#مهسا_امینی

فیلم سینمایی Green Hornet and Kato در دست ساخت قرار دارد

مدیر سابق استودیوی مارول یکی از تهیه‌کنندگان خواهد بود

فیلم سینمایی Green Hornet and Kato در دست ساخت قرار دارد سورنا رضایی ۰ ۳۰ فروردین ۱۳۹۹ سینمای جهان
فیلم سینمایی Green Hornet and Kato

اَمژیا اینترتینمنت قصد دارد با همکاری یونیورسال پیکچرز فیلم سینمایی Green Hornet and Kato را تولید و روانه‌ی سینماها کند.

شرکت اَمژیا اینترتینمنت اواخر ژانویه‌ی سال جاری میلادی توانست امتیاز ساخت فیلم سینمایی بر اساس زنبور سبز را به‌دست بیاورد. این فرنچایز حول محور یک جوان ثروتمند به نام بریت رید می‌چرخد که روزها به عنوان صاحب روزنامه‌ی Daily Sentinel شناخته می‌شود اما شب‌ها لباس مبدل بر تن کرده به عنوان یک ابرقهرمان تحت عنوان زنبور سبز به مبارزه با جنایتکاران می‌پردازد. او یک دستیار به نام کاتو دارد که در هنر‌های رزمی و رانندگی ماهر است. آن‌ها یک خودروی پیشرفته هم دارند که با نام بلک بیوتی شناخته می‌شود.

اَمژیا اینترتینمنت ساعاتی قبل با انتشار یک بیانیه‌ی رسمی از همکاری خود با یونیورسال پیکچرز خبر داد. این دو قرار است روی یک فیلم سینمایی بر اساس فرنچایز زنبور سبز کار کنند که فعلا با نام Green Hornet and Kato شناخته می‌شود. مایکل هلفنت (Michael Helfant) و بردلی گلو (Bradley Gallo) هم به عنوان تهیه‌کننده روی روند ساخت نظارت خواهند داشت. هلفنت از سال ۲۰۰۵ الی ۲۰۰۷ مدیر استودیوی فیلمسازی مارول بوده است تا اینکه صندلی ریاست نهایتا به کوین فایگی (Kevin Feige) سپرده شد. در پرونده‌ی کاری هلفنت ساخت فیلم‌های مختلفی از جمله The Road Within ،Them That Follow و Very Bad Things دیده می‌شود. این تهیه‌کننده‌ی آمریکایی درباره‌ی همکاری با یونیورسال گفت:

یونیورسال پیکچرز یک خانه‌ی عالی برای Green Hornet and Kato خواهد بود. تیم یونیورسال از شور و اشتیاق بسیاری برای این آی‌پی برخوردار بوده و منابع خود را به کار خواهد گرفت تا یک محصول جهانی تولید کند. خیلی جالب است؛ آن‌ها در دهه‌ی ۴۰ میلادی ناشر فیلم‌های سینمایی زنبور سبز بوده‌اند و بار دیگر این وظیفه را به دوش می‌کشند.

هدف ما، ساخت فیلمی است که طرفداران کنونی عاشق آن شده و دیگر مخاطبان هم با دیدنش به طرفداران جدید تبدیل شوند. با کمک یونیورسال، گذشته و آینده را ترکیب کرده و نسخه‌ای از این فرنچایز را خلق خواهیم کرد که در کنار هیجان‌انگیز بودن و داشتن حس و حال جدید، به میراث و تاریخ طولانی خود پایبند باشد. برای آماده شدن این فیلم لحظه‌شماری می‌کنم.

پیتر کریمر (Peter Cramer) مدیر یونیورسال پیکچرز پیرامون ساخت فیلم سینمایی Green Hornet and Kato گفت:

زنبور سبز یکی از دوست‌داشتنی‌ترین قصه‌های ابرقهرمانی است که در طول تاریخ روایت شد. این فرنچایز به‌واسطه‌ی قالب‌های متفاوت داستان‌سرایی طرفداران بسیاری را سرگرم کرد. بسیار خوشحال هستیم که قرار است در ساخت یک دنیای سینمایی جدید بر اساس بریت رید، کاتو و بلک بیوتی با مایکل، بردلی و تیم اَمژیا همکاری داشته باشیم. بی‌صبرانه منتظر زمانی هستیم که بتوانیم محصول جدید را با شما به اشتراک بگذاریم.

فیلم سینمایی Green Hornet and Kato
بروس لی در سریال The Green Hornet

فرنچایز زنبور سبز کار خود را در دهه‌ی ۳۰ میلادی به عنوان یک برنامه‌ی رادیویی آغاز کرد. محبوبیت آن باعث شد در دهه‌ی ۴۰ میلادی دو فیلم سینمایی به نام‌های The Green Hornet و The Green Hornet Strikes Again ساخته شود. پس از آن نوبت به ساخت اقتباس تلویزیونی رسید که در دهه‌ی ۶۰ از شبکه‌ی ABC پخش می‌شد. نقش‌های بریت رید و کاتو به ترتیب بر عهده‌ی ون ویلیامز (Van Williams) و بروس لی (Bruce Lee) قرار داشتند. لی از همان ابتدای کار مخاطبان را با حرکات رزمی خود تحت تاثیر قرار دارد و به مرکز توجه‌ها تبدیل شد. اگرچه نمی‌توان با اطمینان گفت اما The Green Hornet احتمالا اولین آشنایی مخاطبان آمریکایی با حرکات رزمی در یک سریال بود.

میشل گوندری (Michel Gondry) که در میان طرفداران سینما با ساخت فیلم Eternal Sunshine of the Spotless Mind شناخته می‌شود، در سال ۲۰۱۱ میلادی یک فیلم اکشن و کمدی بر اساس فرنچایز زنبور سبز ساخت. این اثر بازخوردهای متوسطی را از سوی مخاطبان و منتقدان دریافت کرد و در زمینه‌ی مالی هم عملکرد خوبی نداشت. ست روگن (Seth Rogen) و جی چو (Jay Chou) نقش‌های اصلی را بر عهده داشتند.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا