نقدهای فیلم Gran Turismo منتشر شدند؛ بهترین اقتباس یک بازی ویدیویی؟!

درخشش پلی استیشن پرداکشنز ادامه دارد

نقدهای فیلم Gran Turismo

در حالی که زمان زیادی به آغاز اکران سراسری باقی نمانده، نقدهای فیلم Gran Turismo به فضای مجازی راه یافته است.

پلی استیشن پروداکشنز (PlayStation Productions) یکی از زیرمجموعه‌های سونی بوده و وظیفه دارد اقتباس سینمایی یا سریالی بازی‌های ویدیویی این شرکت را بسازد. جدیدترین محصول استودیو مزبور، فیلم Gran Turismo بوده که از روی سری بازی‌هایی به همین نام ساخته شده است؛ سری بازی‌هایی که روی ارائه تجربه‌ای واقعگرایانه از رقابت‌های اتومبیلرانی تمرکز دارند.

اگرچه یک اقتباس به شمار می‌آید، گرن توریمو بر اساس سرگذشت جان ماردنبرو ساخته شده است. او در دوران نوجوانی یکی از طرفداران پروپاقرص گرن توریسمو بود و همین علاقه باعث شد به یکی از رانندگان حرفه‌ای مسابقات اتومبیلرانی تبدیل شود. وظیفه کارگردانی روی دوش‌های نیل بلومکمپ (Neill Blomkamp) بوده که آثاری مانند District 9 را در پرونده هنری خود دارد. از چهره‌های مشهور مقابل دوربین هم می‌توان دیوید هاربر (David Harbour) را نام برد.

در شرایطی که کمتر از یک ماه با اکران فاصله داریم، نقدهای فیلم Gran Turismo منتشر شده است. با توجه به متن‌های قرار گرفته در فضای مجازی باید گفت واکنش‌های اولیه بسیار مثبت بوده و تعداد زیادی از کارشناسان آن را یکی از بهترین فیلم‌های اقتباسی از روی بازی‌های ویدیویی می‌دانند. در ادامه می‌توانید بخشی از متن کارشناسان Collider را مطالعه کنید:

گرن توریسمو یک اقتباس قوی است. نحوه استفاده از جلوه‌های بصری بازی در فیلم و همچنین سبک کارگردانی نیل بلومکمپ را دوست داشتم. بسیاری از نماها با دوربین روی دست فیلمبرداری شده و استفاده هوشمندانه از دوربین باعث شده با شخصیت‌ها و اتفاقات اکشن احساس نزدیکی کنید.

کوی جاندرو (Coy Jandreau) یک منتقد سینما بوده و معتقد است اگر Gran Turismo بهترین اقتباس سینمایی یک بازی ویدیویی نباشد، قطعاً یکی از بهترین‌هاست:

گرن توریسمو موفق می‌شود هیجان افسارگسیخته بهترین فیلم‌های ورزشی، جزئیاتی جالب، اشاره به بازی‌های ویدیویی و المان‌های انگیزشی فیلم‌های بیوگرافی را ترکیب کند. اگر بهترین نباشد، یکی از بهترین اقتباس‌های سینمایی بازی‌های ویدیویی است.

در انتها، به منتقد Geeks of Color می‌رسیم که معتقد است دیوید هاربر بهترین عملکرد را در تیم بازیگری دارد:

Gran Turismo را به لیست بهترین اقتباس سینمایی بازی‌های ویدیویی در امسال اضافه کنید. یک اثر ورزشی و حماسی که می‌داند چه زمانی روی پدال داستانسرایی فشار داده و چه زمانی پایش را بردارد. آرچی مادکوهه (Archie Madekwe) بخوبی با گیمر درون همه ما ارتباط می‌گیرد اما دیوید هاربر است که تمام توجه‌ها را به خود جلب می‌کند.

در انتها، لازم به ذکر است فیلم گرن توریسمو از تاریخ ۲۰ مرداد (مصادف با ۱۱ آگوست) در ایالات متحده آمریکا اکران خواهد شد.

3 1 رأی
امتیاز مطلب


اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا