ماد بازی God of War به شما اجازه می‌دهد تا زاویه دید را مثل عناوین قبلی کنید!

کریتوس را از دوربین دور کنید!

ماد بازی God of War

اولین ماد بازی God of War نسخه رایانه شخصی به تازگی توسط جمعی از کاربران منتشر شده و چنان که به نظر می‌رسد، باعث می‌شود تا کریتوس را کمی دورتر از حالت اصلی ببینید؛ مثل عناوین قبلی سری خدای جنگ!

بازی God of War در سال ۲۰۱۸ عرضه شد تا داستان کریتوس را یکبار دیگر از نو نوشته و او را در یک جهان جدید قرار دهد. پس از آنچه که در God of War 3 دیده بودیم، مشخص بود که کریتوس زنده است و به هر طریق خودش را به مکانی برای درمان رسانده، اما پس از معرفی عنوان بعدی، فهمیدیم که این مکان در واقع جهان اساطیری نورس خواهد بود! نسبت به عناوین قبلی سری، این بازی خدای جنگ خیلی تفاوت‌ها را شامل می‌شد؛ کریتوس آرام‌تر است و کمی (فقط کمی) منطقی رفتار می‌کند، تیغه‌های آتشین خود را کنار گذاشته، دیگر دامن نمی‌پوشد و از همه مهم‌تر، صاحب یک پسر بچه به نام آترئوس شده که با جان دل از او مراقبت می‌کند.

با این وجود جدای از پیشرفت‌های شخصیت کریتوس و خشم اسپارتانی که هنوز هم در رگ‌های پیر او موج می‌زند، در بازی God of War 2018 شاهد یک تفاوت بزرگ دیگر در گیم پلی هم بودیم. اشتباه نکنید، کریتوس هنوز هم دشمنان خود را با بی‌رحمی هر چه تمام‌تر تکه پاره می‌کند، اما تفاوت آنجاست که دوربین بازی دیگر زاویه دید دور را به ما نمی‌دهد. در واقع دوربین دیگر مثل قبل ثابت نیست و خیلی به کریتوس نزدیک شده، طوری که شاید مشابه آن را در عناوین دیگری مانند Resident Evil دیده بودیم!

حال شاید این مورد خیلی هم برای طرفداران سری خدای جنگ مهم نباشد و داشتن سبک تازه این بازی را هم خیلی جالب و تاثیرگذار بدانند، اما پس از عرضه نسخه رایانه شخصی God of War، افراد سازنده Mod این مورد را هم رفع کرده‌اند! در اولین ماد عرضه شده برای بازی God of War در پلتفرم رایانه شخصی، شما می‌توانید تنظیمات FOV بازی که روی زاویه دید تاثیر دارد را خیلی بیشتر کنید؛ طوری که اطراف را در زاویه بازتری مشاهده کنید و محیط دور کریتوس را بهتر ببینید. به عبارتی زاویه دوربین در حالت عادی خیلی به کریتوس نزدیک است، اما با این ماد می‌توانید آن را دور کنید!

نحوه نصب ماد FOV بازی God of War

نحوه نصب این ماد تقریبا مثل سایر عناوین راحت است، اما باید در نظر داشته باشید که احتمالا پس از نصب آن، هنگام تماشای صحنه‌های سینماتیک بازی باگ بخورید!

  • برای نصب ماد ابتدا آن را از طریق این لینک دانلود کنید
  • فایل داخل را اجرا کرده و سپس تیک خط Disable را بزنید
  • تیک گزینه‌های Camera FOV و دو مورد مربوط به Pointer را بزنید
  • حال میزان FOV را به حد مورد نظر خود تنظیم کنید

تصاویر زیر نشان می‌دهند که فرق بین FOV عادی خود بازی با تنظیم کردن آن روی مقدار ۱۱۰ در چیست.

این تغییرات قاعدتا برای مبارزات شلوغ داخل بازی بسیار مناسب و عالی است. اما نکته اینجاست که اگر به صحنه خاصی برسید که در آن کریتوس با دیگر شخصیت‌ها حرف می‌زند، احتمالا مثل قبل از آن لذت نمی‌برید. در واقع یکی از دلایلی که دوربین بازی در حالت اصلی انقدر به شخصیت اصلی نزدیک است، این بود که در God of War 2018 دیگر کریتوس مثل قبل فقط هدفش کشتن و تکه تکه کردن نیست، بلکه بیشتر حرف می‌زند و حال تعامل بیشتری را با محیط و پسر کوچکش دارد. این موارد باعث پویایی داستانی بازی می‌شوند، اما در هر صورت یکبار تجربه بازی با زاویه دید بازتر شاید برای شما جذاب باشد!

در نظر داشته باشید که اگر نگران مشکل زدن این ماد بازی God of War در هنگام دیدن صحنه‌های داستانی هستید، در تنظیمات منو این Mod می‌توانید روی گزینه Disable writing to FOV Address راست کلیک کرده و برای آن یک Hot Key بسازید. همین کار را با گزینه Camera FOV هم انجام بدهید. با این کار در واقع شما یک یا ترکیبی از چند دکمه (مثل C+B) را برای هرکدام از این دو گزینه تنظیم کرده‌اید؛ حال اگر به یک صحنه سینماتیک در بازی رسیدید، باید دکمه مربوط به گزینه اول و پس از خارج شدن از آن باید دکمه گزینه دوم را بزنید، مشکل حل شد!

چنان که پیداست، به زودی انواع مادهای دیگر هم برای بازی God of War نسخه رایانه شخصی عرضه خواهد شد. همچنین جالب است بدانید که در حال حاضر پرفروش‌ترین بازی هفته در فروشگاه استیم God of War 2018 بوده و Monster Hunter Rise را هم پشت سر گذاشته است!

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا