#مهسا_امینی

اطلاعات جدیدی از نسخه‌ی نسل بعدی GTA V منتشر شد

وقتی Red Dead Redemption 2 به داد GTA می‌رسد!

نسخه‌ نسل نهم بازی GTA V

شواهد امر گویای این موضوع است که شرکت سرشناس راکستار گیمز (Rockstar Games) در ساخت نسخه‌ی نسل نهم بازی GTA V از موتور سازنده و گرافیکی قدرتمند اثر Red Dead Redemption 2 استفاده می‌کند.

در حال حال چیزی بیش از هفت سال از انتشار بازی بزرگ Grand Theft Auto V می‌گذرد. اثری که برای نخستین بار در نسل هفتم صنعت بازی‌های ویدیویی پا به میادین گذاشت و به لطف جهان عظیم و خارق‌العاده، گیم‌پلی مهیج و همچنین پشتیبانی تحسین‌آمیز تیم سازنده، تا به امروز مورد استقبال شماری از بازیکنان در سراسر دنیا شده و چه بسا در انتهای نسل هشتم نیز کماکان روزانه میلیون‌ها گیمر را به خود سرگرم می‌کند. محبوبیت این عنوان در میان بازیکنان به قدری زیاد و باورنکردنی است که فروش بازی طی سال‌های گذشته به طور مداوم رکورد‌های زیادی را به نام خود ثبت کرده و در حال حاضر به عنوان موفق‌ترین محصول سرگرمی تاریخ شناخته می‌شود.

نکته جالب اینجا است که حتی با شروع نسل نهم، محبوبیت و تعداد کاربران بازی کم نشده و این عنوان تحسین‌شده همچنان به روند رو به رشد خود ادامه می‌دهد. بر این اساس، از آنجا که هنوز خبر رسمی‌ای مبنی بر ساخت نسخه‌ی بعدی مجموعه نیست، بدیهی است که شرکت راکستار گیمز با توسعه‌ی نسخه‌ی نسل نهم GTA V و عرضه‌ی آن، همچنان در مسیر موفقیت‌آمیز خود قدم بگذارد. بدین ترتیب، چند وقت پیش بود که این کمپانی نامدار طی پیامی از انتشار بازی برای کنسول‌های ایکس‌باکس سری ایکس | اس و پلی‌استیشن 5 خبر داد و آن‌طور که گفته شده بود، این نسخه از نظر کیفیت بصری و گرافیک فنی با بهبود و پیشرفت‌های زیادی روبه‌رو خواهد شد.

با این حال، هنوز جزئیات خاصی از نسخه‌ی نسل نهم بازی GTA V منتشر نشده و تاکنون ویدیو و یا تصاویری به منظور نمایش ارتقای گرافیک آن نیز در دسترس قرار نگرفته است. در این میان، چندی پیش دو کاربر انجمن GTA Forums به نام‌های distrib8or و Tez2 با بررسی فایل‌های جدید بازی، مدعی هستند که نسخه‌ی نسل نهم این عنوان با استفاده از موتور گرافیکی بازی Red Dead Redemption 2 یعنی Rage ساخته می‌شود.

ماجرا از این قرار است که راکستار گیمز به‌تازگی آپدیتی برای بازی GTA Online منتشر کرده که در فایل‌های آن‌ها، نشانه‌هایی از موتور سازنده و قدرتمند Rockstar Advanced Game Engine (به اختصار Rage) به چشم می‌خورد. از این رو، دو کاربر مذکور بر این باورند که این شرکت از موتور سازنده اثر محبوب و پرطرفدار رد دد ردمپشن 2 برای ارتقای گرافیک Grand Theft Auto V به نسل نهم استفاده می‌کند و چه بسا گرافیک فنی و کیفیت بصری این دو عنوان در نسل نهم شباهت‌های زیادی خواهد داشت. به عبارت دیگر، در این صورت شاهد ارتقای چشم‌گیر و قابل توجه گرافیک بازی خواهیم بود. البته، در نظر داشته باشید که این اطلاعات توسط منابع رسمی تایید و یا تکذیب نشده و تا زمانی که این گزارش مورد تایید راکستار گیمز واقع شود، نمی‌توان با قاطعیت در خصوص صحت آن اظهار نظر کرد.

نسخه‌ نسل نهم بازی GTA V

این اولین باری نیست که کاربران با بررسی فایل‌های بازی، اطلاعاتی در خصوص آثار بعدی راکستار گیمر جمع‌آوری می‌کنند. اگر اخبار بازی‌ها را در رسانه سرگرمی دنبال کرده باشید، حتما اطلاع دارید که هفته‌ی پیش دیتاماینرها با بررسی فایل‌های Red Dead Redemption 2 به شواهدی دست یافته‌اند که شایعه‌های قدیمی بازی GTA VI را تایید می‌کند. این اطلاعات برگرفته از یک سری سلاح در فایل‌های بازی است که از نظر تاریخ ساخت اسلحه‌ها، هیچ ارتباطی با رد دد ردمپشن و همچنین جی‌تی‌ای وی ندارد و تنها با شایعه‌ی اینکه GTA VI در دهه‌ی ۸۰ میلادی جریان خواهد داشت، مطابقت دارد.

در پایان این خبر، لازم ذکر است که بازی پرطرفدار Grand Theft Auto V در حال حاضر روی پلتفرم‌های ایکس‌باکس 360، ایکس‌باکس وان، پلی‌استیشن 3، پلی‌استیشن 4 و رایانه‌های شخصی در دسترس قرار دارد. علاوه بر این‌ها، اخیرا زمزمه‌هایی از انتشار آن برای پلتفرم ابری گوگل استادیا نیز به گوش رسیده که البته هنوز نمی‌توان با قاطعیت در این خصوص اظهار نظر کرد. همچنین، در حالی که انتشار این عنوان برای کنسول‎های نسخه‌ی نسل نهم ایکس‌باکس سری ایکس | اس و پلی‌استیشن 5 رسما تایید شده، اما تاکنون شرکت راکستار گیمز تاریخ دقیقی برای عرضه‌ی این نسخه از بازی مشخص نکرده است.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا