اعضای خانواده آدامز
1%
  • 0/10

اعضای خانواده آدامز در سریال ونزدی چه قدرت‌‌هایی دارند؟

ونزدی و خانواده عجیب او!

اعضای خانواده آدامز در سریال ونزدی چه قدرت‌‌هایی دارند؟ ۷۲ ۲۱ دی ۱۴۰۱ مقالات جانبی (تلویزیون) کپی لینک

اعضای خانواده آدامز در سریال ونزدی هر یک توانایی خاصی دارند که باعث منحصر به فرد شدن این خانواده می‌شود.

سریال ونزدی از نتفلیکس برای اولین بار به خانواده نمادین آدامز قدرت‌های ماوراء طبیعی می‌دهد و هر یک از چهره‌های جذاب این خانواده توانایی‌های متفاوتی از خود نشان می‌دهند. سریال ونزدی اولین اقتباس از خانواده آدامز است که تایید می کند هر یک از اعضای این خانواده دارای قدرت های ماوراء طبیعی هستند و حتی توانایی‌های اجداد این خانواده را از چندین قرن پیش نیز بررسی می‌کند. این ایده که آدامزها ماوراء الطبیعه بودند به جذابیت‌‌های آن‌ها افزود و به عنوان یک ویژگی وهم انگیز دیگر برای شخصیت‌ها در اقتباس مذکور در نظر گرفته شد. ونزدی در مدرسه Nevermore که برای طرد شدگان، اختصاص داده شده است، برای اولین بار از توانایی های خود برای حل موضوعات مختلف و حتی یک پرونده قتل بزرگ استفاده می‌کند. در نورمور برای آموزش و متحد کردن نوجوانان از گونه‌های مختلف ماوراء طبیعی از روش‌های مختلفی استفاده می‌شود که این روش‌ها به نحوی برای ونزدی خسته‌کننده به نظر می رسند اما او نیز در نهایت راه و روش خود برای استفاده از نیروهایی که دارد را پیدا می‌کند. همانطور که ونزدی یاد می‌گیرد تا بر قدرت‌های رو به رشد خود در مدرسه مسلط شود، سریال تیم برتون نتفلیکس نیز توانایی‌های کنجکاو کننده‌ای برای دیگر اعضای خانواده او در نظر می گیرد و در درجه اول مورتیشا و فستر آدامز را بررسی می‌کند. در حالی که برخی از شخصیت‌های خانواده آدامز هنوز قدرت‌های خود را در این اثر نشان نداده‌اند، اثر مذکور تضمین می‌کند که ونزدی، مورتیشیا، گومز، پاگزلی و بستگانشان همگی دارای قدرت‌‌های ماوراء طبیعی جالبی هستند.

Wednesday | ونزدی

یکی از عناصر کلیدی داستان این سریال در فصل اول اثر، قدرت‌های روانی خود ونزدی است. او نشان می‌دهد که در سال گذشته چشم اندازهای جالبی در رابطه با قدرت خود تجربه کرده است، اما متاسفانه آن‌ها خیلی ناگهانی ظاهر می شوند و او نمی داند چگونه این قدرت‌ها را کنترل کند. رؤیاهای روانی ونزدی می توانند به طور تصادفی اتفاق بیفتند، اما او معمولاً با لمس کسی یا چیزی به این توانایی دست پیدا می‌‌کند قدرتی که او را به دیدن لحظه‌ای مرتبط از گذشته یا آینده سوق می دهد. همانطور که معمای قتل سریال در فصل اول آشکار می شود، شخصیت ونزدی با بازی جنا اورتگا (Jenna Ortega) کنترل بیشتری بر توانایی روانی خود پیدا می‌کند که به او اجازه می دهد تا بفهمد تایلر همان هاید است. ونزدی آدامز توانایی روانی خود را از هر دو طرف خانواده‌اش به ارث برده است. او می‌تواند یک روانشناس قدرتمند باشد در حالی که جد پدرش گودی آدامز (Goody Addams) نیز یک جادوگر و روانشناس برجسته بود. مانند گودی، ونزدی نیز نوعی روان‌شناس است که به عنوان کلاغ (raven) شناخته می‌شود، این لقب به افرادی از خانواده آدامز داده می‌شود که مانند ونزدی دیدگاه تاریک‌تری نسبت به جهان دارند. این به این معنی است که چشم‌اندازهای ونزدی قوی‌ و قوی‌تر خواهند شد، اما مورتیشیا به او هشدار می‌دهد که ریون‌ها یا همان کلاغ‌ها اگر آموزش مناسبی نبینند، ممکن است دیوانه شوند. خوشبختانه، ونزدی از حمایت آکادمی Nevermore، خانواده‌اش و روان‌شناسان دیگری مانند زیویر تورپ برای کمک به تسلط بر قدرت‌های ماوراء طبیعی خود برخوردار است.

Pugsley | پاگزلی 

برخلاف خواهر بزرگترش پاگزلی آدامز هنوز موهبت ماوراء طبیعی خود را کشف نکرده است. در حالی که ونزدی پس از اخراج از مدرسه دولتی خود برای پیوستن به گونه‌های رانده شده قدرتمند در آکادمی Nevermore فرستاده شد، پاگزلی در فصل اول سریال در مدرسه معمولی خود باقی ماند. به نظر می‌رسد که پاگزلی هم احتمالاً در فصل دوم سریال در آکادمی Nevermore شرکت خواهد کرد، و این گونه فرصتی خواهد داشت تا استعداد‌‌های خود را کشف کند. قدرت‌های ونزدی فاش کرد که او از حدود ۱۵ سالگی بینایی‌های روانی خود را به دست آورده است، بنابراین این احتمال وجود دارد که پاگزلی نیز در آن سن قدرت های خود را تجربه کند. از آنجایی که مادر و خواهر پاگزلی هر دو سایکو هستند، او نیز می‌تواند بخشی از این گونه رانده شده در فصل‌های بعدی فرنچایز باشد.

Morticia | مورتیشیا 

در حالی که مورتيشيا آدامز در اقتباس‌های گذشته خانواده آدامز سبک و رفتاری خون‌آشامی داشت، سریال تیم برتون تأیید می‌کند که مادرسالار خانواده در واقع یک سایکو یا مانند دخترش روان‌شناس است. مورتیشای کاترین زتا جونز (Catherine Zeta-Jones) دارای دیدگاه‌هایی روانی شبیه به دخترش ونزدی است، و همانطور که در اواخر فصل اول مشاهده کردیم او از طریق یک گردنبند ابسیدین با دخترش ارتباط برقرار کرده و به او کمک می‌ کند. مدیر ارشد آکادمی لاریسا ویمز فاش کرد که مورتیشیا در حدود ۱۶ سالگی در آکادمی Nevermore شروع به دیدن ویژن‌های خود کرده و در ابتدا معتقد بوده است که وقتی آن‌ها قوی‌تر شدند، او نیز عقل خود را از دست داده است. به گفته ویمز، ویژن‌های مورتیشیا فرامپ جوان به‌طور مشهود غیرقابل اعتماد و خطرناک بوده اند. در حالی که ونزدی آدامز قدرت های روانی خود را از مورتیشیا به ارث برده است، سریال تیم برتون در نتفلیکس نشان می دهد که مادرسالار نوع دیگری از روانشناس‌ها و سایکو ها به حساب می‌‌آید است. در حالی که ونزدی یک کلاغ است، مورتیشیا یک کبوتر است و این تفاوت بر اساس جهان بینی متفاوت آن‌ها است. بر خلاف شخصیت ونزدی مورتشسیا دیدگاه مثبت تری نسبت به جهان دارد، به این معنی که بینش روانی او به اندازه دخترش قوی یا تاریک نیست. در حالی که قدرت‌های روانی مورتیشیا در طول معمای قتل Nevermore در عمل دیده نمی‌شوند، چشم‌اندازهای این شخصیت احتمالاً در فصل دوم سریال ونزدی گنجانده خواهد شد.

Gomez | گومز

با کمال تعجب، فصل اول سریال ونزدی تایید نمی کند که گومز آدامز چه قدرت‌های ماورایی دارد. در حالی که برادرش می تواند برق تولید کند و دخترش یم سایکو است، توانایی گومز در سریال نتفلیکس نامشخص است. او به احتمال زیاد موهبتی دارد که مربوط به سایکو یا روان شناس بودن است، استعداد‌های او تا زمانی که خانواده آدامز در فصل دوم برنگردند تایید نمی شود. اما او در گذشته توانایی عجیبی در قسمت اختصاصی انیمیشن اسکوبی دو با عنوان ونزدی گم شده است که در سال ۱۹۷۲ منتشر شد داشت. در طول این قسمت، گومز آدامز قدرت راه رفتن روی دیوارها را به نمایش می گذارد، استعدادی که بعید نیست از او در فصل دوم سریال ونزدی ساخته نتفلیکس ببینیم.

Fester | فاستر 

فستر آدامز در سریال ونزدی تیم برتون قدرت نسبتاً منحصر به فردی دارد، زیرا هیچ شخصیت دیگری در بین اعضای خانواده آدامز وجود ندارد که قدرت تولید برق را از خود نشان داده باشد. قدرت‌های عمو فستر در طول یک بحران عاطفی در فصل اول ونزدی به کار آمدند، زیرا او می‌تواند پس از اینکه برادرزاده‌اش با چشمانی پر از اشک از او درخواست می‌کند تا دوست خوب خانواده آدامز تینگ را احیا کند، او به راحتی از دستان خود برای این کار استفاده می کند. قدرت های فراطبیعی الکتریسیته فستر برای حرفه جنایی او نیز بسیار مفید هستند، زیرا او احتمالاً از آن‌ها در سرقت‌های بانکی خود به خوبی استفاده خواهد کرد. لایو اکشن نتفلیکس اولین موقعیتی است که در آن تمام اعضای خانواده آدامز دارای قدرت‌های ماوراء طبیعی هستند، زیرا در اقتباس‌های قبلی یا فقط به توانایی‌های آن‌ها اشاره شده است یا این توانایی‌ها را به‌عنوان چهره‌های ترسناک بی‌قدرت قرار می‌دادند. با این حال، عمو فستر قدرت تولید برق خود را در فیلم خانواده آدامز محصول سال ۱۹۹۱ هم داشت، قدرتی که او پس از برخورد با صاعقه به دست آورده بود و در کمدی‌های اولیه دهه ۱۹۶۰ هم این موضوع تایید شده بود. بنابراین، قدرت‌های عمو فستر در سریال ونزدی تنها توانایی‌های ماورایی هستند که از پیش تایید شده بودند.

Goody | گودی

تیم برتون یک شخصیت کاملاً جدید را در تاریخچه خانواده آدامز معرفی می‌کند که در نهایت نقش مهمی در معمای قتل صد ساله آکادمی Nevermore و دشمنی طردشده‌ها و اهالی جریکو ایفا می کند. در نهایت مشخص می‌شود که گودی آدامز نیز یک روان‌شناس و جادوگر فوق‌العاده قدرتمند بوده است که مانند نواده‌اش چهارشنبه، یکی دیگر از روان‌شناسان زاغ، بینش‌های تاریک و قدرتمندی داشته است. علاوه بر این، گودی جادوگری بود که می‌توانست دیگران را طلسم و نفرین کند، مانند نفرین خونی که او بر روح زائر جوزف کراکستون وارد کرد. این شخصیت که از قرن هفدهم می آید همچنین می‌توانست با فرزندان و نوادگان خود در زندگی پس از مرگ دیدار کند، زیرا گودی برای آموزش و شفای شخصیت اصلی این اثر در طول نبردهای خود در فصل اول اسپین‌آف خانواده آدامز حاضر شد و در حقیقت او را از مرگ نجات داد.

نظرسنجی ها

شما کدام یک از اعضای خانواده آدامز را بیشتر از همه دوست دارید؟

آرشیو پرسش و پاسخ

درحال لود ... درحال لود ...


مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

72 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments