جام آتش در بازی Hogwarts Legacy دیده شد!

وفاداری به فرنچایز

جام آتش در بازی Hogwarts Legacy دیده شد! گلناز کیانی ۰ ۰۹ اسفند ۱۴۰۱ اخبار بازی
جام آتش در بازی Hogwarts Legacy

تا به حال بازیکنان اشیا و راه‌های مخفی زیادی را در بازی کشف کرده‌اند که قبلا در فیلم‌ها و کتاب‌های مجموعه هری پاتر دیده شده بودند. اخیرا نیز یکی از طرفداران جام آتش در بازی Hogwarts Legacy را پیدا کرده است.

بازیکنان میراث هاگوارتز شاید نتوانند در مسابقات سه جادوگر شرکت کنند اما حداقل می‌توانند گنجینه‌ای را که جام آتش در آن پنهان شده پیدا کنند. از زمان عرضه این بازی بخاطر جنبه‌های منحصر بفرد خود بسیار مورد تحسین قرار گرفته است. یکی از این جنبه‌ها بازسازی انجام شده از قلعه هاگوارتز است. با اینکه زمان بازی تقریبا صد سال پیش از اتفاقاتی است که در کتاب‌ها شکل می‌گیرد اما تصاویر ساخته شده از قلعه دقیقا همان چیزی است که انتظار می‌رفت و حتی بهتر از فیلم‌ها است، چرا که دارای جزئیات بیشتری است.

همانطور که بازیکنان قلعه هاگوارتز را جستجو می‌کنند به جزئیات مختلف و ایستر اگ‌های جالبی برمی‌خورند. آن‌ها می‌توانند صفحات راهنمایی که در طول بازی پیدا می‌شوند را جمع‌آوری کنند و در مورد اشیاء مختلفی که در طول قلعه به نمایش گذاشته شده‌اند اطلاعات بیشتری به دست آورند. بسیاری از جزئیات و مواردی که در طول گیم پلی یا  گشت و گذارها کشف می‌شوند به چشم یک طرفدار دنیای جادوگری آشنا خواهند بود چرا که با وقایعی که در کتاب‌ها و فیلم‌های هری پاتر شکل می‌گیرند گره خورده‌اند. مانند جام آتش که عنصر اصلی یکی از کتاب‌ها است و نامش حتی در عنوان آن آمده است و بازیکنان می‌توانند آن را در اتاق غنائم قلعه پیدا کنند.

در قسمت راه پله‌های بزرگ نقشه قلعه بازیکنان می‌توانند اتاق جوایز را پیدا کنند. یک نقطه مناسب برای سفر سریع Floo Flame هم درست در این اتاق قرار دارد و می‌توان حتی بدون اینکه مسافت زیادی را طی کرد به آن رسید و پس از ورود ویترینی را که جام آتش در آن محفوظ شده پیدا کرد.

جام آتش یک جام جادویی است که برای انتخاب شرکت کنندگان مسابقات سه جادوگر یا تری ویزارد (Triwizard) استفاده می‌شود. مسابقات سه جادوگر رویدادی خاص بین چند مدرسه جادوگری بودند که در آن مدارس مختلف با انجام مبارزات چالش برانگیز با یکدیگر رقابت می‌کردند. با این حال به خاطر خطرات احتمالی این مبارزات ممنوع شدند و در قسمت هری پاتر و جام آتش با دسیسه‌های نوچه‌های لرد ولدمورت دوباره از سر گرفته شدند.

حضور جام آتش در بازی Hogwarts Legacy نشان می‌دهد که سازندگان کاملاً به کانون اصلی مجموعه هری پاتر و دنیای جادوگری پایبند هستند. اگرچه بعید به نظر می‌رسد که طرفداران هرگز این شانس را پیدا کنند که در مسابقات سه جادوگر شرکت کنند حتی با بسته‌های الحاقی‌‌ای که در آینده منتشر می‌شوند.

بازی میراث هاگوارتز هم‌اکنون برای پلتفرم‌های رایانه‌های شخصی، پلی استیشن 5 و ایکس باکس سری ایکس در دسترس است و در تاریخ 4 آوریل (15 فروردین ماه) برای پلی استیشن 4 و ایکس باکس وان و همچنین در تاریخ 25 ژوئیه (3 مرداد ماه) برای نینتندو سوییچ نیز منتشر می‌شود.

نظر شما درباره این بازی چیست؟ آیا شما هم جام آتش را کشف کرده‌اید؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

5 1 رأی
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا