1%
  • 0/10

گوگل وان پلاس را به لحاظ میزان عرضه گوشی پشت سر گذاشت

رشد ۵۲ درصدی گوگل در عرضه گوشی هوشمند به بازار

گوگل وان پلاس را به لحاظ میزان عرضه گوشی پشت سر گذاشت ۰ ۲۱ خرداد ۱۳۹۹ موبایل کپی لینک
گوگل وان پلاس

گوگل سال گذشته توانست تعداد بیشتری گوشی نسبت به وان پلاس به بازار عرضه کند.

گوگل به عنوان یک غول جستجوگر توانسته در تجارت گوشی‌های هوشمند هم خوب عمل کند و نسبت به برخی تولیدکنندگان قدرتمند بازار عملکرد بهتری داشته است.

طبق گزارش جدیدی که توسط موسسه تحقیقات IDC منتشر شده، این غول جستجو سال ۲۰۱۹ عملکرد خوبی داشت و توانست ۷.۲ میلیون دستگاه گوشی هوشمند به بازار عرضه کند که نسبت به مدت مشابه سال ۲۰۱۸ رشد ۵۲ درصدی را ثبت کرد. این تنها موفقیت گوگل نبود، این کمپانی همچنین توانست از وان پلاس پیشی بگیرید. اگرچه هر دو شرکت فاصله‌ی زیادی با ۱۰ شرکت برتر تولیدکننده‌ی گوشی هوشمند در سراسر دنیا دارند، اما هر دوی آنها با تولید گوشی‌های پیشرفته، سهمی از بازار موبایل دنیا را در اختیار دارند.

گزارش‌ها حاکی از آن است که گوگل با گسترش عرضه‌ی گوشی‌های پیکسل سال گذشته توانست روند رو به‌ رشدی را در پیش بگیرد و میزان عرضه‌ی گوشی‌هایش به بازار در سال ۲۰۱۹ با رشد ۵۲ درصدی بالاترین حجم رشد را تجربه کرد. بر این اساس این غول جستجو توانست عملکرد خوبی در آمریکا، اروپا غربی و ژاپن داشته باشد و تعداد گوشی‌هایی که به بازار عرضه کرد از وان پلاس بیشتر بود.

البته گوشی‌های پیکسل 3a و پیکسل 4 گوگل در طول دو فصل نتوانستند موفقیتی که پیکسل 3  به دست آورد را کسب کنند و میزان فروش کمتری را برای گوشی‌های مذکور تجربه کرد. با این حال سال گذشته این شرکت فروش پیکسل را به سه بازار جدید گسترش داد که به این ترتیب کسب و کار تلفن‌های هوشمند این کمپانی در بازارهای بیشتری گسترده شد.

البته میزان فروش گوشی‌های گوگل هنوز نسبت به بزرگ‌ترین رقبای خود فاصله‌ی زیادی دارد، اما حداقل به نظر می‌رسد فروش گوشی‌های هوشمند این کمپانی در حال افزایش است. باید منتظر بمانیم و ببینیم امسال با تأخیر در عرضه‌ی پیکسل 4a چه اتفاقی می‌افتد و آیا پیکسل ۵ امسال به بازار عرضه خواهد شد یا با توجه به شیوع ویروس کرونا این کمپانی عرضه‌ی محصول پرچمدارش را به زمان دیگری موکول می‌کند یا خیر.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments