ایستراگ های بازی God of War Ragnarok

ایستراگ های بازی God of War Ragnarok که هرگز متوجه آن‌ها نشده بودید!

از حضور کریتوس در مورتال کامبت تا دندان ثور!

در این مطلب قصد داریم تا به سراغ ۵ مورد از بهترین ایستراگ های بازی God of War Ragnarok برویم که احتمالا حین تجربه اصلا متوجه آن‌ها نشده بودید!

بازی جدید از سری خدای جنگ بدون شک یکی از بهترین عناوینی است که در کل سری God of War عرضه شده، جایی که کریتوس (Kratos) و پسرش آترئوس (Atreus)، ماجراجویی خود را در جهان اساطیری نورس (Norse) دنبال می‌کنند تا برای رویداد رگناروک (Ragnarok) آماده شوند.

این بازی که دنباله مستقیم عنوان سال ۲۰۱۸ است، در واقع داستان را چند سال جلوتر می‌برد. آترئوس بزرگ‌تر شده و دیگر آن پسر بچه کوچک سابق نیست که او را بوی (Boy!) خطاب کنند، از طرفی هم کریتوس در این روایت جدید مجبور است تا با مشکلات و حس کنجکاوی فرزند خود کنار بیاید و از او محافظت کند. اما جدای از فریبکاری‌های اودین (Odin) و ماجرای پیشرفت شخصیت کریتوس در داستان، آیا به جزئیات و ایستراگ های بازی God of War Ragnarok دقت کرده‌اید؟

در واقع عنوان Ragnarok علاوه بر بخش داستانی هیجان‌انگیز، جزئیات فوق‌العاده جالبی دارد که احتمالا پس از تجربه بازی، ممکن است به برخی از آن‌ها توجه نکرده باشید. در ادامه می‌توانید ۵ مورد از مهم‌ترین و بهترین ایستراگ های بازی God of War Ragnarok را دنبال کنید.

دندان جاودانه ثور

در بازی God of War Raganrok شما در همان ساعت‌های ابتدایی یک مبارزه تن به تن را با ثور تجربه خواهید کرد. با این حال در این جنگ کریتوس یک ضربه خیلی سنگین را به دهان ثور وارد می‌کند و دندان او از جا کنده می‌شود! ثور این دندان را از جای خود در می‌آورد، روی زمین می‌اندازد، و سپس صحنه را ترک می‌کند. حال اگر بعد از مبارزه با او، روی زمین را نگاه کنید، دندان ثور هنوز هم آنجاست!

با این وجود، موضوع وقتی جالب‌تر می‌شود که حتی پس از رفتن از این منطقه، بعدها مجددا به میدگارد (Midgard) برگردید و به محل مبارزه با ثور بروید، همچنان دندان ثور را روی زمین خواهید دید! این مورد یکی از جزئیات و بهترین ایستراگ های بازی God of War Ragnarok است که توجه بالای سازندگان را بازتاب می‌کند.

اشاره به حضور کریتوس در مورتال کامبت

دیالوگ‌های Ragnarok همگی دارای اهمیت هستند. هنگامی که در حال گشت و گذار در مناطق مختلف ۹ قلمرو هستید، کریتوس و همراهانش همیشه دیالوگ‌های جالبی را رد و بدل می‌کنند و درباره هرچیزی حرف می‌زنند؛ هرچیزی!

برای مثال در یکی از مراحل می‌توانید بشنوید که فریا (Freya) از کریتوس درباره غم از دست دادن فرزند صحبت می‌کند و کریتوس هم به داستان از دست دادن دخترش کلایپی (Calliope) اشاره می‌کند؛ کسی که در بازی God of War Chains of Olympus هم دیده بودیم و کریتوس خودش او را کورکورانه کشته بود. با این وجود، از جالب‌ترین ایستراگ های بازی God of War Ragnarok لحظه‌ای بود که میمیر (Mimir) درباره حضور کریتوس در جهان‌های دیگر و مبارزه در یک تورنمنت صحبت می‌کند.

کریتوس در بازی Mortal Kombat 9 که یک ریبوت برای کل سری بود، در واقع کریتوس را در نسخه پلی استیشن به عنوان شخصیت مهمان به همراه داشت. حال مشخص است که این داستان در دنیای سری خدای جنگ رخ نمی‌دهد، اما باز هم اینکه میمیر به آن اشاره می‌کند خود نکته بسیار جالبی است!

حضور آهنگساز بازی در خود بازی!

در بازی God of War Ragnarok در سرزمین سوارت الفهایم (Svartalfheim)، با شخصیتی به نام رایب (Raeb) ملاقات خواهید کرد که با یک ساز خاص،‌ به نواندگی مشغول است و حتی یک ماموریت فرعی به شما می‌دهد. اگر به صورت و حالت موهای این شخصیت دقت کنید، متوجه می‌شوید که او کاملا شبیه به بیر مک کرری (Bear McCreary)، آهنگسازی عنوان Ragnarok و GoW 2018 است. همچنین اگر نام Raeb را برعکس کنید، همان Bear می‌شود!

این کاراکتر آهنگ خود را در سکانس مخفی مرحله مراسم ختم براک (Brok) هم اجرا می‌کند و می‌توانید او را همراه با همان ساز مخصوصی که داشت مشاهده کنید. اضافه کردن این ایستراگ شباهت بسیاری به اضافه کردن آهنگساز بازی لست اف اس به عنوان The Last of Us 2 در همان مراحل اول بازی دارد.

شعرهای کاواسیر یا بازی‌های انحصاری سونی؟

در بازی God of War Ragnarok شما ممکن است در هر قلمرو کتاب‌هایی را پیدا کنید که شعرهایی از کاواسیر (Kavasir) را پیدا کنید؛ کسی که در اساطیر نورس (Norse) یک شاعر و فرد خردمند است و نوشته‌های مهم بسیاری دارد. با این وجود، جالب است بدانید که روی کتاب‌های کاواسیر، تصاویری درج شده که شبیه به شخصیت‌ها و لوگو سایر بازی‌های انحصاری سونی هستند؛ مانند ربات استروبات (Astrobot) از بازی Astro’s Playroom!

حال دقت کنید که این کتاب‌ها قابل فروش به سیندری (Syndri) و براک هستند و می‌توانید در ازای تحویل دادن آن‌ها، مقداری ارز داخل بازی را برای ارتقا آیتم‌های خود دریافت کنید. اما پس از فروش، در خانه سیندری به یکی از کمدها که داخل آن وسایل متفرقه گذاشته شده دقت کنید؛ این کمد بعدها با کتاب‌هایی که به دوارف‌ها فروخته بودید پر می‌شود. برخی بازی‌هایی که با کتاب به آن‌ها اشاره می‌شود:

  • بازی Astro’s Playroom
  • بازی Death Stranding
  • بازی The Ghost of Tsushima
  • بازی Ratchet And Clank
  • بازی The Last of Us
  • بازی Days Gone
  • بازی Bloodborn
  • بازی Horizon
  • بازی Uncharted
  • بازی The Order

نام Tyr و اثبات خائن بودن اودین از ابتدای بازی!

در واقع یکی از اتفاقات جالب داستان بازی آنجا بود که ناگهان اودین برای به دست آوردن ماسک و گیر انداختن شخصیت‌های اصلی، هویت خودش را لو داد و براک را کشت. ما در تمام این مدت شاید اصلا شک نکرده بودیم که او تیر تقلبی باشد،‌ اما نکته قابل توجه اینجاست که سازندگان یک ایستراگ خیلی جالب در اشاره به نام او را قرار داده بودند.

در واقع شما وقتی تیر تقلبی را نجات می‌دهید، اسم او با عنوان Tyr در زیرنویس بازی نمایش داده می‌شود. اما بعد وقتی که پس از اتمام بخش داستانی، سراغ تیر اصلی می‌روید، نام او به صورت Týr نمایش داده می‌شود. این مورد یکی از ایستراگ های فوق‌العاده عجیب بازی God of War Ragnarok است که نشان می‌دهد تیم سازنده تا چه حد روی جزئیات آن تمرکز کرده و واقعا برای آن وقت بسیاری را صرف کرده‌اند.

همچنین در نظر داشته باشید که شاید برای شما سوال شده باشد که چرا اودین تیر را زنده نگه داشته بود؛ باید بدانید که اودین به زنده او نیاز داشت تا بتواند خود را کاملا شبیه به او کند و کریتوس و آترئوس را فریب بدهد. دقلکاری از ویژگی‌های درجه ۱ و بارز اودین در بازی God of War Ragnarok است.

اما نظر شما درباره بازی God of War Ragnarok چیست؟ آیا به این جزئیات از بازی هنگام تجربه آن دقت کرده بودید؟

4.1 14 آراء
امتیاز مطلب

نظرات

guest

4 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا