سازنده بازی Gotham Knights روی پروژه جدید کار می‌کند

یک داستان ابرقهرمانی دیگر

سازنده بازی Gotham Knights

در جدیدترین گزارش‌های رسیده از تیم سازنده بازی Gotham Knights که در گذشته روی عنوان Batman: Arkham Origins کار کرده بودند، حال یک پروژه جدید را برای ساخت در دست دارند که باز هم با داستانی ابرقهرمانی از دنیای DC خواهد بود.

در حالی که راک استدی (Rocksteady) روی ساخت و عرضه بازی Suicide Squad: Kill The Justice League کار می‌کند، استودیو WB Games Montreal قرار است تا به زودی بازی جدید Gotham Knights را عرضه کند. داستان این بازی به شدت جالب است، طوری که گرچه روایت در شهر گاتهام و درباره ابرقهرمانان آن خواهد بود، اما متاسفانه بتمن یا همان بروس وین (Bruce Wayne) دیگر در کنار تیم خود قرار ندارد و ظاهرا کشته شدن است‌.

در تریلرهای بازی مشاهده کردیم که وین برای سایر ابرقهرمانان پیغامی تصویری می‌فرستد و در آن اتمام حجت می‌کند تا پس از رفتن او، از شهر با جان و دل دفاع کنند. با این وجود هرگز تایید نشد که آیا واقعا بروس وین کشته شده یا که نه، فقط در اخبار داخل بازی دیدیم که ظاهرا ناپدید شدن او به دلیل حمله و تخریب خانه‌اش بوده است. به همین دلیل نیز شوالیه‌های شهر گاتهام که بت گرل (Batgirl)، رابین (Robin) نایت وینگ (Nightwing) و رد هود (Red Hood) هستند، باید از این راز سر در بیاورند؛ آن هم در حالی که یک انجمن فوق‌العاده بزرگ که دستان پشت پرده تمامی اتفاقات شهر گاتهام هستند، به دنبال گیر انداختن این قهرمانان خواهند بود!

داستان بی‌نظیر است و اگر به درستی در بازی بازتاب شود، واقعا جای پیشرفت و گرفتن بهترین جوایز را هم خواهد داشت، اما نکته اینجاست که این بازی، هرگز دنباله‌ای بر سری Arkham نیست و در جهانی متفاوت شکل روایت می‌شود. همچنین تیم سازنده بازی Gotham Knights صرفا روی این عنوان تمرکز نکرده‌اند؛ بلکه به زودی باید شاهد معرفی یک بازی دیگر از آن باشیم! عنوانی که ظاهرا باز هم در سبک ابرقهرمانی بوده و AAA خواهد بود.

 

پروژه جدید تیم سازنده بازی Gotham Knights

در واقع یکی از کاربرانی که آگهی‌های مختلف استخدام استودیوهای بازی‌سازی را دنبال کرده و اخبار مربوط به آن را همیشه نشر می‌دهد، اینبار اظهار کرده که WB Games Montreal به دنبال یک برنامه‌نویس می‌گردد تا روی ساخت بازی جدید و AAA آن‌ها همکاری کند. این خبر نشان می‌دهد که یک عنوان دیگر از اکنون توسط این استودیو در دست ساخت قرار گرفته و اخبار رسمی آن در صورت ادامه پروژه، تا چند ماه یا شاید هم یک سال بعد منتشر خواهد شد. با این وجود سوال اینجاست که نام این بازی جدید چیست و درباره چه موضوعی خواهد بود؟

شایعات شدیدا درباره این جریان هستند که پروژه بعدی تیم سازنده بازی Gotham Knights باز هم در دنیای کمیک بوکی DC، با حضور جمعی از ابرقهرمانان و ابرشرورها خواهد بود. مدتی پیش اعلام شد که استودیو WB Games Montreal قصد ساختن یک دنیای هماهنگ و دنباله‌دار از بازی‌های مختلف مربوط به بازی‌های با کاراکترهای DC را بسازد و به همین دلیل نیز می‌توان تایید کرد که پروژه بعدی، با داستان شوالیه‌های گاتهام مرتبط است. حال شاید این بازی Gotham Knights 2 باشد، شاید هم بالاخره عنوان مورد انتظاری که درباره شخصیت سوپرمن (Superman) بود ساخته و عرضه شود!

با این وجود اگر شایعات مربوط به بازی سوپرمن درست باشند و پروژه بعدی این استودیو همان باشد، باید گفت که این اولین عنوان Superman پس از بازی سال ۲۰۰۶ به نام Superman Returns خواهد بود! به هر حال ساختن بازی درباره شخصیت سوپرمن همیشه مشکلات و دردسرهای خود را به دلیل قدرت زیادی که این ابرقهرمان دارد، خواهد داشت. به همین دلیل نیز کاربران عنوان سال ۲۰۰۶ را به شدت بی‌مصرف خوانده و هیچ استقبال چشمگیری از آن نشد.

لازم به ذکر است که برای تجربه بازی‌های ابرقهرمانی مربوط به دنیای DC، نیازی هم نیست تا خیلی صبر کنید و سال‌های ۲۰۲۲ و ۲۰۲۳ احتمالا هرکدام یک عنوان را به همراه خواهند داشت. بازی Gotham Knights که امسال منتشر می‌شود و برای ۲۰۲۳ هم می‌توان به عرضه بازی Wonder Woman که توسط استودیو Monolith در مراسم Game Awards 2021 معرفی شد، امیدوار بود.

بازی Gotham Knights برای عرضه در سال ۲۰۲۲ برای کنسول‌های پلی استیشن 4، پلی استیشن 5، ایکس باکس وان، ایکس باکس سری ایکس – اس و همچنین پلتفرم رایانه شخصی برنامه‌ریزی شده است.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا