#مهسا_امینی

گلوبال گیم جم ۲۰۲۱ آواگیمز امروز آغاز به‌کار می‌کند

برگزاری مراسم به شکل آنلاین

گلوبال گیم جم ۲۰۲۱ آواگیمز امروز آغاز به‌کار می‌کند ساحره چمنی ۱ ۰۸ بهمن ۱۳۹۹ اخبار بازی
گلوبال گیم جم

گلوبال گیم جم یکی از مهم‌ترین رویدادهای بازی‌سازی بین‌المللی است که هر سال به مدت دو روز نیمه‌ی اول بهمن‌ماه برگزار می‌شود و بازی‌سازان از سراسر دنیا می‌‌توانند در این فرصت بازی جدید بسازند.

همانند هر سال امسال نیز این رویداد توسط آواگیمز برگزار می‌شود اما این بار به دلیل شرایط پیش آمده با بحران کرونا، این مراسم به شکل آنلاین برگزار خواهد شد.

این رویداد ۴۸ ساعته در سایت آواگیمز از ساعت ۱۸ امروز آغاز و تا ساعت ۱۸ روز جمعه ۱۰ بهمن‌ماه ادامه خواهد یافت.

سال گذشته ۱۵۰ نفر در رویداد شرکت کردند و در غالب تیمی به بازی‌سازی پرداختند و حدود ۲۵ بازی شرکت‌کنندگانی که طریق آواگیمز در این رویداد شرکت کرده بودند، روی وب‌سایت گلوبال گیم جم قرار گرفت.

امسال حدود ۱۲۰ نفر در این رویداد ثبت نام کرده‌اند و هنوز تعداد تیم‌ها مشخص نشده است.

آواگیمز مثل چهار سال قبل صفحه‌ای برای برگزاری این مراسم طراحی کرده که شرکت کنندگان بعد از ثبت نام اطلاعات کامل برای ورود به دیسکورد یا توییچ از طریق ایمیل دریافت می‌کنند و از طریق لینک‌هایی که برای شرکت‌کنندگان ارسال می‌شود می‌توانند در این مراسم حضور یابند.

همانطور که در بالا گفته شد، امروز راس ساعت ۱۸ افتتاحیه این رویداد برگزار می‌شود و طی این مراسم قوانین و شرکت در گلوبال گیم جم و برنامه زمانبندی زمان برگزاری اعلام می‌شود. همچنین نکاتی درباره‌ی سرور دیسکورد و ویژگی‌های آن به شرکت کنندگان ارایه می‌شود تا کسانی که تجربه استفاده از دیسکورد را ندارند راحت‌تر بتوانند از این سرویس استفاده کنند.

همانطور که احتمالا می‌دانید این رویداد به شکل تیمی برگزار می‌شود، بنابراین کسانی که به شکل تک نفره شرکت کرده‌اند و تیم ندارند، می‌توانند تیم تشکیل دهند یا با تیم‌های دیگر ادغام شوند.

آنلاین بودن این رویداد فرصتی را فراهم کرد تا کسانی که از شهرستان‌ها تمایل به شرکت در این رویداد را داشتند بتوانند در آن شرکت کنند. برخلاف هر سال که بیشتر ثبت‌نام کنندگان از پایتخت بودند، امسال شرکت‌کنندگان از تمام ایران در این مراسم ثب نام کرده‌اند که این اتفاق بسیار خوبی است؛ چراکه علیرغم مشکلاتی که کرونا برای همه‌ی ما به وجود آورد اما آنلاین بودن این مراسم فرصتی را فراهم کرد تا بسیاری از کسانی که سال‌های قبل امکان شرکت در این رویداد را به دلیل برگزاری آن در تهران نداشتند، امسال بتوانند در این رویداد شرکت کنند.

طی سال‌های گذشته بسیاری از بازی‌سازان موفق و مطرح کشور به این رویداد پیوستند و در کنار سایر تیم‌ها خود را به چالش کشیدند. امسال نیز آنلاین بودن رویداد فرصت میزبانی بازی‌سازان بیشتری از سراسر ایران را فراهم کرده است.

علاقه‌مندان می‌توانند از این لینک اقدام به ثبت نام و شرکت در این رویداد کنند.


guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا