بازی Ghost of Tsushima و The Last of Us برای رایانه‌ی شخصی منتشر می‌شوند؟

شایعه‌ها تمامی ندارد!

نسخه پی‌سی بازی Ghost of Tsushima

گزارش‌ها و شواهد اخیر نشان می‌دهد که نسخه پی‌سی بازی پرطرفدار Ghost of Tsushima به همراه اثر تحسین‌شده The Last of Us به‌زودی راهی بازار خواهند شد.

تا چند سال پیش پی‌سی‌بازها از تجربه‌ی عناوین انحصاری کنسول‌ها به کلی محروم بودند و انتشار این آثار برای پلتفرم مذکور تاحدودی غیرممکن و عجیب به نظر می‌رسید. با این حال، این شرکت مایکروسافت بود که برای نخستین بار با تغییر یک سری از سیاست‌های خود در قبال آثار فرست پارتی و پشتیبانی از ویندوز، آن‌ها را راهی رایانه‌ی شخصی کرد.

این اقدام نه تنها منجر به کاهش فروش کنسول‌های ایکس‌باکس نشد، بلکه فروش عناوین انحصاری ردموندی‌ها نیز تا حد قابل توجهی افزایش یافت. در پی این امر، شرکت سونی نیز در خصوص انتشار برخی از بازی‌های فرست پارتی خود با سیاست‌های تازه مایکروسافت هم نظر شد و تا به امروز عناوین بزرگ و محبوبی همچون دیزگان و هورایزن زیرو داون به دست کاربران پی‌سی هم رسیده است.

در همین راستا، چند روز پیش بود که شایعه‌های قبلی در نهایت به حقیقت پیوستند و شرکت سونی با انتشار یک تریلر جذاب، رسما از انتشار بازی God of War برای رایانه‌ی شخصی خبر داد. حال، به نظر می‌رسد که سیل عرضه‌ی بازی‌های انحصاری پلی‌استیشن برای پی‌سی مختص آثار مذکور نیست و در آینده عناوین ارزشمند و پرطرفدار دیگری همچون گوست آو سوشیما و لست آو اس تقدیم کاربران پلتفرم مذکور خواهد شد.

به بیان دقیق‌تر، چندی پیش یکی از فروشگاه‌های معتبر و اینترنتی حوزه ویدیو گیم به نام Instant Gaming در وب‌سایت خود نسخه پی‌سی و همچنین پلی‌استیشن 5 بازی Ghost of Tsushima را برای پیش فروش قرار داد. به همراه این خرده‌‎فروش، فروشگاه دیگری با نام ایرلی گیم هم در اقدامی مشابه بازی نام‌برده را لیست کرد. با استناد بر اطلاعات درج شده در این دو فروشگاه، ظاهرا نسخه پی‌سی گوست آو سوشیما برای عرضه در سال ۲۰۲۲ میلادی برنامه‌ریزی شده است.

ماجرا تنها به این یک مورد ختم نشده و ساعاتی پس از انتشار گزارش فوق، یکی از کاربران انجمن ردیت تصویری از صفحه‌ی اختصاصی بازی The Last of Us در فروشگاه بزرگ استیم منتشر کرد. در وهله‌ی اول، شاید که این خبر کمی معتبر به نظر برسد، اما متاسفانه صحت تصویر لو رفته توسط منابع رسمی تایید نشده و ممکن است که این عکس کاملا ساختگی باشد؛ به خصوص که یکی از تصاویر محصول مربوط به نسخه‌ی دوم مجموعه است. نکته مهم دیگر این است که علی‌رغم تایید انتشار رسمی بازی آنچارتد ۴ برای پی‌سی، شرکت سونی هنوز صفحه‌ای برای فروش بازی در استیم ایجاد نکرده است. از این رو، ظاهرا ادعای این کاربر ردیت صحت ندارد.

این اولین باری نیست که شایعه‌ها از انتشار عناوین محبوب و انحصاری سونی برای رایانه‌ی شخصی حکایت دارند. اگر خاطرتان باشد، چندی پیش فروشگاه بزرگ آمازون عبارت “فقط برای پلی‌استیشن” را از باکس آرت (تصویر جلد بازی) گوست آو سوشیما حذف کرد. از طرفی، تا به امروز اینسایدرهای متعددی به عرضه‌ی این عنوان برای رایانه‌ی شخصی اشاره کرده‌اند. علاوه بر این‌ها، گزارش‌های مختلف زیادی هم در خصوص انتشار ریمستر بازی بلادبورن برای پلتفرم مذکور در سراسر فضای مجازی به گوش می‌رسد که ظاهرا استودیوی بلوپوینت گیمز وظیفه‌ی ساخت آن را برعهده دارد.

در کل، انتشار بازی‌های انحصاری پلی‌استیشن برای پی‌سی به نفع سونی تمام شده و درآمد این کمپانی ژاپنی از بخش نرم افزار و فروش آثار هورایزن زیرو داون و دیزگان را تا حدودی افزایش یافته است. همچنین، از آنجا که شایعه‌های قبلی درباره عرضه‌ی گاد آو وار و آنچارتد درست از آب درآمدند، چندان هم بعید و دور از انتظار نیست که گوست آو سوشیما، بلادبورن و لست آو آس در آینده‌ی نه چندان دور در دسترس کاربران رایانه‌ی شخصی قرار گیرند.

نسخه پی‌سی بازی Ghost of Tsushima و The Last of Us

در نظر داشته باشید که این گفته‌ها هنوز در حد یک شایعه به حساب می‌آیند و شرکت سرگرمی‌های تعاملی سونی هیچ واکنشی در قبال اظهارات فوق از خود نشان نداده است. از این رو، در حال حاضر نمی‌توان با قاطعیت در این باره اظهار نظر کرد و باید منتظر ماند و دید که این کمپانی ژاپنی چه سیاست‌های را در خصوص بازی‌های انحصاری و صدالبته قدیمی پلی‌استیشن اتخاذ خواهد کرد.

لازم به ذکر است که هر دو بازی پرطرفدار و تحسین‌شده لست آو آس و گوست آو سوشیما در حال حاضر به صورت انحصاری برای کنسول پلی‌استیشن 4 و پلی‌استیشن 5 در دسترس قرار دارد. علاوه بر این، سال گذشته بود که نسخه‌ی دوم مجموعه‌ی آخرین ما برای پلتفرم‌های مزبور عرضه شد. در صورتی که اطلاعات چندانی از گوست آو سوشیما ندارید و یا در خرید آن همچنان مردد هستید، پیشنهاد می‌کنم که پیش از خرید بازی، حتما بررسی بازی Ghost of Tsushima در رسانه سرگرمی را مطالعه کنید. خلاصه و جمع‌بندی این بررسی به شرح زیر است:

بازی گوست آو سوشیما به عنوان آخرین انحصاری مهم سونی در نسل هشتم، انتظارات را برآورده می‌کند و آن را باید حسن ختامی درخور برای بازی‌های پلی‌استیشن 4 بدانیم. استودیوی ساکر پانچ ثابت کرد که می‌تواند در آینده، بیش از این‌ها مورد توجه قرار بگیرد و حالا می‌تواند با خیال راحت به ساخت نسخه‌ی دوم از این بازی هم فکر کند.

در پایان این خبر، دیدگاه شما در رابطه با انتشار نسخه پی‌سی بازی گوست آو سوشیما و لست آو آس چیست؟ به نظر شما، آیا مشابه شایعه‌ی عرضه‌ی گاد آو وار برای رایانه‌ی شخصی، این ادعاها نیز در آینده به واقعیت می‌پیوندند؟ فراموش نکنید که نظرات شخصی خود را با ما و دیگر کاربران رسانه سرگرمی به اشتراک بگذارید.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا