1%
  • 0/10

کاربرد شبکه‌های اجتماعی در GTA 6 می‌تواند بسیار متفاوت باشد

مراحلی با تمرکز روی اینفلوئنسرها

کاربرد شبکه‌های اجتماعی در GTA 6 می‌تواند بسیار متفاوت باشد ۰ ۱۹ اسفند ۱۴۰۲ اخبار بازی کپی لینک
شبکه‌های اجتماعی در GTA 6

با انتشار اولین تریلر آن مشخص شد شبکه‌های اجتماعی در GTA 6 نقش فراوانی دارند. با این حال کاربرد آن‌ها نیز می‌تواند بسیار گسترده و متفاوت باشد.

هجو همواره بخشی از شوخ طبعی مجموعه بازی Grand Theft Auto بوده و در جوانب مختلفی از آن به نمایش گذاشته می‌شود. یکی از مشخص‌ترین مثال‌های آن به مغازه‌های پرتعداد اسلحه فروشی Ammu-Nation ارتباط دارد که کلیشه معمول آمریکایی‌هایی که علاقه بیش از حدی به اسلحه دارند را به تصویر می‌کشد.

شخصیت‌های و مراحل آن نیز شامل این موضوع می‌شود که از جمله آن می‌توان به مدیرعامل LifeInvader اشاره داشت که در بازی درباره استفاده از کودکان کار و هم‌چنین سرقت اطلاعات شخصی کاربران مغلطه‌ گویی می‌کند. دنیای Grand Theft Auto در حقیقت یک ورژن از زمین بوده که در آن همه چیز به شکل مضحکی، بزرگ‌نمایی شده و فضایی اغراق شده را به تصویر می‌کشد. همین موضوع از نسخه ششم آن نیز انتظار می‌رود.

مسلما میم‌هایی که از شخصیت Lamar در بازی Grand Theft Auto 5 ساخته شد از چشم راک‌استار دور نمانده است. هم‌چنین بخش دیگری از فرهنگ اینترنت نیز پس از انتشار نسخه پنجم در سال‌های اخیر تغییر یافته که به شبکه‌های اجتماعی اختصاص دارد. این شبکه‌ها به بخش عمده اینترنت تبدیل شده و منبع ایده‌آلی برای GTA 6 محسوب می‌شود تا بتواند از آن ایده‌های مختلفی درون دنیای خود پیاده سازی کند.

بسیار تعجب برانگیز خواهد بود اگر حداقل یک شخصیت اینفلوئنسر در بازی حضور نداشته باشد. حتی خود شخصیت‌های اصلی نیز می‌توانند چنین نقشی داشته باشند. با این حال با توجه به اینکه لوسیا و جیسون، شخصیت‌های اصلی بازی مشغول داستان خود در دنیای زیرزمینی شهر وایس سیتی (Vice City) هستند، ماموریت‌های جانبی مربوط به یک اینفلوئنسر می‌تواند بسیار مهیج باشد.

شبکه‌های اجتماعی در GTA 6 می‌تواند جوانب مختلفی داشته باشد. برای مثال فرض کنید در برخی ماموریت‌های فرعی بازی با تمرکز روی اینفلوئنسرها، لوسیا مشغول جمع‌آوری اسپانسر از برندهای داخل بازی شود که از طریق به انجام رساندن ماموریت‌ها یا وظیفه‌های مختلفی حاصل شود. بازی می‌تواند شامل پارودی طیف وسیع و متنوعی از اینفلوئنسرها باشد. به علاوه بازی می‌تواند شامل خط داستانی به مانند ماموریت‌های Strangers and Freaks از GTA 5 که شامل دیگر اینفلوئنسرها می‌شدند باشد. برخی از اینفوئنسرها می‌توانند به کمک لوسیا نیاز داشته باشند از سوی دیگر برخی ممکن است در موقعیت خود دست به اقدامات غیرقانونی زده که توسط لوسیا افشا شده و کار و کاسبی آن‌ها تعطیل می‌شود.

همان‌طور که گفته شد وجود شبکه‌های اجتماعی در GTA 6 در اولین تریلر به نمایش در آمده از آن، مورد اشارات فراوانی قرار گرفت و مسلما تیم سازنده به مانند عناوین قبل به بهترین شکل از این فرصت به دست آمده در جوانب مختلف اثر خود استفاده خواهد کرد.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments