پدر ونزدی رقص مشهور خانواده آدامز را در فصل دوم Wednesday به نمایش می‌گذارد

گومز و ماموشکا

به نظر می رسد که در فصل دوم سریال مشهور ونزدی پدر ونزدی رقص مشهور خانواده آدامز را برای طرفداران این خانواده عجیب و غریب به نمایش خواهد گذاشت.

بدون شک یکی از مشهور‌ترین آثار ساخته شده بر اساس داستان‌‌های خانواده آدامز فیلمی با همین عنوان است که در سال ۱۹۹۱ اکران شد و در حقیقت کریستینا ریچی (Christina Ricci) در این اثر نقش شخصیت محبوب ونزدی را بازی می‌کرد. بازی تمام بازیگران این اثر ستودنی خطاب شد و همین امر سبب گشت تا در سال ۱۹۹۳ نیز دنباله ای برای این اثر ساخته شود.

فیلم مذکور تلاش کرد تا بیشتر به اعماق روابط و دنیای خانواده آدامز بپردازد و سنت‌های این خاندان عجیب و مرموز را بیشتر به تصویر بکشد. یکی از اهداف این اثر تاکید بر اهمیت روابط اعضای یک خانواده با یکدیگر بود و این موضوع کاملا در نام این عنوان مشخص است. اگرچه به نظر می رسد که ونزدی در این فیلم رفتار خشنی با برادر خود دارد اما با این حال او به پاگزلی علاقه زیادی داشته و در مواقعی که او به کمک نیاز دارد همواره به برادر کوچک خود کمک می‌کند.

پدر ونزدی و جهان زیبای او

این موضوع در رابطه با پدر و عموی او نیز صدق می‌کند، گومز آدامز (Gomez Addams) پدر ونزدی به برادر کوچکتر خود فاستر آدامز (Uncle Fester) علاقه شدیدی داشته و در مناسبت‌های مختلف او را در کنار خود نگه می‌دارد. فاستر عموی عجیب ونزدی که شاید قدرت‌های او شما را بیاد ثور خدای رعد بیندازد، در فیلم خانواده آدامز محصول سال ۱۹۹۱ برای مدتی از خانه خود دور شده و سال‌ها بعد طی اتفاقی به قصر مخوف آدامز‌ها باز می‌گردد.

اگر با ویژگی‌های شخصیتی پدر ونزدی آشنایی داشته باشید، به خوبی می‌دانید که او با توجه به شخصیت پردازی که چارلز آدامز سال‌ها پیش برای وی در نظر گرفته بود، مردی خوش ذوق، مهربان اما باهوش، خوش‌تیپ اما متفاوت، احساساتی بوده که عمیقا عاشق همسر و خانواده خود است و هر لحظه در تلاش است تا محبت خود را به همسرش و تک تک اعضای خانواده خود ابراز کند.

چارلز آدامز در حقیقت این خانواده سمبلیک را خلق کرده تا هر یک هنچارهای آزاردهنده شخصیتی معمول و رایج در جامعه و بین عموم مردم آمریکا را بشکند و خانواده‌ای را معرفی کند که کاملا برخلاف آنچه که معمولا در دنیای خارج از سینما می‌بینیم وجود دارد. در کاخ تاریک آدامزها خبری از یک زن خانه‌دار مو بلوند چشم آبی که معمولا به غیبت با دیگر همسایه‌ها می پردازد نیست.

در این خانه پدر خانواده همسری عاشق و وفادار است که هیچ فرصتی را برای ابراز علاقه خود به همسرش از دست نداده و بر خلاف چیزی که بیشتر در جامعه دیده میشود به ریزترین جزییات عواطف و احساسات و توجه نشان می‌دهد. در این خانه رابطه برادر و خواهرها صمیمی اما با تنش‌های جالب مخصوص آدامزها همراه است و تمام اعضای خانواده یکدیگر را در موقعیت‌های مختلف همراهی و حمایت می‌کنند.

اجرای رقص ماموشکا توسط گومز آدامز پدر ونزدی در سال ۱۹۹۱

اگر چه شاید ظاهر این خانه و خانواده عجیب و شاید هم ترسناک به نظر برسد، اما در باطن آن قلبی زیبا و گرم می‌تپد که مفاهیم مهمی را بازتاب می‌کند که شاید جامعه مدرن به یک بازنگری در رابطه با آن‌ها نیاز داشته باشد. در حقیقت می‌توان گفت که این گونه خانواده آدامز رسالت خود را به عنوان یک عنوان گوتیک تمام و کمال به انجام رسانده است.

با توجه به موارد ذکر شده در عنوان خانواده آدامز که در سال ۱۹۹۱ اکران شد، گومز پس از دیدن دوباره برادر خود به شدت احساساتی شده و برای محکم کردن پیوند برادری خود با او جشنی را برپا می‌کند که در آن شاهد اجرای رقص مشهور خانواده آدامز با عنوان ماموشکا توسط گومز و فاستر هستیم. صحنه رقصی که بدون شک یکی از مجلل‌ترین و مفرح‌ترین صحنه‌های فرنچایز خانواده آدامز به حساب می‌آید و تمام المان‌های آدامزی جذاب خود را هم حفظ کرده است.

بدون شک آوازه موفقیت و محبوبیت سریال ونزدی به کارگردانی تیم برتون به گوش شما هم خورده و ممکن است این اثر ۸ قسمتی اکنون به یکی از آثار تلویزیونی مورد علاقه شما تبدیل شده باشد؛ پس در نتیجه پس از تماشای صحنه رقص مشهور ونزدی در فصل اول حال منتظر بزم جدیدی در فصل دوم این سریال هستید که مانند رقص جذاب دوشیزه آدامز به خلق یک پدیده رسانه‌ای جذاب دیگر منجر شود.

جنا اورتگا (Jenna Ortega) بازیگر نقش ونزدی در این سریال عنوان کرده است که او حرکات رقص خود را با الهام از رقص این شخصیت در عناوین قدیمی با بازیگری لیزا لورینگ (Lisa Loring) هنرمند فقید که اخیرا نیز به کام مرگ کشیده شد، طراحی کرده است. اکنون نیز بازیگر نقش پدر ونزدی لوییس گازمان (ٰLuis Guzmán) عنوان کرده است که او به عنوان گومز آدامز پدر ونزدی در فصل دوم سریال Wednesday خواهد رقصید. هنگامی که خبرنگاران از لوییس در رابطه با حضور او در فصل دوم سریال ونزدی پرسیدند که آیا طرفداران در فصل بعدی صحنه‌های بیشتری از مورتیشا و گومز خواهند دید؟! او این گونه پاسخ داد:

برنامه همینه! بله برنامه همینه. در اصل من قراره که برقصم. یه مبارزه با شمشیر هم خواهم داشت و می‌رقصم. قرار شده که من برقصم و با شمشیر مبارزه کنم و یه مورد دیگه‌ هم بود که یادم نیست اما آره!

رقص به همراه مبارزه با شمشیر کاملا تداعی کننده رقص ماموشکا است و نوید می‌دهد که ممکن است در فصل دوم نهایتا خانه مشهور خانواده آدامز را هم مشاهده کنیم. رقص مشهور خانواده آدامز که به نوعی یک فرهنگ عجیب اما در عین حال دوست داشتنی برای آن‌ها به حساب می‌آید. بدون شک با توجه به گفته‌های جنا اورتگا در رابطه با منبع الهام رقص خود انتظار می‌رود که گازمان نیز در رقص خود از مراسم باشکوه ماموشکا در عنوان خانواده آدامز سال ۱۹۹۱ الهام بگیرد.

همچنین ممکن است که این صحنه کاملا توسط شبکه نتفلیکس و تیم ساخت این اثر بازسازی شده و باری دیگر شاهد رقص باشکوه گومز آدامز و برادر او فاستر آدامز باشیم. این موضوع ثابت می کند که بر خلاف فصل ابتدایی در قسمت‌‌های آینده اسپین‌آف خانواده آدامز در نار ونزدی بیشتر به دیگر اعضای این خانواده پرداخته خواهد شد و در فصل دوم صحنه‌های بیشتری از مورتیشا و گومز خواهیم دید. شایعاتی هم وجود دارند که عنوان می‌کنند، در سال تحصیلی آینده پاگزلی برادر ونزدی هم در آکادمی نورمور حاضر شده و او هم در کنار خواهر خود به ماجراجویی خواهد پرداخت.

3.8 18 آراء
امتیاز مطلب

guest

3 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا