بازی God of War 2018 در رایانه شخصی عالی است، اما آیا تجربه آن با پلی استیشن بهتر نبود؟

بازی God of War 2018

بازی God of War 2018 یکی از معدود عناوین انحصاری و خاص پلی استیشن است که هم‌اکنون برای کاربران پلتفرم رایانه شخصی در دسترس قرار گرفته تا آن را با موس و کیبورد بازی کنند! اما آیا این بازی روی پلتفرم رایانه شخصی دقیقا همان حس و حال نسخه پلی استیشن را دارد؟

اگر یک دهه پیش درباره اجرای بازی‌های مختلف و انحصاری پلی استیشن روی پلتفرم‌های رایانه شخصی صحبت می‌کردید، شاید حتی شما را مسخره می‌کردند و می‌گفتند که چنین موردی هرگز امکان ندارد! با این حال با عرضه بازی Horizon: Zero Dawn ابتدا برای پلی استیشن 4 و سپس برای پلتفرم رایانه شخصی، روند آمدن انحصاری‌های منتشر شده توسط سونی روی پلتفرم رایانه شخصی عملا شروع شد. به نحوی که تاکنون هفت بازی مختلف انحصاری برای رایانه شخصی عرضه شده و قرار است تا مدتی بعد، با انتشار نسخه PC کالکشن بازی Uncharted: Legacy of Thieves Collection حجت بر این عمل تمام شود!

با این وجود وقتی که عناوین مختلف کنسول‌های پلی استیشن برای پلتفرم رایانه شخصی پورت می‌شوند، به دلیل قدرت سخت‌افزاری بیشتری که پلتفرم رایانه شخصی می‌تواند ارائه کند، شاهد برخی پیشرفت‌ها در زمینه گرافیکی هستیم. حال در میان انحصاری‌های عرضه شده برای دارندگان کامپیوترهای خانگی و لپ‌تاپ‌ها، بازی God of War 2018 جایگاه بسیار ویژه‌ای دارد.

در حقیقت سری God of War مدت‌هاست که به عنوان یکی از نمادهای اصلی پلی استیشن شناخته شده و طرفداران ماجراجویی‌های کریتوس را از همان دوران پلی استیشن 2 به خاطر دارند. با این وجود، وقتی که God of War عرضه شد، سبک بازی کمی تغییر کرد. به دنبال این تغییر نیز مدتی پیش شاهد عرضه شدن آن روی پلتفرم رایانه شخصی بودیم.

بدین ترتیب، افرادی هم که این عنوان یا حتی بازی‌های قبلی سری را تجربه نکرده بودند موفق شدند تا بازی God of War 2018 را روی ویندوز اجرا کنند. این در حالی است که نسخه رایانه شخصی، جزئیات گرافیکی بیشتری داشته و از همین جهت تجربه آن کمی با پلی استیشن متفاوت است. با این وجود، آیا تجربه God of War با موس و کیبورد دقیقا همان لذتی که در پلی استیشن تجربه کرده بودیم را دارد؟

طبق اعلام برخی از کاربران، بازی God of War 2018 برخی مشکلات پایه در هنگام اجرا روی سیستم‌های میان‌رده یا حتی قوی، هنگام قفل کردن نرخ فریم در بیشترین مقدار ممکن را دارد. با این حساب، وقتی که پس از مدتی بازی را تجربه می‌کنید، دیگر مثل قبل از آن لذت نخواهید برد! چراکه احتمال دارد چندین بار بازی بسته شود و در هیجان‌انگیزترین صحنه، شاهد سیاه شدن و سپس بسته شدن صفحه باشید.

در حقیقت موضوع این نیست که بازی روی پلتفرم رایانه شخصی قابل تجربه نیست، یا اینکه شما نمی‌توانید از تجربه آن لذت ببرید؛ بلکه خیلی از مواقع کاربر دوست دارد تا بدون دردسر ارتقا نرم‌افزار کارت گرافیک و یا سیاه شدن وقت و بی‌وقت صفحه بازی، صرفا ماجرای کریتوس و آترئوس را تجربه کند و لذت ببرد. تجربه‌ای که با کنسول‌های پلی استیشن خیلی بهتر هم حاصل می‌شود.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

2 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا