1%
  • 0/10

گوگل همه کارمندان آمریکای شمالی را دورکار کرد

به دلیل شیوع ویروس کرونا کارمندان گوگل دورکاری می‌کنند

گوگل همه کارمندان آمریکای شمالی را دورکار کرد ۰ ۲۱ اسفند ۱۳۹۸ اخبار فناوری کپی لینک
گوگل کرونا ویروس

گوگل به همه کارمندان آمریکای شمالی توصیه کرد که به دلیل وجود ویروس کرونا از خانه کار کنند.

شرکت گوگل برای همه کارکنان مستقر در آمریکای شمالی ایمیلی ارسال و توصیه کرده که حداقل تا ۱۰ آوریل (۲۲ فروردین) به دلیل وجود ویروس کرونا از خانه کار کنند. گوگل پیشتر کارمندان منطقه سان‌فرانسیسکو، دوبلین و سیاتل را نیز دورکار کرده بود.

به گزارش بیزینس اینسایدر، کارمندان گوگل اگر مجبور باشند به منظور کار در دفتر حضور داشته باشند، دفاتر برای کارمندان باز خواهد ماند. مدیرعامل گوگل، ساندر پیچای همچنین روز سه‌شنبه توییتی منتشر کرد و از مردم خواست:

اگر بتوانید از اجتماعات دوری کنید از گسترش و شیوع بیماری جلوگیری می‌شود و از همه مهمتر به سیستم مراقبت‌های بهداشتی در شرایط بحران کنونی کمک می‌کند.

روز یکشنبه تیم کوک، مدیرعامل شرکت اپل نیز کارمندان بسیاری از دفاتر جهانی خود را تشویق کرد تا از دوشنبه ۹ تا ۱۳ مارس (۱۹ تا ۲۳ اسفند) از راه دور کارهای خود را انجام دهند و در خانه بمانند. اپل از کارکنان سایر شعبه‌های خود در کشورهای فرانسه، آلمان، ایتالیا، ژاپن، کره‌جنوبی، سوئیس و بریتانیا درخواست کرده که کار و فعالیت‌های شغلی خود را در منزل با استفاده از رایانه‌های شخصی و اینترنت از راه دور انجام دهند.

ماه گذشته اپل تمام فروشگاه‌ها و نمایندگی‌های خود را در چین در پی شروع گستردگی و ویروس کرونا در این کشور تعطیل کرد و بعد از انتشار این ویروس در کشورهای ایتالیا و کره جنوبی از کارکنان خود خواست که به هیچ عنوان به کشورهای درگیر و آلوده سفر نکنند.

همچنین اپل، فیس بوک، مایکروسافت و بسیاری از شرکت‌های دیگر هفته گذشته از کارمندان خود در منطقه سیاتل خواستند که از خانه کار کنند.

گوگل همچنین به تمام کارمندان بین‌المللی خود که درگیر ویروس کرونا هستند یا علائم آن را دارند یا به دلیل این بیماری ممکن است نتوانند کار کنند، مرخصی با حقوق می‌دهد. این مرخصی شامل کارمندان ساعتی نیز می‌شود.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments