#مهسا_امینی

سریالی بر اساس فیلم Girl With The Dragon Tattoo در حال ساخت است

داستان تازه‌ی لیسبت سالاندر در قاب تلویزیون

Girl With The Dragon Tattoo

دو شرکت آمازون و سونی برای ساخت سریالی بر اساس فیلم Girl With The Dragon Tattoo همکاری می‌کنند؛ این سریال هم‌اکنون در حال ساخت بوده و قرار است در تاریخ نامعلومی از شبکه‌ی آمازون پرایم پخش شود.

این سریال، برخلاف فیلم سینمایی Girl With The Dragon Tattoo، اقتباسی از کتاب پرفروش استیگ لارسون نبوده تا با فضاسازی جدید و حضور شخصیت‌های تازه، داستان تازه‌ای را برای لیسبت سالاندر (Lisbeth Salander)، شخصیت اصلی سریال، تعریف کند. البته ذکر این نکته لازم است که هنوز نویسنده اصلی و همچنین بازیگر نقش سلندر مشخص نشده‌اند.

همانند دیگر شبکه‌های استریم دیجیتالی، آمازون پرایم در تلاش است تا با تولید محتوای باکیفیت و سطح‌بالا در سطح رقبایی همچون HBO Max، دیزنی پلاس و نتفلیکس ظاهر گردد. قطعا تولیدات اورجینال نقشی اساسی در تحقق این امر دارند؛ از همین رو، استراتژی جدید آمازون، شامل تولید و پخش آثاری همچون The Man in the Castle High یا سریال مورد انتظار و در دست ساخت ارباب حلقه‌ها می‌شود.

اگرچه سرمایه‌گذاری آمازون روی فرنچایز Girl With The Dragon Tattoo می‌تواند شرط‌‌بندی پرریسکی محسوب گردد اما باید توجه داشت که سری رمان‌های سوئدی Millenium از منظر اقتصادی عملکرد موفقی داشته است. بازسازی و اقتباس هالیوودی این اثر در سال ۲۰۱۱ و با کارگردانی دیوید فینچر، فقط ۱۰۰ میلیون دلار در داخل و ۲۳۲ میلیون دلار در سراسر جهان (با بودجه ۹۰ میلیون دلاری) کسب کرد که شاید شکست محسوب نگردد، اما قطعا نتوانسته انتظار تولیدکنندگان را برآورده کند. پیرو همین موضوع، می‌توان به The Girl in the Spider’s Web اشاره کرد که توسط سونی در سال ۲۰۱۸ و با بودجه ۴۳ میلیون دلاری ساخته شد، اما تنها به فروش ۳۵ میلیون دلاری بسنده کرد تا یک افتضاح و شکست کامل را رقم برند.

با این حال، هر چند معمولا داستان‌های با تم تاریک در گیشه‌ی سینما موفق عمل نمی‌کنند، اما در بستر استریم تلویزیون شرایط متفاوت است. تلوزیون، خانه‌ی بسیاری از آثار با مضامین تاریک، مانند The Handmaid’s Tale و Mindhunter با ببیندگان میلیونی شده است. از این رو، می‌توان امیدوار بود که سریال Girl With The Dragon Tattoo با قدم گذاشتن در همین راه، موفقیت‌های تازه‌ای را برای آمازون به ارمغان بیاورد.

در آخر، اندری هریس (Andy Harries)، مدیر اجرایی و بنیانگذار Left Bank Pictures، در کنار راب بولک (Rob Bullock) تهیه‌کنندگی سریال را برعهده دارند. هنوز هیچ تاریخی از سمت آمازون برای پخش سریال اعلام نشده است.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا