برگزیده
📣 پخش زنده مسابقات زولا هر روز ساعت 17 از آپارات
1%
  • 0/10

فایل‌های Red Dead Redemption 2 شایعه‌های قدیمی GTA VI را تایید می‌کنند

بازگشت به وایس سیتی، یک قدم دیگر به واقعیت نزدیک شد

فایل‌های Red Dead Redemption 2 شایعه‌های قدیمی GTA VI را تایید می‌کنند ۰ ۱۴ دی ۱۳۹۹ اخبار بازی کپی لینک
فایل‌های Red Dead Redemption 2

دیتاماینرها با بررسی فایل‌های Red Dead Redemption 2 به شواهدی دست یافته‌اند که شایعه‌های قدیمی GTA VI را تایید می‌کنند.

راکستار گیمز نام‌های مختلفی در آرشیو بازی‌های خود دارد اما کاربران فضای مجازی معتقد هستند این شرکت آمریکایی و استودیوهای زیرمجموعه‌اش هم اکنون روی جدیدترین نسخه‌ی Grand Theft Auto کار می‌کنند. آن‌ها برای اثبات ادعای خود دلایل محکمی دارند. جدا از شایعه‌های غیررسمی که از گوشه و کنار صنعت ویدیو گیم منتشر می‌شود، جیسون شرایر (Jason Schreier) سردبیر وب سایت Kotaku در یکی از گزارش‌های اختصاصی خود صریحا ساخت نسخه‌ی بعدی از این مجموعه‌ی پرطرفدار را تایید کرد. او همچنین گفته بود شرایط کاری استودیوهای راکستار بهبود یافته و فعلا خبری از اضافه‌کاری اجباری و طولانی نیست.

یک دیتاماینر با بررسی فایل‌های Red Dead Redemption 2 به نتایج جالب‌توجهی رسید که حکم تاییدی بر شایعه‌های قدیمی GTA VI محسوب می‌شوند. او در بررسی‌های خود به سلاح‌های مختلفی برخورد کرد که در رد دد قابل‌استفاده یا مشاهده نبوده و از همه مهم‌تر، از لحاظ زمانی تناسبی با داستان بازی (اواخر قرن نوزدهم میلادی) ندارند. سلاح‌های مزبور در قرن بیستم طراحی شدند اما چندان مدرن نیستند. از همین رو، احتمال اینکه به Grand Theft Auto V یا GTA Online تعلق داشته باشند عملا صفر است. یکی از سلاح‌های پیدا شده، برونینگ های-پاور است که نخستین بار در سال ۱۹۲۲ میلادی طراحی و تولید شد. این کلت کمری به دلیل اعتمادپذیری بالا، ظرفیت مناسب خشاب و آرگونومی فوق‌العاده از محبوبیت بالایی در میان نیروهای نظامی برخوردار است.

دومین سلاح پیدا شده در فایل‌های Red Dead Redemption 2 یک L1AL است. این سلاح خودکار اواخر دهه‌ی ۵۰ میلادی طراحی و چند سال بعد به صورت انبوه برای ارتش‌های انگلستان، هندوستان، کانادا و استرالیا تولید شد. سومین سلاح، AK47 یا کلاشینکف است که برخلاف دو مورد پیشین در Grand Theft Auto V وجود داشته و قابل‌استفاده است. در این جا باید به یک نکته‌ی مهم توجه کرد. کلاشینکف در جدیدترین GTA تحت عنوان نورینکو تایپ ۲-۵۶ شناخته می‌شود اما نام کلاشینکف در فایل‌های بررسی‌شده چیز دیگری است. با در نظر گرفتن این نکته، می‌توان گفت این سلاح نمی‌تواند به GTA V تعلق داشته باشد و احتمالا برای یک محصول دیگر طراحی شده است.

اگرچه برونینگ های-پاور و L1AL در نیمه‌ی نخست قرن بیستم میلادی طراحی و تولید شدند اما با فرا رسیدن نیمه‌ی دوم قرن، استفاده از آن‌ها در میان نیروهای مختلف گسترش یافت. با در نظر گرفتن این نکته، می‌توان گفت شایعه‌های قدیمی حقیقت داشته و GTA VI در دهه‌ی ۸۰ میلادی جریان دارد. طبق گزارش‌های غیررسمی، شخصیت اصلی در ابتدا یک خلافکار خرده‌پا در شهر لیبرتی سیتی است. او پله‌های ترقی را پیموده و به یک خانواده‌ی مافیایی بزرگ در وایس سیتی می‌پیوندد. پروتاگونیست نهایتا بزرگترین گروه خلافکاری را راه اندازی کرده و کنترل مواد مخدر در تمامی شهرها را به دست می‌گیرد.

طبق اخبار رسمی، راکستار در حال حاضر تمرکز خود را روی پشتیبانی از GTA Online و توسعه‌ی نسخه‌های نسل نهمی آن قرار داده است.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments