#مهسا_امینی

داستان فیلم Gran Turismo بسیار هیجان‌انگیز خواهد بود!

از گیمر تا راننده حرفه‌ای

داستان فیلم Gran Turismo

طبق آخرین گزارش‌ها، ظاهرا داستان فیلم Gran Turismo برخلاف جهان بازی این سری معروف، دارای یک روایت هیجان‌انگیز خواهد بود.

سال‌هاست که ما شاهد عرضه عناوین مختلف سری Gran Turismo هستیم؛ بازی‌هایی که صرفا درباره مسابقات اتوموبیل‌رانی هستند و انواع و اقسام ماشین‌های روز را مشاهده خواهید کرد. در واقع عنوان اخیر Gran Turismo 7 دقیقا برای چندمین بار همین سنت را تکرار کرد و باز هم شاهد یک بازی فوق گسترده از اضافه شدن مدل‌های مختلف ماشین‌های قدیمی و جدید بودیم. با این حال، همیشه یک نقطه ضعف، یا شاید بهتر است بگوییم جای خالی در این سری وجود داشته که هیچوقت هم طی این سال‌ها پر نشد.

در واقع بازی‌های سری GT شبیه‌سازهای درجه ۱ و بی‌نظیری برای رانندگی بوده‌اند و حجت را هم بر این مورد تمام کرده‌اند؛ اما نکته قابل توجه اینجاست که ما هرگز شاهد داستان خاصی از آن نبوده‌ایم! در حقیقت حدود چند هفته پیش بود که شنیدیم سونی (Sony) قصد دارد تا بازی‌های مختلف انحصاری پلی استیشن را در قالب فیلم و سریال به تصویر بکشد. این در حالی است که سریال The Last of Us همین الآن هم ساخته شده و از طرفی برای عناوین God of War یا حتی Astro’s Playroom هم می‌توان داستان خاصی را در نظر گرفت. اما هنگامی که صحبت از سری Gran Turismo باشد، قاعدتا گزینه خاصی برای روایت یک داستان وجود نخواهد داشت!

به هر حال رسالت سری بازی‌های GT این بوده که یک شبیه‌ساز اتوموبیل‌رانی با سطح گرافیک و طراحی عالی را ارائه کنند و از طرفی انتظاری هم نمی‌رود که برای آن‌ها داستان در نظر گرفته شود. اما وقتی قرار است تا یک فیلم از Gran Turismo ساخته شود، قاعدتا نیاز است تا یک روایت خاص برای آن نوشته شده باشد؛ مگر اینکه سازندگان بخواهند یک مونتاژ ۲:۳۰ ساعته از مسابقه دادن راننده‌های معروف را به عنوان فیلم سینمایی عرضه کنند!

با این وجود جالب است بدانید که برای انتخاب یک روش خوب برای روایت داستان فیلم Gran Turismo اخیرا اعلام شده که ظاهرا سازندگان قصد دارند تا از بخش GT Academy الهام بگیرند. در واقع از سال ۲۰۰۸ استودیو پولیفونی دیجیتال (Polyphony Digital) با همکاری نیسان (Nissan) و همچنین سونی موفق شد تا یک آکادمی رانندگی به نام GT Academy را بنیان‌گذاری کرده و در آن بازیکنان را به رقابتی جدی دعوت کند؛ جایی که افراد پس از برنده شدن به مسابقات واقعی با ماشین‌های واقعی دعوت می‌شوند و در صورت برنده شدن در آن، به کلی مسیر زندگیشان عوض می‌شود!

در این بخش بازیکنان عادی بازی‌های ویدیویی عملا این شانس را پیدا می‌کنند تا به یک راننده واقعی و حرفه‌ای تبدیل شوند. حال یکبار دیگر همین جمله را بخوانید؛ ایده داستان فیلم Gran Turismo پیدا شد! در واقع طبق گزارش‌های اخیر سازندگان قصد دارند تا از همین ایده به عنوان پایه داستان استفاده کرده و با ایجاد تغییراتی آن را هیجان‌انگیزتر کنند.

نیل بلوکمپ (Neil Blomkamp)، کارگردان آثاری همچون District 9 و Elysium ساخت فیلم Gran Turismo را بر عهده خواهد داشت، و از طرفی سعی دارد تا یک داستان براساس واقعیت را به تصویر بکشد؛ جایی که یک گیمر حرفه‌ای و با استعداد، در مسابقات GT انقدر برنده می‌شود تا روزی خود به آکادمی مسابقات واقعی دعوت شده و در آن‌ها به یک راننده حرفه‌ای تبدیل می‌شود.

در واقع سازندگان نام کسی که قرار است تا داستان را درباره آن روایت کنند نبرده‌اند، اما قاعدتا نظر آن‌ها روی لوکاس اوردونز (Lucas Ordonez) خواهد بود؛ کسی که در GT Academy و در مسابقات مجازی چندین بار برنده شد و نهایتا با راه پیدا کردن به مسابقات با ماشین‌های واقعی، توانست ثابت کند که می‌تواند قهرمانی خود را خارج از جهان بازی‌ها هم جشن بگیرد. او پس از این موفقیت به زندگی به عنوان یک راننده حرفه‌‌ای ادامه داد و حتی در مسابقات کاپ GT4 برنده شد و چندین موفقیت دیگر را هم به عنوان راننده به رزومه خود اضافه کرد. لازم به ذکر است که همکاری اودونز با کمپانی نیسان همچنان ادامه دارد و از طرفی نویسندگان داستان فیلم Gran Turismo احتمالا با او مصاحبه خواهند کرد.

فیلم سینمایی Gran Turismo در تاریخ ۲۰ مرداد ۱۴۰۲ (۱۱ آگوست ۲۰۲۳) اکران خواهد شد.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا