گوگل شاید پیکسل واچ ۳ را بدون کلید طراحی کند

پیکسل واچ ۳

اینطور که به نظر می‌رسد، گوگل قصد دارد ساعت هوشمند پیکسل واچ ۳ را بدون هیچ کلیدی طراحی کند؛ البته این خبر فعلا در حد شایعه است.

گوگل پیکسل واچ و پیکسل واچ ۲ از لحاظ طراهی کاملا شبیه به هم هستند و اگر آن‌ها را در کنار هم ببینید، عملا تشخیص‌شان از یکدیگر غیر ممکن است. اما اینطور که به نظر می‌رسد، شرکت آمریکایی در نظر دارد تا پیکسل واچ ۳ را با ظاهری متفاوت راهی بازار کند.

طبق گزارشی که به تازگی از سوی وب‌سایت Wearable منتشر شده، ظاهرا گوگل پتنتی را از یک ساعت هوشمند به ثبت رسانده که درون خود سنسور دارد و می‌تواند ژست‌های مختلفی نظیر فشردن، ضربه زدن، فشار دادن و سوایپ را تشخیص دهد. بدین ترتیب نیازی نیست که حتما کلید خاصی روی بدنه‌ی آن تعبیه شود. در واقع این سنسورها قرار است روش تعاملی جدیدی را برای کار با یک سری اپلیکیشن خاص ارائه کنند.

گوگل ظاهرا می‌خواهد طراحی پیکسل واچ ۳ را تا جایی که امکان دارد ساده نگه دارد بلکه با این کار بتواند فضای کار بیشتری را در مقایسه با آنچه که اکنون در پیکسل واچ و واچ ۲ شاهد هستیم در اختیار کاربران قرار دهد. در این پتنت آمده که کار کردن روی صفحه‌ی کوچک ساعت سبب می‌شود کاربر نتواند دقیقا ببیند دارد روی چه گزینه‌ای کلیک می‌کند یا دارد دقیقا روی چه قسمتی اسکرول انجام می‌دهد. همچنین وجود کلید سخت‌افزاری، حلقه‌های چرخان، تاچ و مواردی از این دست هم فقط فرایند ساخت را پیچیده‌تر می‌کنند و امکان افزایش مقاومت دستگاه در برابر آب را هم تا حدودی از بین می‌برند.

البته گوگل در این پتنت از خوبی‌های این کلیدها هم گفته اما اشاره کرده که نقص‌هایی هم دارند. با این حال اگر قرار باشد دستگاهی بدون هیچ کلید سخت‌افزاری و فقط با امکان شناسایی ژست‌های مختلف طراحی شود، قطعا طراحی جذاب‌تر آن را به دنبال خواهد داشت. پیکسل واچ ۳ هم اگر بدون کلید راهی بازار شود قطعا طراحی جذاب‌تری در مقایسه با نسل کنونی خواهد داشت.

اگرچه این ایده جذاب به نظر می‌رسد اما باید توجه داشت که این فقط یک پتنت ساده است و شاید گوگل حالا حالاها به فکر ساخت ساعت هوشمندی بدون کلید سخت‌افزاری نیفتد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب


اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا