Ghostwire: Tokyo در ابتدا قرار بود The Evil Within 3 باشد

این عنوان در طول ساخت با تغییرات زیادی همراه بوده است

Ghostwire: Tokyo در ابتدا قرار بود The Evil Within 3 باشد عرفان بدری ۰ ۱۹ بهمن ۱۴۰۰ اخبار بازی
The Evil Within 3

اخیرا اعلام شده که بازی مورد انتظار Ghostwire: Tokyo، ساخته‌ی استودیوی تانگو گیم‌ورکس (Tango Gameworks) در ابتدا برنامه‌ریزی شده بود تا عنوان The Evil Within 3 باشد، اما تغییراتی که در بازی ایجاد شد، نهایتا باعث شدند تا این اثر به چیزی که امروز می‌بینیم، تبدیل شود.

بازی مورد انتظار Ghostwire: Tokyo به‌زودی عرضه می‌شود، در واقع تاریخی که توسعه‌دهندگان برای انتشار این بازی انتخاب کرده‌اند مقداری زودتر از زمانیست که بسیاری از بازیکن‌ها انتظار داشتند. این عنوان اکشن ماجراجویی اول‌شخص استودیوی تانگو گیم‌ورکس در حدود یک ماه و نیم دیگر در دسترس قرار می‌گیرد و سازندگان هم اخیرا یک تریلر گیم‌پلی گسترده را از آن به نمایش گذاشته‌اند.

البته استودیوی تانگو گیم‌ورکس بیشتر به خاطر ساخت سری بازی‌های ترسناک بقامحور The Evil Within شناخته می‌شود، با اینحال قطعا ساخت یک بازی کاملا جدید نیز از این تیم توسعه‌دهنده‌ی خلاق و بااستعداد بسیار هیجان‌انگیز خواهد بود. حالا موضوعی که مطرح می‌شود این است که آیا مجموعه‌ی The Evil Within آینده‌ای خواهد داشت و روزی دنباله‌ی جدید آن را خواهیم دید؟ یا اینکه استودیو تمرکز خود را روی عناوین دیگر گذاشته است؟

این طور که به نظر می‌رسد، تانگو گیم‌ورکس حداقل در ابتدای راه توسعه‌ی Ghostwire: Tokyo به دنبال ساخت The Evil Within 3 بود. طبق گزارش وب‌سایت گیم‌اسپات (Gamespot)، استودیوی تانگو گیم‌ورکس زمانی که کار ساخت بازی Ghostwire: Tokyo را آغاز کرد، این پروژه را به عنوان The Evil Within 3 برنامه‌ریزی کرده بود، اما در طول توسعه این بازی آنقدر تغییر کرد که سازندگان تصمیم گرفتند آن را به یک اثر جدید تبدیل کنند.

ظاهرا ماهیت بازی The Evil Within 3 همچنان در Ghostwire: Tokyo جریان دارد، اما همانطور که استودیو از ابتدا تاکید کرده و همچنین در تریلرهای گیم‌پلی نیز به طور واضحی نشان داده است، این اثر یک بازی کاملا متفاوت است و از نظر گیم‌پلی و طراحی هدف دیگری را دنبال می‌کند.

هنوز نمی‌توان در رابطه با آینده‌ی مجموعه‌ی The Evil Within نظری داد، اما این مجموعه طرفداران سرسخت زیادی دارد که بی‌صبرانه منتظر تجربه‌ی سومین نسخه‌ی آن هستند. استودیوی تانگو گیم‌ورکس تحت مالکیت زنی‌مکس مدیا (ZeniMax Media)، شرکت مادر بتزدا سافت‌ورکز (Bethesda Softworks) است که سال گذشته توسط مایکروسافت (Microsoft) خریداری شد. بنابراین سری The Evil Within نیز دیگر به مایکروسافت تعلق دارد و باید ببینیم این کمپانی چه برنامه‌ای برای آن دارد. آخرین نسخه‌ی این مجموعه یعنی The Evil Within 2 از لحاظ تجاری عملکرد چندان خوبی نداشت، اما بازهم طرفداران امید دارند تا نسخه‌ی بعدی آن ساخته شود.

بازی Ghostwire: Tokyo در تاریخ ۲۵ مارس (۵ فروردین) برای پلتفرم‌های پلی‌استیشن 5 و رایانه‌های شخصی عرضه خواهد شد. این بازی به دلیل قراردادهایی که پیش از خریداری زنی‌مکس مدیا توسط مایکروسافت امضا شده بود، یک سال در انحصار کنسول پلی‌استیشن قرار دارد و پس از این مدت شاهد در دسترس قرار گرفتن آن روی کنسول‌های اکس‌باکس خواهیم بود.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا