1%
  • 0/10

سورس کد GTA V با قیمت ۲ هزار دلار به فروش رفته است

سودجویی یک گروه دلال

سورس کد GTA V با قیمت ۲ هزار دلار به فروش رفته است ۱ ۰۶ دی ۱۴۰۲ اخبار بازی کپی لینک
سورس کد GTA V

بر اساس تازه‌ترین گزارش‌ها، به نظر می‌رسد که سورس کد بازی GTA V فقط و فقط با قیمت ۲ هزار دلار به فروش رسیده است.

همان‌طور که احتمالا اطلاع دارید، به دنبال حمله هکری یک جوان ۱۸ ساله به راکستار گیمز در تابستان سال گذشته، بسیاری از اسناد و محتواهای بازی‌‎های این استودیو به سرقت رفت و ظاهرا بالغ بر ۵ میلیون دلار به این شرکت خسارت وارد شد. در زمان این حمله، سورس کد بازی GTA V در پشت پرده‌ها دست به دست برخی افراد می‌چرخید؛ تا اینکه این کدها در روزهای قبل به طور عمومی در سراسر فضای مجازی پخش شد.

در این میان، شاید برایتان سوال باشد که کدهای منبع بازی جی تی ای وی به چه قیمت توسط هکرها فروخته شده است؟ بر اساس تصاویری که منتشر شده، به نظر می‌رسد گروه TMP یا همان Tickle Me Pickles که البته تحت عناوین Austinator Modz و XBL Dragonfly نیز شناخته می‌شود، از جمله گروه‌هایی است که کد منبع بازی را خریداری کرده است.

این گروه ظاهرا سورس کد بازی GTA V را با قیمت ۲ هزار دلار خریداری کرده، اما در زمان معامله هیچ مبلغی بابت آن پرداخت نکرده و در عین حال، کدها را به طور کامل دریافت کرده است. بعد از این اتفاق، گویا این گروه در تلاش بوده تا تمام فایل‌ها و کدها را با قیمت ۶ هزار دلار به فروش برساند.

با این وجود، هیچ گروه و فردی حاضر به پرداخت چنین مبلغی نشده و به مرور آن‌ها قیمت را به ۵۰۰ و حتی ۲۰۰ دلار کاهش دادند. در آخر نیز خریداری برای این کدها پیدا نشد و TMP سرانجام این کد را در فضای مجازی منتشر کرد. در حال حاضر جزئیات دقیقی از اولین خریدار این کدها در دسترس نیست، اما شواهد تا حدودی نشان می‌دهد که یک گروه سازنده ماد آن‌ها را خریداری کرده است.

بهتر است بدانید افشای گسترده و عمومی کدهای منبع بازی‌های GTA V ضرر و زیان‌های جدی‌ای را به راکستار گیمز تحمیل می‌کند. از طرفی، ممکن است که به دنبال این افشاگری، روند ساخت بازی جی تی ای ۶ نیز دستخوش تغییراتی شده و عرضه آن برای مدت زمان قابل توجهی عقب بیافتد. راکستار هنوز واکنشی از خود در قبال این موضوع نشان نداده و باید منتظر انتشار یک بیانیه از سوی آن‌‎ها باشیم.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments