#مهسا_امینی

جف جانز روی اقتباس تلویزیونی Green Lantern کار می‌کند

این سریال از سرویس HBO Max پخش خواهد شد

اقتباس تلویزیونی Green Lantern

ساعاتی قبل به صورت رسمی تایید شد که جف جانز نویسنده‌ی کمیک بوک و تهیه‌کننده‌ی آمریکایی روی اقتباس تلویزیونی Green Lantern کار می‌کند.

بخش تلویزیون برادران وارنر با همکاری دی‌سی کامیکس طی سال‌های گذشته سریال‌های مختلفی ساخته است تا بتواند از پتانسیل موجود در شخصیت‌هایی از جمله سوپرگرل، ارو، بتوومن، لوسیفر و تایتان‌ها نهایت استفاده را ببرد. با این حال، تعداد بسیاری از شخصیت‌ها باقی مانده‌اند که علیرغم محبوبیت بالا همچنان خبری از آن‌ها نیست. یکی از آن‌ها، گرین لنترن بوده که پس از چندین سال انتظار، بالاخره ساخت سریال تلویزیونی آن اواخر اکتبر سال گذشته‌ی میلادی تایید شد. حال و با گذشت چند ماه از آن زمان، جزئیات بیشتری به اشتراک گذاشته شده است.

شرکت مد گوست پروداکشنز چندی پیش لیست سریال‌هایی که روی آن‌ها را کار می‌کند را در وب سایت خود به‌روزرسانی کرد و در نتیجه‌ی آن، اطلاعات تازه‌ای از اقتباس تلویزیونی Green Lantern منتشر شد. بر این اساس، جف جانز (Geoff Johns) قرار است به عنوان تهیه‌کننده روی روند ساخت نظارت داشته باشد. البته او تنها تهیه‌کننده نیست و گرگ برلانتی (Greg Berlanti) هم چنین سمتی را در پروژه دارد.

تا به این لحظه اطلاعات چندانی از داستان منتشر نشده جز اینکه شخصیت‌های اصلی دو نفر از اعضای گروه گرین لنترن بوده و شخصیت شرور سینسترو هم حضور دارد. در ضمن، سریال هم در زمین و هم در فضا جریان دارد. در حال حاضر مشخص نیست تیم نویسندگی کدام یک از شخصیت‌های کمیک بوک‌های گرین لنترن را انتخاب کرده‌اند.

جف جانز اواخر دهه‌ی ۹۰ میلادی به لس آنجلس آمد و مدتی بعد توانست به شرکت The Donner’s Company پیوسته و به عنوان دستیار تولید روی Conspiracy Theory کار کند. در جریان ساخت این فیلم او به نیویورک رفت و به‌طور اتفاقی با تعدادی از کارمندان دی‌سی کامیکس از جمله ادی برگانزا (Eddie Berganza) ملاقات کرده و با آن‌ها گفتگو داشت. جانز به دعوت برگانزا از دفاتر دی‌سی کامیکس دیدن کرده و ایده‌های خود را به اشتراک بگذارد؛ اتفاقی که به خلق و انتشار کمیک بوک‌های Stars and S.T.R.I.P.E منجر شد. او سپس روی کمیک بوک‌هایی با محوریت گرین لنترن، آکوامن، فلش و سوپرمن کار کرد. جانز در همین حین به عنوان مشاور، نویسنده یا تهیه‌کننده در تیم تولید آثار مختلفی از جمله فیلم Green Lantern و سریال Blade حضور داشت.

جف جانز در سال ۲۰۱۸ میلادی از ریاست بخش خلاقیت دی‌سی کامیکس استعفا داد و شرکت خود را با نام مد گوست پروداکشنز تاسیس کرد. تمرکز اصلی این شرکت، نویسندگی و تهیه‌کنندگی آثار سینمایی، تلویزیونی و همچنین کمیک بوک‌هایی است که بر اساس شخصیت‌های دی‌سی ساخته می‌شوند. از محصولاتی که مد گوست پروداکشنز در آن‌ها دخیل بوده می‌توان به فیلم Wonder Woman 1984، سریال Stargirl و فیلم Aquaman اشاره کرد. در ضمن، اقتباس تلویزیونی گرین لنترن که جانز روی آن کار می‌کند، از HBO Max پخش خواهد شد. این سرویس استریم کمتر از یک ماه دیگر رسما شروع به کار می‌کند.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا