاتین خواهد بود و باور دارند شخصیت او به شدت الهام گرفته از داستان بانی و کلاید (Bonnie and Clyde) خواهد بود.

در کنار این اتفاق، توسعه دهندگان به جدیت از شوخی‌های مستقیم و حاشیه ساز دوری خواهند کرد، در حالی که یکی از دلایل شهرت و تفاوت سری بازی GTA، به سخره گرفتن اتفاقات روز جهان و فرهنگ‌های اشتباه بوده است.

تاریخ انتشار حدودی بازی GTA 6

نقشه بازی GTA 6
شهر میامی، مکان احتمالی نقشه بازی GTA 6

فعالان دنیای بازی‌های ویدیویی باور دارند که بازی GTA 6 طی سال مالی ۲۰۲۴ شرکت تیک تو (Take-Two Interactive) یعنی بین آوریل ۲۰۲۳ و مارس ۲۰۲۴، برابر با فروردین ماه سال ۱۴۰۲ الی فروردین ماه ۱۴۰۳ جای خواهد گرفت، با این حال توسعه دهندگان بازی به این بازه زمانی شک دارند! طبق اطلاعات انتشار یافته، بازی GTA 6 از سال ۲۰۱۴ در دست توسعه بوده، با این حال هیچ تاریخ انتشار دقیقی در دست ما نبوده و بسیاری باور دارند که حداقل دو سال تا انتشار این بازی فاصله داریم. پیش‌تر، طی سال جاری میلادی، گروهی از طراحان به دلیل کند بودن روند توسعه بازی GTA 6، از استودیو راکستار در شهر ادینبورگ کشور اسکاتلند خارج شدند.

مکان احتمالی نقشه بازی GTA 6

در ابتدا بازی GTA 6 با نام رمزی Project Americas شناخته می‌شد و توسعه دهندگان قصد داشتند نقشه این بازی را تبدیل به بزرگ‌ترین نقشه سری بازی GTA کرده و بخش‌های بسیاری از دو قاره آمریکای شمالی و آمریکای جنوبی را در این بازی قرار دهند که به نظر از این ایده صرف نظر شده است.

نقشه جدید بازی GTA 6، نقشه‌ای برگرفته از شهر میامی ایالت فلوریدا و مناطق اطراف آن خواهد بود. راکستار قصد دارد طی زمان این نقشه را توسعه داده و علاوه بر افزودن شهرهای جدید، مراحل جدید به این بازی بیافزاید تا نه تنها این بازی همیشه حس تازگی داشته باشد، بلکه فشار توسعه اولیه از دوش آن‌ها برداشته شود. ناگفته نماند که نقشه ابتدایی بازی بسیار بزرگ خواهد بود و به نظر شاهد ساختمان‌های زیادی در این بازی خواهیم بود که از طراحی داخلی بهره برده و به ما اجازه ورود و تعامل با محیط را می‌دهند.

طبق اخبار انتشار یافته، تغییرات بازی GTA 6 نسبت به نسخه‌های پیشین خیلی بیشتر از آن چیزی که فکرش را می‌کردیم بوده و در حالی که افراد بسیاری با روند تغییرات مخالف هستند، راکستار با پیروی از این روند، قصد پیشگیری از اتفاقات ناگوار آینده را دارد. نظر شما درباره تغییرات بازی GTA 6 چیست؟ فکر می‌کنید ما شاهد کاهش محبوبیت سری بازی GTA خواهیم بود؟ منتظر نظرات شما هستیم.

0 0 آراء
امتیاز مطلب


guest

4 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا