#مهسا_امینی

نمرات نقد بازی God of War برای پلتفرم رایانه شخصی منتشر شد

قدرت کریتوس در ویندوز

نمرات نقد بازی God of War

طبق اعلام وب‌سایت Metacritic، نمرات نقد بازی God of War روی پلتفرم رایانه شخصی به تازگی منتشر شده و چنان که پیداست، این بازی خارج از انحصار پلی استیشن نیز همچنان از بهترین‌ها است.

بازی God of War 2018 که به نحوی داستان سری خدای جنگ را برای یک ماجراجویی جدید از کریتوس (Kratos) در جهان اساطیری نورس ریبوت می‌کند، در سال ۲۰۱۸ عرضه شده و توانست مراسم Game Awards جایزه بهترین بازی را دریافت کند. این در حالی بود که این بازی صرفا در اختیار دارندگان کنسول پلی استیشن بوده و دارندگان ایکس باکس و پلتفرم رایانه شخصی، نمی‌توانستند آن را تجربه کنند. اما سونی طی مدت اخیر، دست به انتشار برخی از انحصاری‌های خود مانند Horizon: Zero Dawn را برای رایانه شخصی زده بود و سپس اعلام کرد که God of War نیز برای دارندگان این پلتفرم منتشر خواهد شد.

با این وجود انتشار این بازی روی پلتفرم رایانه شخصی، علاوه بر روایت دوباره همان داستان مهیج، اینبار برخی جزئیات گرافیکی پیشرفته را به لطف کارت‌های گرافیکی انویدیا (Nvidia) به همراه دارد که آن را حتی جذاب‌تر می‌کند. در هر صورت گیم پلی و داستان همان است، به همین جهت نیز نمرات نقد بازی God of War همانطور که در سال ۲۰۱۸ روی کنسول پلی استیشن 4 دیده بودیم، چیزی به جز تقدیر را شامل نمی‌شود.

میانگین نمرات و نقد بازی God of War روی پلتفرم رایانه شخصی

در واقع God of War در سال ۲۰۱۸ از میانگین ۱۱۸ نقد، نمره ۹۴ را از منتقدین و ۹.۲ را از کاربران گرفت. با این حال در پلتفرم رایانه شخصی طی روز گذشته، این بازی با مجموع ۴۱ نقد، میانگین نمره ۹۳ را دریافت کرده است. در ادامه به مروری بر نقد نسخه رایانه شخصی بازی God of War از دید برخی وب‌سایت‌های مختلف می‌پردازیم.

رسانه Comicbook

نمره – ۱۰۰

  • محصول نهایی این کار با عرضه God of War روی پلتفرم رایانه شخصی، این است که پلی استیشن حال تجربه بیشتری را به دست آورده که هم برای خود بازی بهتر است و هم برای برنامه‌های آینده شرکت در این حوزه، تاثیر مثبت خواهد داشت.

رسانه Eurogamer

نمره – ۱۰۰

  • بازی God of War شاهکاری از اکشن، جلوه‌های بصری و روایت داستان است که حال با آمدن به پلتفرم رایانه شخصی و داشتن گرافیک بهبود یافته روی کارت‌های گرافیکی قدرتمند، هیچ دلیلی را به کاربران رایانه شخصی نمی‌دهد تا آن را تجربه نکنند!

رسانه Gamespot

نمره – ۹۰

  • در مجموع بازی God of War روی پلتفرم رایانه شخصی چندان هم با نسخه پلی استیشن 4 که در سال ۲۰۱۸ عرضه شده بود فرقی نمی‌کند. با این حال، محیط‌های مختلف بازی و طراحی بی‌نظیر آن‌ها برای پلتفرم مقصد، آن را به یک پورت فوق‌العاده تبدیل کرده‌اند. در واقع اگر در گذشته روی کنسول پلی استیشن 4 بازی را تجربه کرده باشید، اینجا دلیل خاصی برای خریدن بازی God of War نسخه پلتفرم رایانه شخصی نیست. با این وجود برای افرادی که شانس تجربه این عنوان را نداشته‌اند، خریدن نسخه رایانه شخصی و تجربه ماجراجویی جدید کریتوس می‌تواند خیلی لذت‌بخش باشد.
  • بازی God of War به همان اندازه اکشن، جذاب و چشم‌نواز است و حال با این پورت رایانه شخصی برخی پیشرفت‌ها (از نظر گرافیکی) را دریافت کرده تا حتی جالب‌تر شود.

رسانه Truegamer

نمره – ۸۵

  • شاید امروزه دیگر داستان بازی God of War همانطور که زمانی درخشیده بود برای برخی افراد آنقدر جذاب نباشد. با این وجود God of War هنوز هم یک تجربه ماجراجویی بی‌نظیر درباره مشکلات انسانی (شخصیت کریتوس)، همراه با یک دنیای اساطیری غنی است. در هر صورت این نسخه یکی از بهترین بازی‌های پورت شده برای پلتفرم رایانه شخصی است که تا به حال تجربه کرده‌ام و می‌توان گفت که بازی از نظر گرافیکی نسبت به نسخه قبلی مقدار بسیار کمی بهتر شده و جلوه‌های بیشتری دارد.

رسانه NME

نمره – ۸۰

  • بازی God of War همچنان به عنوان یکی از بهترین‌ها باقی می‌ماند و حال نیز با این پورت رایانه شخصی، حتی بهترین‌های این پلتفرم را هم به چالش می‌کشد! کمربندها را ببندید، و از تجربه یکی از بهترین عناوین دوره پلی استیشن 4 نهایت لذت را ببرید.

در هر صورت نمرات نقد بازی God of War چنان که پیداست همگی نشان‌دهنده این موضوع هستند که گیم پلی و مکانیزم کلی بازی همان چیزی است که در پلی استیشن 4، چهار سال پیش دیده بودیم. با این حال اشاره به جزئیات گرافیکی بهبود یافته، یکی از موارد تازه در این نسخه پورت بوده که البته ظاهرا خیلی هم به چشم منتقدان دیده نشده است.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا